Beata Tadla przyjęła ostatnie namaszczenie. Jej wyznanie o walce z chorobą łamie serce: „Posłuszeństwa zaczęła odmawiać wątroba”

Beata Tadla

Beata Tadla

Beata Tadla otworzyła się przed fanami i opowiedziała o bardzo żmudnej walce z chorobą. Dokładnie opisała wszystkie towarzyszące jej objawy. Sytuacja była na tyle poważna, że w szpitalu odwiedził ją ksiądz z namaszczeniem chorych.

Beata Tadla to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarek, która od kilku dekad robi karierę w branży. Już w czasie studiów rozpoczęła swoją przygodę z zawodem. Najpierw związała się z radiem, a później zaczęła pojawiać się przed kamerami. W 2004 roku związała się z TVN Style, gdzie przez dwa lata prowadziła Klub młodej mamy. Następnie współpracowała z TVN24 i TVN-em, gdzie można ją było zobaczyć w weekendowych wydaniach Faktów. W 2012 roku przeniosła się do TVP, gdzie przez kolejne cztery lata prowadziła główne wydanie Wiadomości.

W 2019 roku Beata zaczęła współpracę z Radiem Zet, jednak w 2022 roku jej program wypadł z ramówki rozgłośni. Gwiazda od niemal samego początku absorbującą pracę łączy z macierzyństwem. Z małżeństwa z Radosławem Kietlińskim ma syna Jana, który w tym roku skończy 22 lata. Okazuje się, że po jego narodzinach doszło do dramatu.

Beata wcześniej w rozmowie z redaktorką Jastrząb Post opowiedziała o tym, jak jej syn pomaga na Ukrainie w czasie wojny, i jak bardzo drży o niego za każdym razem, gdy tam jedzie.

Oczywiście, że boję się o mojego syna w każdej minucie, kiedy jest w Ukrainie. Ale też wiem, że jest bardzo spełniony, że jest to coś, w co angażuje się całym swoim sercem, organizmem, chociaż czasem organizm mówi nie. Mój syn sprząta ukraińskie wsie po bombardowaniach, a także dostarcza pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Jak już mi się wydaje, że wrócił na dłuższy czas, to za chwile melduje, że jest kolejny transport i że jedzie.

Beata Tadla przyjęła namaszczenie chorych

Beata Tadla po wielu latach nieudanych związków w końcu odnalazła miłość. W 2021 roku poślubiła przedsiębiorcę Michała Cebulę, który jest w niej zakochany bez pamięci. Gwiazda nigdy jednak nie zdecydowała się na kolejną ciążę. Wszystko przez trudne przejścia po narodzinach Jana.

Dziennikarka otarła się o śmierć po tym, jak w jej organizmie rozwinęła się sepsa. Zdecydowała się przyjąć namaszczenie chorych (zwane niegdyś ostatnim namaszczeniem).

Po cesarskim cięciu zaczęła się 40-stopniowa gorączka, leżałam pod dwiema kołdrami i drżałam z zimna, natychmiast rozwinęło się obustronne zapalenie płuc. Posłuszeństwa zaczęła odmawiać wątroba, nerki, serce było powiększone, a ciało pokryte wybroczynami. Byłam nieprzytomna, podłączona do aparatury, rodzice przy moim szpitalnym łóżku, noworodek u teściów. Potem ksiądz z namaszczeniem chorych i nieustająca walka o rozpoznanie bakterii. Walka o życie. Trochę to trwało… – opowiedziała.

Dziennikarka opowiedziała też o tym, co działo się z nią później i jak długo dochodziła do siebie po chorobie:

Przeżyłam, ale do sił wracałam bardzo długo. Swojego synka mogłam zobaczyć po trzech tygodniach od narodzin. O karmieniu piersią nie było mowy. Trzeba było rehabilitować nawet płuca. Rana po operacji nie mogła się zagoić przez długie miesiące. Rana w głowie przez kilka lat, bo sepsa spowodowała paniczny lęk o życie, strach przed szpitalem i kolejną ciążą – dodała.

O walce z sepsą Beata Tadla opowiedziała także reporterce Jastrząb Post.

Przejmujące wyznanie Beaty związane jest z kolejnym finałem WOŚP, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. W tym roku pieniądze zbierane są na walkę z sepsą, która jest ostrą reakcją zapalną organizmu na zakażenie.

