Andrzej Żuławski odbył przed śmiercią wzruszającą rozmowę ze swoim synem. Tych słów nie zapomni do końca życia

Andrzej Żuławski nie żyje

Andrzej Żuławski nie żyje

Andrzej Żuławski pożegnał się z bliskimi

17 lutego po ciężkiej i długiej chorobie nowotworowej zmarł Andrzej Żuławski. Reżyser miał 75 lat. Smutną wiadomość podał francuski dziennik Le Figaro. Kilka dni później odbył się pogrzeb reżysera.

Zobacz: Gwiazdy i rodzina pożegnali Andrzeja Żuławskiego. Sophie Marceau nie kryła łez

W rozmowie z Faktem, syn Andrzeja – Vincent Żuławski – wyznał, że tata odbył z nim przed śmiercią rozmowę, z której wynikało, że jest gotowy na swoje odejście:

Zadzwonił do mnie. Usłyszawszy tembr jego głosu, zrozumiałem, że to już koniec. Mój ojciec był mężczyzną dumnym i bezwzględnym. Wiedziałem, że nie podda się leczeniu, że pogodził się ze śmiercią. Pozostał wolny do samego końca

Do wzruszającej rozmowy doszło także między Żuławskim z jego byłą partnerką Sophie Marceau, do której reżyser miał ostatnią prośbę:

On nie był chętny, by jej posłuchać, ale odbyli bardzo wzruszającą rozmowę. Podziękował jej, że znalazła się w jego życiu. Poprosił, by po śmierci przyjechała do niego do domu i zabrała swoje rzeczy, które mimo rozstania ciągle trzymał w jej pokoju. Zależało mu, by nie trafiły w niepowołane ręce – powiedział  znajomy Żuławskiego

Jak widać, Andrzej Żuławski pomyślał o wszystkich najważniejszych osobach w swoich życiu. Tych rozmów nie zapomni żadna z nich.

Śmierć Andrzeja Żuławskiego. Zmarł 17 luty 2016

Andrzej Żuławski pożegnał się ze swoimi bliskimi

Andrzej Żuławski miał raka

Andrzej Żuławski nie chciał poddać się leczeniu


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×