Dorota Gardias wydała oświadczenie ws. afery vatowskiej. Przyznała się do fatalnego błędu, którego teraz żałuje

Dorota Gardias

Dorota Gardias

Dorota Gardias wyłudzała VAT? Gdy fala artykułów na ten temat ruszyła, pogodynka przerwała milczenie i wydała oficjalne oświadczenie. Co w nim napisała?

Niedawno Dorota Gardias zdradziła, że zmaga się z nowotworem. W jednym wywiadzie powiedziała, że gdy poznała diagnozę, ta nieco ją przestraszyła. Nie potrafiła też zrozumieć zachowania lekarza, który zdiagnozował zmianę dwa lata temu, wówczas jednak nie zlecił żadnych dodatkowych badań:

Na początku była panika, bo jak słyszysz hasło nowotwór, to sztywniejesz. Byłam strasznie wkurzona na lekarza, który pierwszy to zobaczył. To było 2 lata temu, powiedział, że jest jakiś guzek, ale, że kobiety mają różne guzki, że to może być włókniaczek. Nie zlecił biopsji, żadnych dodatkowych badań – komentowała w Dzień Dobry TVN.

Dorota Gardias wyłudzała VAT? Oficjalne oświadczenie gwiazdy

Gardias została poddana operacji, która na szczęście zakończyła się sukcesem. Pogodynka wyjechała do Austrii, gdzie regeneruje siły. Nie jest to jednak spokojny odpoczynek. W piątek media obiegły informacje, że Dorota posługiwała się fałszywymi fakturami. Tak przynajmniej twierdził portal TVP Info, który ujawnił, że pogodynce postawiono zarzuty.

Zdaniem dziennikarzy serwisu, Gardias w 2018 roku miała nabyć pięć faktur na kwotę 35 tysięcy złotych, w tym ponad 8 tysięcy złotych VAT. Chociaż wspomniane imprezy się odbyły, jak twierdzi portal, po stronie prezenterki nie było żadnych kosztów z faktur. Gdy fala artykułów na ten temat zaczęła się mnożyć, sama zainteresowana zabrała głos.

Dorota Gardias wydała oficjalne oświadczenie, które opublikowała na Instagramie. Napisała w nim o oszustwie finansowym i podkreśliła, że nie brała w nim udziału:

Drodzy, odnosząc się do doniesień prasowych na temat podejrzeń prokuratury o moim rzekomym uczestnictwie w wyłudzaniu VATu na podstawie sfałszowanych faktur, chciałabym publicznie i jednoznacznie oświadczyć, że nie brałam udziału w żadnym oszustwie finansowym.

Pogodynka dodała, że popełniła fatalny błąd – zaufała niewłaściwym osobom, które to wykorzystały. Nigdy nie widziała żadnych dokumentów, które zostały jej podłożone:

Padłam ofiarą pewnych osób, które wykorzystując moje zaufanie (oraz wielu moich znajomych z branży) i opiekując się prowadzoną przeze mnie działalnością, użyły jej do swoich własnych, nagannych czynów. Nigdy nie widziałam dokumentów, które zostały mi przez te osoby podłożone – bez mojej wiedzy i woli. Czuję się nie tylko niewinna – nigdy nie fałszowałam żadnych faktur – ale i pokrzywdzona tą sytuacją.

Gwiazda TVN podkreśliła, że zależy jej na tym, by wyjaśnić sytuację. Dlatego podjęła decyzję o rozpoczęciu współpracy z prokuraturą:

Chcąc wyjaśnić całą tę przykrą sprawę, podjęłam decyzję o współpracy z prokuraturą. Jedynym moim błędem było zaufanie osobom, które postanowiły to zaufanie wykorzystać.

Dorota Gardias wyłączyła możliwość komentowania tego wpisu.

 


Dorota Gardias: oświadczenie

Dorota Gardias: oświadczenie

Dorota Gardias odpoczywa za granicą

Dorota Gardias odpoczywa za granicą

Dorota Gardias – Sopot Top of the Top 2021

Dorota Gardias – Sopot Top of the Top 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×