Na wpis Beaty nie pozostali obojętni internauci. Dziennikarz Super Expressu Adrian Nychnerewicz zapewnił, że w tym roku wesprze fundację Jurka Owsiaka jeszcze większą kwotą niż zwykle, a wszystko to dzięki opowieści prezenterki:

Możesz być pewna, że w tym roku dam do puszki więcej! – napisał.

W podobnym tonie wypowiedziało się wiele innych osób, dzieląc się przy tym osobistymi historiami:

 • Moja siostra w wieku 39 lat zmarła na sepsę wiec wspomogą orkiestrę potrójnie.

 • Wyszedłem z sepsy dwukrotnie dwa lata temu w Wejherowie. Wrażeń nie będę opisywał, bo to były masakryczne chwilę i traum. Dzięki Ecmo pokonałem covid płuc i Bóg dał mi drugie życie. Pani Beatko wspieram Owsiaka i każdy z nas powinien to zrobić. Ale niestety jak zwykle dla niektórych zawiść i polityka. Zdrowia kochanej p. Beatce. Mamy razem wiele wspólnego.

 • 9 miesięcy temu odeszła moja mama. Zabiła ją sepsa. Odebrała mi najwspanialszą mamę i przyjaciółkę. I zabrała resztki dzieciństwa.

Jan Kietliński o relacji z mamą, Beatą Tadlą

Syn Beaty Tadli w 2018 roku udzielił wywiadu Jastrząb Post. Jako 17-latek miał już bardzo sprecyzowane plany na przyszłość. Zapewniał, że nie planuje kariery w mediach. Czas pokazał, że konsekwentnie trzyma się swoich planów:

Wydaje mi się, że wspinanie się po plecach mojej mamy w drodze do show-biznesu, a na dodatek u nas w Polsce, to jest bardzo ciężkie, skomplikowane. To nie jest droga dla mnie.

Całą, archiwalną rozmowę wideo z Janem zamieszczamy poniżej.


Beata Tadla i jej syn

Beata Tadla i jej syn

Beata Tadla

Beata Tadla

Beata Tadla z mężem

Beata Tadla z mężem

Komentarze

 • Gość pisze:

  ładna kobita

  • Taka stacja pisze:

   Następna z kłopotami w US?

  • Gość 102 pisze:

   Ale głupoty wypisujecie, wstyd!

  • akGość pisze:

   nie ma takiego sakramentu jak ostatnie namaszczenie, tak to jest jak się nie wie o czym się pisze. sakrament ten nazywa się Namaszczenie chorych

  • Gość edzia pisze:

   za duzo w krocze

  • zma pisze:

   Kara za zniszczenie pierwszego związku !! Jakoś nie jest taka fajna na jaką się kreuje. Odebrała dziecku ojca bo miała „wyższe aspiracje „.

  • Gościuwa pisze:

   Bećka z daleka od noszy !
   Rak to nie wyrok.

  • Gość pisze:

   piekna kobieta.

  • Jarek pisze:

   tak nie za duża

  • Waldek pisze:

   A kogo interesuje jakaś tam tedla, chorych osób w Polsce przekracza 100 tys i nikt nie przejmuje się nimi.

  • Gość pisze:

   czego nie robi się dla pieniędzy , śmiechu warte a pelikany połykają wszystko

  • Zibi 2 pisze:

   Nie dosyć że chora fizycznie to do tego bardzo chora psychicznie. Dlaczego jej bukuś pozwala na to by była chora. Dla czego jej nie uleczy…

  • GośćAsa pisze:

   I jaka głupia

  • Gość pisze:

   I syn to fajny chłopak z własnej woli pojechał na Ukrainę. Tak sobie myślę że syn Edyty Górniak miałby tam pole do popisu zamiast lansować się przy mamie. Tak rwał się do wojaczki jak w Ukrainie był spokój

  • Gość pisze:

   sepsę ponoć leczono z dobrym skutkiem stosując WODĘ UTLENIONĄ /nie do iniekcji/ Lektura:Nieumywakin-leczenie wodą utlenioną.Ja leczę się od cowida dezynfekując nosogardło.Choć nie szczepiony ani razu,cukrzyk żyję-80 lat

  • Gość pisze:

   Szczegółnie atrakcyjne ma krótkie, krzywe nogi, a zdjęcia wyzej to photoshop

  • Olaboga pisze:

   Jak trwoga to do Boga.

