NewsyMichał Szpak jak Jezus w Sejmie. Nabija się z Grzegorza Brauna

Michał Szpak jak Jezus w Sejmie. Nabija się z Grzegorza Brauna

Michał Szpak (fot. KAPiF)
Michał Szpak (fot. KAPiF)
21.12.2023 10:35

Michał Szpak już nieraz miał okazję w kontrowersyjny sposób wyrazić swoje poglądy na rozmaite kwestie polityczno-społeczne. Przykuwający uwagę fanów i mediów artysta nie stroni przy tym od ironii i sarkazmu. W swoim stylu postanowił odwołać się do głośnej sytuacji z Grzegorzem Braunem, który wyciągnął jedną z sejmowych gaśnic i zgasił nim stojącą na stole menorę.

Michał Szpak jako Jezus w Sejmie

Na swoim Instagramie muzyk udostępnił wykonany przez jedną z facebookowych stron mem, będący fotomontażem dwóch zdjęć. Pierwsze z nich przedstawia Michała Szpaka odzianego w szatę, dzierżącego księgę w dłoni i stojącego przed suto zastawionym stołem z zapaloną menorą. Fani piosenkarza z pewnością pamiętają, że tym postem piosenkarz nawiązał do postaci Jezusa, podpisując fotkę "Chrystusowe 33".

Autor mema postanowił umieścić na fotografii wycinek z sejmowego nagrania gaszącego świecę Grzegorza Brauna. W ten sposób zaaranżował scenkę, gdzie były poseł wtargnął na poczęstunek piosenkarza, aby powtórzyć swój występek.

Jezus Maria, pali się! - grzmi opis mema.

Jak myślicie, trafny komentarz?

Czy Szpak wystąpi w Opolu?

W wywiadzie przeprowadzonym przez Eskę Szpak wyznał, czy chciałby wystąpić na opolskim festiwalu po zmianie władzy. Obecnie artysta pozytywniej rozpatruje tę opcję. Kto wie, być może już wkrótce rzeczywiście zobaczymy go na scenie w Opolu.

Myślę, że tak. To jest na tyle legendarna sytuacja, że jeśli tylko wszystko wróci do normy, artyści sami będą chcieli tam wracać, bo to jest najstarszy konkurs, przegląd, festiwal piosenki w Polsce. Fajnie byłoby, gdyby wróciła świetność tego wydarzenia. To jest jednak jakaś część historii naszej polskiej piosenki - powiedział.
Michał Szpak (Instagram)
Michał Szpak (Instagram)
Michał Szpak (Instagram)
Michał Szpak (Instagram)
Michał Szpak podbija Afrykę w ekscentrycznym stroju (fot. Instagram)
Michał Szpak podbija Afrykę w ekscentrycznym stroju (fot. Instagram)
Michał Szpak (fot. KAPIF)
Michał Szpak (fot. KAPIF)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także