Agnieszka Radwańska o problemach ze zdrowiem: „Cały organizm jest nadszarpnięty, cały układ nerwowy”. Te słowa mrożą krew

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska boryka się ze sporymi problemami zdrowotnymi. Nie bez powodu 4 lata temu zakończyła karierę zawodową i przeszła na sportową emeryturę. Co jej dolega?

Agnieszka Radwańska uchodzi za jedną z najbardziej utytułowanych tenisistek w Polsce. Była wiceliderką światowego rankingu WTA i przez lata kariery nie opuszczała pierwszej 10 zestawienia, finalistką Wimbledonu w 2012 roku oraz mistrzynią turniejów WTA. Do dziś pozostaje jedną z zawodniczek, które zarobiły na korcie najwięcej pieniędzy, bo blisko 28 milionów dolarów, co daje jej 9. miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Obecnie jest na sportowej emeryturze, ale świtka tenisa nie opuściła całkowicie. Właśnie przy okazji turnieju, którego była dyrektorką, zwierzyła się z problemów zdrowotnych.

Agnieszka Radwańska o problemach ze zdrowiem

Agnieszka Radwańska kilka lat temu zakończyła zawodową karierę, ale nie znaczy to, że pożegnała się z tenisem na zawsze. Nie żałuje swojej decyzji, bo była spowodowana konkretnymi przyczynami.

To była świadoma i dobra decyzja, którą podjęłam te 4 lata temu. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła do tego wrócić – powiedziała Super Expressowi podczas turnieju ITF 100 w Kozerkach.

Podczas Memoriału Pary Prezydenckiej im. Marii i Lecha Kaczyńskich pojawiła się w zupełnie nowej roli — została dyrektorką turnieju. To niejedyne działanie związane z tenisem, jakiego podjęła się Isia na sportowej emeryturze. Gra m.in. w Superlidze, a jej ostatnie występy na Wimbledonie i przeciwko Idze Świątek spowodowały, że kibice nabrali apetytu na więcej i zachęcali Radwańską do powrotu do kariery. Ona stanowczo odmawia, także ze względu na zdrowie.

4 lata temu mój organizm absolutnie powiedział „dość” i nie poczuł się od tej pory wcale lepiej – mówiła Radwańska.

Pod koniec kariery narzekała m.in. na problemy ze stopą. To jedynie część jej kłopotów.

Stopa to jeden z wielu powodów. Cały organizm jest nadszarpnięty, cały układ nerwowy. Fizycznie nie byłabym w stanie wrócić do takich treningów, nawet gdybym chciała, jest to po prostu niemożliwe, więc takie eventy jak turniej legend na Wimbledonie są dla mnie idealnym rozwiązaniem – wyznała.

Kibice muszą zaakceptować decyzję idolki i zadowolić się turniejami pokazowymi. Agnieszka zapewne niejednokrotnie jeszcze pojawi się na korcie, ale w dużo luźniejszej formuje.


Agnieszka Radwańska - rocznica ślubu

Agnieszka Radwańska - rocznica ślubu

Agnieszka Radwańska – mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie 2022

Agnieszka Radwańska – mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie 2022

Agnieszka Radwańska - Dzień Matki 2022

Agnieszka Radwańska - Dzień Matki 2022

Komentarze

 • Gość pisze:

  Zdrowia aga szm..ta coś tu chyba jest nie tak ale wszystko kwestia okularów a chcesz poznać prawde usiądz na ławce koło palarni w przerwie wesela jestem pies na baby żona to potwierdzi ale jej kolezanek wielorybów to nawet za darmo nie rusze a ja kotka na misie ale to juź inna bajka rok postu albo nic i spanie na tapczanie razem ha ha i to tyle

 • Gość pisze:

  PO-wscy „intelektualiści”, nie znają innego języka. Nawet nie wiedzą, że są naiwnymi, fanatycznymi wielbicielami tych ” wspaniałych demokratów”, tych ” praworządnych, tolerancyjnych, nowoczesnych Europejczyków”, którzy gdyby dalej rządzili to bylibyśmy niewolnikami Niemców. Bo takie były i są nadal zamiary Niemców. Sami o tym otwarcie mówią, i wcale się z tym nie kryją. No cóż, u PO-wskich „intelektualistów”, usta są pełne frazesów i banałów, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Obrażanie Pani Agnieszki Radwańskiej świadczy tylko i wyłącznie o tym osobniku, który ją obraża. Kłamstwa, obrażanie, używanie wulgaryzmów to jest to, co najlepiej wychodzi samozwańczej PO-wskiej „elicie”.
  Pani Agnieszka Radwańska jest wolną Osobą i ma prawo do korzystania z demokracji. A osobnikowi, który w ten sposób obraża innych, brakuje kultury osobistej, podstawowych zasad dobrego wychowania i TOLERANCJI, o której tak naprawdę, nie ma zielonego pojęcia, nie rozumie tego słowa, i nie wie, co ono znaczy.

 • Gość pisze:

  a kogo obchodzi ta pisowska szmata

  • Gość pisze:

   Szmata to ty jesteś

  • pipi pisze:

   Widać,że i Ciebie już zaraził Twój rudy guru nienawiścią,a odzywki Twoje i jego popleczników już nie zaskakują- to Wasz znak rozpoznawczy.DNO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gośćkinga pisze:

   Pisowska , po-ska kazdy wolny a ty debil do kwadratu, dziwie się ze pisac umiesz

  • Hanna pisze:

   A skąd taka nienawiść do osoby która bardzo ciężko wypracowała swoją karierę ! Wysiłek całego życia ! A tu taki JAD NIENAWIŚCI !WSTYD! Hańba ! Dla takiej nędznej postawy jaka reprezentujesz istoto ludzka!To najczęstsza postawa Polaka który zazdrość, przelewa w NIENAWIŚĆ !

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×