  • Gośćgość pisze:

   co nas to kófno opchodzi

  • Gość pisze:

   Myślałem że Tadla jednak ma trochę oleju w głowie ale okazuje się tam pustostan. Kiedyś takie bzdety to opowiadano u cioci na imieninach po północy. Okazuje się jednak że głupota ludzka nie zna granic i teraz takie głupoty publikuje się w internecie.

  • Gośćbolko pisze:

   a czym ona sie namaszczyła ze choruje

  • Gośćbolko pisze:

   a czym ona sie namaszczyła ze choruje i niby dlaczego mam anulowac pisanie tego komentarza

  • emeryt pisze:

   Ale Pani Tadla jest trochę starsza pewnie od ciebie. Dla mnie też ten sakrament był i będzie kojarzył się z ostatnim namaszczeniem (ostatnim sakrament w życiu umierającego człowieka). „Odnowiony” sakrament został przedstawiony w Apostolskiej Konstytucji Pawła VI Sacram unctionem infirmorum 30 listopada 1972 roku i dostał nową nazwę sakrament namaszczenia chorych. W przeciwieństwie do poprzedniego można z niego korzystać wielokrotnie w sytuacji kiedy choroba zagraża życiu chorego (ma dawać nadzieję na wyzdrowienie) a ostatnim sakramentem przed śmiercią ma być Komunia Święta, bo tylko ona daje nam łaskę pojednania się z Bogiem.

  • Gośćjoanna pisze:

   ale za to jaka głupia kobieta, żadna kulturalna pani nie pisze o porodach , karmieniach itp….więcej pani cebulowo kultury

  • Gosciówa pisze:

   Za dużo niewykształconych małolatów zabiera głos w sprawach o których nie maja zielonego pojęcia, wstyd, wstyd buraki dajcie się zakisić

  • Gość pisze:

   jad zabija

  • Tata pisze:

   Zero intelektu ws. prywatności . O takich sprawach niech melduje Koniowi Masztalskiego.

  • Gość pisze:

   co sie stało pod lewym okiem

  • Gość pisze:

   to teraz, jak najszybciej do swojego pana!

  • Zwykły człowiek pisze:

   Uwielbienie Pana jest lekarstwem na wszystko! Niech przypomi sobie jak to robiła w chorobie a zrozumie że to nie przypadek ! Pozdrawiam ! I nie atakujcie wierzących! Bo my jesteśmy tylko takimi samymi ludźmi jak wy! Tylko że my was nie potępiamy;)

  • Wyznawca Najwyszego pisze:

   Niegdys zwane Ostanie namaszczenie ???
   Nie ma ostatniego namaszczenia.
   Nsmaszczenie chorych I kazdy chory moze je przyjac bez wzgledu na jakakolwiek chorobe.
   Moze nawet psychicznie byc w dolku.
   Piekna sprawa I kazdemu polecam.
   Znam ludzi,sporo ktorzy po namaszczeniu chorych zostali uzdrowieni.

  • Laky pisze:

   Bardzo fajna babka. Mądra i piękna. Widać osądzana jest przez społeczność opozycji skoro takie bzdury wypisuje się o niej!

  • Marek pisze:

   Ostatnie namaszczenie, co za mało ją pokazują, to mały artykulik coś poprawi, gwiazda opisuje co było kiedyś żyjesz i ciesz się, rób co masz robić i nie chwal się, a kiedy będzie kupka łatwa czy jakieś problemy rety słuchać tych lidzi się nie chce

  • Gość ci co tak wypisują to nie mają muzgi pisze:

   bezmuzgowcy siano w głowie

  • GośćKUBIS pisze:

   JA TEZ WSPIERAM OWSIAKA ,JEDNAK CHCIAŁBYM BY WŁASNIE ON NIE ŁACZYŁ SIE W POLITYKE A TAK NIESTETY ZROBIŁ,NIECH ZAJMUJE SIE TYM CO ROBI DOBRZE CZYLI ORKIESTRA, ALE JAK SLYSZĘ NA JEGO KONCERTACH JE-PIS ,TO MI SIE NIE CHCE ANGAZOWAC A PRZECIEZ WIELU WYBORCOW PISU WSPOMAGA ORKIESTRE

  • Gość pisze:

   wyszczepiła sie 3 razy?

