Nie żyje legendarny kreator mody. Projektował dla Lanvin, Yves Saint Laurent i Guy Laroche

Alber Elbaz nie żyje

Alber Elbaz nie żyje

Projektant związany m. in. z Yves Saint Laurent i Guy Laroche, dyrektor kreatywny domu mody Lanvin w latach 2001-2015 nie żyje. Zmarł 24 kwietnia nad ranem w wieku 59 lat w jednym z paryskich szpitali.

Nie żyje Alber Elbaz legendarny dyrektor kreatywny marki Lanvine. Zmarł w sobotę 24 kwietnia nad ranem w wieku 59 lat w the American Hospital w Paryżu.

Wiadomość o jego śmierci pojawiła się między innymi na Instagramie założonej przez niego w 2020 roku marki AZ Factory.

Nauczyłeś nas marzyć, nauczyłeś nas myśleć, a teraz odfrunąłeś. Miłość, zaufanie i szacunek. Na zawsze – napisano przy czarno-białym zdjęciu kreatora mody.

Alber Elbaz jako dyrektor kreatywny Lanvin tchnął w legendarny dom mody nowe życie. Pełnił to stanowisko przez blisko 15 lat, a jego nowoczesne podejście do bardzo kobiecego charakteru marki sprawiło, że znacznie przyczynił się do poprawy jej pozycji na rynku mody luksusowej i ogromnego finansowego sukcesu. To jemu przypisuje się wykreowanie trendu na kupowanie biżuterii marek luksusowych – wszystko dzięki perłowym naszyjnikom na tasiemce.

W 2015 roku został zwolniony z pełnionej funkcji w wyniku nieporozumień z jednym z głównych udziałowców firmy. Sprzedaż projektów Lanvin po jego odejściu znacznie spadła.

W czasie trwającej od lat 70. kariery był również związany z takimi markami jak Yves Saint Laurent, Guy Laroche i Geoffrey Beene. W 2020 roku, po pięciu latach przerwy w pracy, powrócił z własną marką – AZ Factory. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła branżą.

Alber zasłużył na miano jednej z najznamienitszych postaci współczesnej mody. Wszyscy podziwialiśmy jego inteligencję, wrażliwość i kreatywność. Straciliśmy nie tylko niezwykłego współpracownika, ale przede wszystkim wspaniałego przyjaciela – powiedział w rozmowie z WWD Johann Rupert, założyciel grupy Richemont, do której należała marka Elbaza.

Według doniesień projektant trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem. Zmarł w sobotę 24 kwietnia nad ranem.

Kim był Alber Elbaz?

Alber Elbaz urodził się 6 lutego 1961 roku w Casablance. W wieku 10 lat przeprowadził się z rodzicami do Izraela. Modą interesował się od dziecka. Gdy skończył 24 lata, pożyczył od rodziców pieniądze, żeby przeprowadzić się do Nowego Jorku i spróbować swoich sił w branży.

Kilka lat później przeniósł się do Paryża. Kontynuował naukę pod okiem mistrzów. Niedługo później pracował już dla największych domów mody – m. in. Yves Saint Laurent, Guy Laroche i Geoffrey Beene. Był dyrektorem kreatywnym Lanvin. W 2020 roku, po pięciu latach przerwy w pracy, powrócił z własną marką – AZ Factory.

W roku 2007 otrzymał Order Narodowy Legii Honorowej za zasługi dla francuskiej mody.


Alber Elbaz nie żyje

Alber Elbaz nie żyje

Alber Elbaz nie żyje

Alber Elbaz nie żyje

Alber Elbaz nie żyje

Alber Elbaz nie żyje

Komentarze

  • Gość pisze:

    ,,W czasie trwającej od lat 70. kariery był również związany z takimi markami jak Yves Saint Laurent, Guy Laroche i Geoffrey Beene,,. To będąc jeszcze dzieckiem zaczął pracowac dla światowych marek???

  • ningis pisze:

    Nie znam gostka.
    Tekst o śmierci a między zdaniami reklama kociej karmy Sheba….. hahahaha.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×