Królowa Camilla i jej pierwszy mąż. Gdy ona zdradzała go z Karolem, on romansował z jego siostrą. Co się stało z Andrew Bowlesem po rozwodzie?

Królowa Camilla, Andrew Parker-Bowles i księżniczka Anna

Królowa Camilla, Andrew Parker-Bowles i księżniczka Anna

Kim jest pierwszy mąż Camilli Parker-Bowles? Jak długo byli małżeństwem i dlaczego się rozwiedli? Co go łączyło i łączy nadal z księżniczką Anną, siostrą króla Karola III? Przypominamy historię Andrew Bowlesa.

Camilla Parker-Bowles przez długie lata była najmniej lubianą członkinią rodziny królewskiej. Wszystko za sprawą trudnej miłości, jaka połączyła ją z księciem Karolem. Para zaczęła się ze sobą spotykać, gdy obecny król Wielkiej Brytanii był już w związku z księżną Dianą. Na temat ich sekretnych spotkań i pikantnych rozmów telefonicznych krążą legendy. W jednej z nich syn królowej Elżbiety II miał wyznać, że „chciałby być tamponem” Bowles.

Według Kena Warfe, który w tym czasie był osobistym oficerem ochrony księżnej, Diana określiła nagrania między jej mężem a Camillą jako „chore”:

To jest po prostu chore – miała ciągle powtarzać Diana, stwierdził Warfe, w swojej książce „Guarding Diana: Protecting the Princess Around the World”, dodając: Powiedziała mi, że była autentycznie zszokowana niektórymi komentarzami, zwłaszcza odniesieniem do tamponu.

Wizerunek chłodnej i wyrachowanej w opinii Brytyjczyków Camilli z czasem zaczął ulegać poprawie. Charytatywna działalność, wspieranie męża w trudnych chwilach i nienaganna służba królowej sprawiły, że spora część ludu wybaczyła jej przykrości, jakie w imię miłości życia przysporzyła zmarłej w 1997 roku Dianie.

Gdy Camilla i Karol spotykali się potajemnie, ta nie była już panną. Wszystko miało miejsce w czasie, gdy następczyni Lady Di miała męża. Kim jest Andrew Parker-Bowles?

Królowa Camilla – pierwszy mąż. Kim jest Andrew Bowles?

Camilla i były wojskowy Andrew pobrali się 4 lipca 1973 roku, ale zanim stanęli na ślubnym kobiercu, kilkakrotnie rozstawali się i wracali do siebie. Ich związek był burzliwy. Oboje mieli problemy z dochowaniem wierności. Gdy romans Karola i Camilli kwitł, Andrew spotykał się z innymi kobietami. Z relacji przyjaciół wiadomo, że od dnia ślubu „spali w osobnych łóżkach”.

Oboje wiedzieli, że wchodzą w związek nie z miłości, a z rozsądku. Nie przeszkadzały im wzajemne zdrady – relacjonował w 2006 roku dziennik „The Sun”.

Camilla Parker-Bowles i Andrew Bowles decyzję o rozwodzie podjęli w 1995 roku, gdy w  mediach już huczało o romansie na królewskim dworze. Para nie chciała opowiadać mediom o szczegółach, chociaż już wtedy życiem kochanki księcia żywo interesowała się brytyjska prasa plotkarska. W oficjalnym komunikacie Bowlesowie przekazali tylko, że zakończenie małżeństwa jest ich wspólną decyzją. Zaznaczyli przy tym, że tak naprawdę nigdy do siebie nie pasowali, a różnice między nimi były nie do pogodzenia.

Andrew Parker-Bowles obecnie

Rok po rozwodzie pierwszy mąż Camilli poślubił Rosemary Pitman. Oboje uczestniczyli 9 kwietnia 2005 w ślubie Camilli z księciem Walii (zdjęcie w galerii). Rosemary zmarła 10 stycznia 2010 roku, w wieku 69 lat, z powodu raka. Andrew był przy niej do ostatnich chwil. Nie mieli wspólnych dzieci.

Jak donosi prasa, mężczyzna od dekad trzyma się blisko rodziny królewskiej. Utrzymuje kontakt nie tylko z byłą żoną, ale także z księżniczką Anną, która niegdyś nie była mu obojętna. Na początku lat 90. połączył ich płomienny romans. Córka królowej Elżbiety II miała się rzucić w ramiona Bowlesa, jeszcze gdy formalnie był mężem Camilli. Płomienne uczucie z czasem wygasło i przerodziło się w przyjaźń, która trwa do dziś.

Zobacz także: Kim są dzieci Camilli? Ile ich ma?


Camilla Parker-Bowles z pierwszym mężem Andrew Parker-Bowles

Camilla Parker-Bowles z pierwszym mężem Andrew Parker-Bowles

Andrew Parker-Bowles i Rosemary Pitman na ślubie Camilli i Karola

Andrew Parker-Bowles i Rosemary Pitman na ślubie Camilli i Karola

Andrew Parker-Bowles i księżniczka Anna

Andrew Parker-Bowles i księżniczka Anna

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×