  • gosciu pisze:

   Wyszczepiona??

  • Gość pisze:

   A kogo to

  • Gośćczarna pisze:

   Sepsa to nie jest choroba !!! Sepsa to powikłanie po złym leczeniu w wyniku czego następuje osłabienie organizmu , zakażenie krwi . To nie jest zaraźliwe , bo to nie jest choroba !

  • Gość pisze:

   Jak to jest ostatnie namaszczenie
   A przecież ona jest ateistką

  • Oko pisze:

   Pomagam ludziom nie Owsiakowi.Samotnym matkom, dzieciom a Owsiak to zdrowy koń,niech znajdzie pracę nie żyje z ludzkiej naiwności.

  • andrus pisze:

   Częściej powinni pokazywać celebrytów i celebrytki siedzące na sedesie, aby upewnić gawiedź, ze to też ludzie!?

  • Gość pisze:

   Biedna kobieta ma cos z głowka! Niestety rozumu nie da sie kupic za żadne pieniadze.

  • Gośćwalenty pisze:

   A ta ruchla ma parcie na szkło i nic tego niezmieni , dobry kutas 3 razy dziennie skutecznie leczy.

  • Gość pisze:

   ateistka przyjęła namaszczenie chorych??? jeszcze kilka lat temu była zatwardziałą anty-katoliczką… cóż, lepiej późno niż wcale; jak trwoga to do boga

  • Gostek 12 pisze:

   To sprawiedliwa kara z udzielanie się w TVP. Jak by była w TVP info to by już dawno zmarła tam pracują sami szkodnicy. PiS to zaraz XXI wieku.

  • Gość niedzielny pisze:

   Była

 • Donald Tusk pisze:

  Tadla lecisz do szpadla

 • Gość pisze:

  Co za glupota z tym keczupowaniem

  • Gość pisze:

   oni wszyscy lądują w szpitalach po szprycach

  • Gość pisze:

   Pisze ze sepsy dostala po porodzie syna czyli jakies 19 lat temu. Ale buraki szury znow o szczepionkach. Szury to zaraza gorsza niz covid.

 • Gość pisze:

  Odgrzewany kotlet co ludzi obchodzi jej życie prywatne przed 20 lat chce zaistnieć i tak juz ma opinię za pseudo dziennikarki ze spalonej redakcji

 • Gość pisze:

  To nie jest ostatnie namaszczenie tylko. Namaszczenie Chorych

 • Gość pisze:

  Bardzo ładna i pozytywna kobieta 😍Zycze jej dużo szczescia 👩‍❤️‍👩

  • Gboniaość pisze:

   ale glupia

  • Ja pisze:

   Kolejna upadła gwiazda bez honoru i zasad pani z piorunami za zabijaniem…. a teraz gdy trwoga to do Boga

  • Gość pisze:

   Uwielbiam ją jest bardzo rozsądna iprzemila kobieta życzę jej dużo zdrówka

  • Gość pisze:

   Ładna,to jakiś żart.Podstarzała kobieta

  • Gośćana pisze:

   Szkoda, że nie oglądałeś jej program w tvp, który prowadziła przed 8 laty, wi3rz mi że zmieniłbyś zdanie o tej osobie, bezczelna , poszukaj jak przeprowadza wywiad z Duda , jeszcze nie prezydentem,

 • Gość pisze:

  Po tylu szczypawach dlugo nie pożyje już kilka zaslabniec ma za soba

  • Gość pisze:

   Jesteś idiotą

  • Ania pisze:

   Ty też nas już opuść, jak najszybciej

  • Gość pisze:

   i co wnosi twoj post ………………………

  • Teraz Widzicie pisze:

   Następny członek z American Idol zmarł . lat 31 .zawał serca . Był po dwóch sprycach pfizera . Rodzina i zwkli amerykanie krzyczą do rządu USA -” Wycofajcie te zabójcze szczepionki pfizera i moderny !” Dzieje się grubo a u nas pazura zachęcał do tej płynnej trucizny

 • Gość pisze:

  Piekna kobitka

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×