Szukaj

100 najbogatszych Polaków tygodnika Wprost: Debiut Marcina Gortata, wysoki awans Lewandowskich, a kto na pierwszym miejscu?

Marcin Gortat, Lewandowscy - ranking Wprost

Marcin Gortat, Lewandowscy - ranking Wprost

Tygodnik Wprost opublikował listę 100 najbogatszych Polaków 2019 roku. Po raz pierwszy na liście znalazł się Marcin Gortat, a kolejny raz Ania i Robert Lewandowscy. Które miejsce zajęli i jak wygląda pierwsza dziesiątka? 

Marcin Gortat, chociaż w zeszłym roku mu się to nie udało, właśnie zadebiutował na liście 100 najbogatszych Polaków Wprost w 2019 roku. Sportowiec osiągnął majątek, którego wartość szacowana jest na 400 milionów złotych. Dzięki temu znalazł się na 97. miejscu w zestawieniu najbogatszych osób w naszym kraju:

Gortat pozostaje najlepszym ambasadorem Polski w USA. Przez lata był jedynym Polakiem grającym w NBA.  W czerwcu zeszłego roku po pięciu latach gry w Washington Wizards zmienił klub na Los Angeles Clippers. Pensja skoczyła mu o kolejny milion, z 12 do ponad 13 mln dolarów za sezon – czytamy w rankingu.

To jednak dopiero początek. Działalność sportowa to niejedyne źródło jego dochodu. Dodatkowo Marcin współpracuje z różnymi markami, dzięki czemu zgarnia nawet do 10 milionów złotych rocznie. Jest także zaangażowany w produkcje kinowe, m.in. w filmy Patryka Vegi. Ponadto regularnie inwestuje w nieruchomości, a także ma własną restaurację. Sportowiec nie zwalnia jednak tempa. Obecnie przebywa w Polsce, gdzie przygotowuje szereg wydarzeń.

Gortat wraz z fundacją MG13 Mierz Wysoko, którą powołał w 2009 r., organizuje coroczną imprezę sportową dla dzieci i młodzieży Marcin Gortat Camp. Dodatkowo po raz ósmy rozegra Wielki Mecz Gortat Team vs. Wojsko Polskie, który odbędzie się już 13 lipca o godzinie 18:00 w Atlas Arena w Łodzi. W drużynie sportowca, która zmierzy się z reprezentacją Wojska Polskiego, zagrają m.in.: Bartosz Kurek, Agnieszka Włodarczyk, Michał Koterski, Maciej Musiał, Szymon Majewski i Paweł Fajdek.

Podobno Gortat dopina też szczegóły związane z nową, dużą inwestycją w naszym kraju. Czym jeszcze zamierza się zająć? Jedno jest raczej pewne – w przyszłym roku w rankingu najbogatszych Polaków powinien awansować znacznie wyżej.

Anna i Robert Lewandowscy wśród najbogatszych Polaków

Marcin to niejedyny sportowiec, który znajduje się wśród najbogatszych Polaków. Na 88. miejscu uplasowała się jedna z popularniejszych par polskiego show-biznesu – Ania i Robert Lewandowscy. Majątek małżonków na ten moment szacowany jest na 450 milionów złotych.

To nie pierwszy raz, kiedy Lewandowscy pojawiają się w rankingu. Zadebiutowali w nim rok wcześniej, kiedy to ze swoim majątkiem wartym 353 milionów złotych znaleźli się na 94. miejscu.

Pierwsza dziesiątka rankingu 100 Najbogatszych Polaków Wprost

Pierwsze miejsce rankingu zajął Michał Sołowow. To biznesmen, przedsiębiorca, a także właściciel kilkunastu spółek działających w krajach. Przygodę z inwestycjami zaczął w 2002 roku, kiedy to zainwestował w spółkę budowlaną Mitex. Obecnie działa w branżach: deweloperskiej, budowlanej, a także medialnej.

Poniżej pierwsza dziesiątka laureatów:

  1. Michał Sołowow – 12,1 miliarda złotych
  2. Zygmunt Solorz – 10,1 miliarda złotych
  3. Sebastian Kulczyk – 7 miliardów złotych
  4. Dominika Kulczyk – 7 miliardów złotych
  5. Tomasz Biernacki – 6,3 miliarda złotych
  6. Jerzy Starak – 5,9 miliarda złotych
  7. Piotr Szulczewski – 5,35 miliarda złotych
  8. Paweł Marchewka – 4,36 miliarda złotych (debiut)
  9. Zbigniew i Mateusz Juroszkowie – 3,5 miliarda złotych
  10. Antoni Ptak – 3,1 miliarda złotych

Zobacz: „Wprost” w bardzo przewrotny sposób przeprasza Kamila Durczoka! Na drugiej okładce już nie jest tak miło!

Zobacz: Tajemnice dilera gwiazd wyjawione w artykule dla „Wprost”!

Zobacz: „Wprost” przegrało z Kamilem Durczokiem: „Tak się kończą oszczerstwa”. Dumny dziennikarz pochwalił się odszkodowaniem


Tygodnik Wprost - okładka

Tygodnik Wprost - okładka

Michał Sołowow -1. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków Wprost w 2019 roku, 12,1 mld złotych

Michał Sołowow -1. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków Wprost w 2019 roku, 12,1 mld złotych

Zygmunt Solorz - 2. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków Wprost w 2019 roku, 10,1 miliarda złotych

Zygmunt Solorz - 2. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków Wprost w 2019 roku, 10,1 miliarda złotych

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×