Ostatnie chwile Barbary Krafftówny. Bała się nawet wyjść na balkon. Czy przyjęła szczepionkę na COVID-19?
Barbara Krafftówna nie żyje. Aktorka urodziła się w 1928 roku i już od wczesnych lat życia związana była z teatrem. W tym czasie występowała na deskach teatru Jaracza w Łodzi, Dramatycznego we Wrocławiu czy Współczesnego w Warszawie. Przez długi czas była członkinią kabaretów Pod Egidą i Starszych Panów. Na swoim koncie ma także role w kultowych polskich produkcjach. Widzowie mogą kojarzyć ją z takich filmów, jak: Popiół i diament, Nikt nie woła, Przekładaniec czy Jak być kochaną. Za ostatni z nich otrzymała nagrodę festiwalu w San Francisco.
Barbara od kilku lat mieszkała w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Pracownicy obiektu jako pierwsi poinformowali o jej śmierci.
Świat filmu utracił kolejną wybitną artystkę.
Barbara Krafftówna — ostatni wywiad przed śmiercią
W marcu ubiegłego roku Krafftówna udzieliła ostatniego wywiadu, w którym opowiedziała o swoich troskach i planach na przyszłość. W rozmowie przyznała, że w obawie przed koronawirusem zrezygnowała ze spotkań z bliskimi, a nawet przestała wychodzić na balkon. Choć całe dnie siedziała sama w pokoju, nie odczuwała samotności.
Aktorka przyznała, że z chęcią wróciłaby na deski teatru, ale pod warunkiem, że czułaby się bezpiecznie. Przez długi czas czekała na to, by przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, dzięki czemu być może mogłaby zagrać jeszcze w jakimś spektaklu. Dodała, że przez całe życie dbała o swoje zdrowie oraz stosowała specjalną dietę, co po latach grania na scenie weszło jej w nawyk.
Niespełna rok temu tłumaczyła, że zdrowie jej dopisuje:
Krafftówna nie miała recepty na długowieczność. Snuła jednak teorię, że to może mieć wiele wspólnego z tym, że jest ruda i piegowata. Bardzo liczyła na to, że uda jej się żyć dłużej niż 100 lat.
Na tę chwilę nie ujawniono przyczyny śmierci Barbary Krafftówny. Trzeba jednak przyznać, że była bliska spełnienia powyższego marzenia, ponieważ odeszła w wieku 93 lat.