NewsyMichał Szpak pożegnał Gienka Loskę poruszającymi słowami. To z nim przegrał w finale "X-Factora"

Michał Szpak pożegnał Gienka Loskę poruszającymi słowami. To z nim przegrał w finale "X‑Factora"

Michał Szpak pożegnał Gienka Loskę
Michał Szpak pożegnał Gienka Loskę
Krystyna Miśkiewicz
11.09.2020 11:10, aktualizacja: 11.09.2020 16:33

Wczoraj media obiegła niezwykle smutna informacja. Polska Fundacja Muzyczna opublikowała na swoim Facebooku wiadomość o śmierci Gienka Loski. Informacja o złym stanie zdrowia artysty pojawiła się już dwa lata temu. W 2018 roku przeszedł on rozległy wylew krwi do mózgu. Przez ostatnie kilka miesięcy był w śpiączce i walczył o życie.

W dniu dzisiejszym Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku – rodzinnym mieście. Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało – czytamy na Facebooku Polskiej Fundacji Muzycznej.

Mężczyzna od najmłodszych lat wiedział, że jego przeznaczeniem jest muzyka. Jako 17-latek opuścił rodzinny dom na Białorusi i przyjechał do Polski. Liczył, że tutaj uda mu się rozpocząć nowe życie i zrobić karierę. Chciał też udowodnić sceptycznie nastawionym rodzicom, że gitara i śpiew, to nie są tylko młodzieńcze mrzonki. Niestety po pewnym czasie popadł w szpony nałogu.

Alkohol całkowicie rządził jego życiem. Wtedy na jego drodze pojawiła się Agnieszka – to ona okazała się być największą motywacją w walce z uzależnieniem. Para pobrała się po kilku miesiącach znajomości. Małżonkowie doczekali się córeczki Alesi. To dzięki nim muzyk stanął na nogi i zmienił życie. Przełomowym krokiem dla jego kariery był udział w X-Factorze.

Michał Szpak żegna Gienka Loskę

Po informacji o śmierci artysty w sieci natychmiast zaczęły pojawiać się wspomnienia i pożegnania. Jako jedna z pierwszych kilka słów napisała Ania Rusowicz, która z Gienkiem wystąpiła w duecie na festiwalu Woodstock. Słowa żalu wyrazili także jurorzy programu X-Factor, którzy jako pierwsi poznali się na wielkim talencie Białorusina. Szczególnie ciepło wspomina go Maja Sablewska.

Kilka słów o Gienku postanowił powiedzieć również Michał Szpak. To jego Loska pokonał w finale muzycznego show.

Jest mi ogromnie przykro. Nasze drogi w pewnym momencie przecinały się bardzo często. Niezwykły człowiek z odmienną myślą, zawsze wierny sobie. Tak właśnie będę go pamiętał. Niezwykle zdeterminowany człowiek, od którego można było się wiele nauczyć. Zawsze był wierny sobie i swoim ideałom, to było naprawdę imponujące. Kiedyś wszyscy spotkamy się tam na górze, jednak dziś jest to dla mnie bardzo przykra wiadomość. Proszę o przekazanie kondolencji wszystkim bliskim – powiedział Michał Szpak w rozmowie z Gala.pl.

Gienek Loska zmarł 9 września 2020 roku. Miał zaledwie 45 lat.

Michał Szpak
Michał Szpak
Gienek Loska, Ada Szulc, Michał Szpak
Gienek Loska, Ada Szulc, Michał Szpak
Gienek Loska, Ada Szulc, Michał Szpak
Gienek Loska, Ada Szulc, Michał Szpak
Gienek Loska, Ada Szulc, Michał Szpak
Gienek Loska, Ada Szulc, Michał Szpak
Gienek Loska w X-Factor
Gienek Loska w X-Factor
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także