NewsyMarcelina Zawadzka jest zmęczona pracą w TVP. Tylko patrzeć jak zniknie z anteny. Ma lepsze źródło utrzymania

Marcelina Zawadzka jest zmęczona pracą w TVP. Tylko patrzeć jak zniknie z anteny. Ma lepsze źródło utrzymania

Marcelina Zawadzka
Marcelina Zawadzka
Elwira Szczepańska

17.07.2020 22:00, aktual.: 17.07.2020 22:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marcelina Zawadzka jest zamieszana w aferę związaną z tzw. karuzelą vatowską. W związku z tym postawiono jej aż trzy zarzuty: oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. W marcu ruszył proces dotyczący m.in. wyłudzenia blisko 58 mln zł.

Organa ścigania rozpracowały zorganizowaną grupę przestępczą, której działania opierały się m.in. na przestępstwach karnoskarbowych i karnych, polegających na uszczupleniu należności Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz legalizowaniu środków pieniężnych pochodzących z tych przestępstw. Akt oskarżenia przedstawiono 17 osobom z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Marcelinie Zawadzkiej nie zarzucono jedynie działania w grupie przestępczej. Postawiono jej trzy zarzuty: oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy.

Pani Marcelina Z. ma status osoby oskarżonej. Ma postawione trzy zarzuty. Co do dwóch przyznała się w postępowaniu przygotowawczym przed prokuratorem, a co do jednego nie. Chodzi o uszczuplenie podatku, przyjęcie i rozliczenie faktur oraz pranie brudnych pieniędzy. Do tego ostatniego nie przyznała się.

Grozi jej za to nawet 8 lat pozbawienia wolności. Jak wpłynie to na jej karierę? W końcu jest jedną z największych gwiazd TVP. Co na to włodarze stacji? Informator Pudelka twierdzi, że Zawadzka się zupełnie tym nie przejmuje.

Czy Marcelina Zawadzka straci pracę w TVP?

Jak donosi informator portalu Pudelek.pl, sytuacja w TVP ciągle się zmienia. Marcelina wciąż angażowana jest w projekty promocyjne, a jej nazwisko widnieje w sierpniowym grafiku, ale podobno ruszył casting na nową prowadzącą, która miałaby zająć jej miejsce. Wszystkie te doniesienia są nieoficjalne, a Zawadzka o końcu współpracy z może się dowiedzieć w ostatniej chwili - może nawet nie od przełożonych, a z innych źródeł. Dodatkowo okazuje się, że prezenterka należy do dosyć niepokornych pracowników.

Marcela nie chce podpisać od wielu lat umowy z Impresariatem TVP. To specjalna komórka, która powstała w Telewizji Polskiej po to, by reprezentować gwiazdy stacji. Jednocześnie może ich jednak również w pewien sposób ograniczać - bez zgody Impresariatu nie mogłaby udzielać wywiadów ani nawet komentarzy mediom innym niż TVP - mówił w rozmowie z Pudelkiem pracownik TVP - Musiałaby również dzielić się zyskiem z przychodów z kontraktów reklamowych. Jako jedyna z prowadzących "Pytania na Śniadanie" współpracuje z zewnętrznym menedżerem i nie ma podpisanej "lojalki" ani zakazu konkurencji - dodaje.

Znajomi Marceliny Zawadzkiej donieśli portalowi, że ona nie bardzo przejmuje się tym, że od poniedziałku już może nie mieć pracy.

Marcela od dawna męczy się w TVP, ma dosyć. I wie o tym każdy, nawet jej współpracownicy z "Pytania na Śniadanie". Teraz czeka na rozwój wydarzeń, ale możliwe, że takie zakończenie sprawy będzie jej nawet na rękę. Jej kariera infuencerska świetnie się rozwija, a inne stacje zaczynają się nią poważnie interesować - zdradza źródło portalu.

To się nazywa beztroska.

Marcelina Zawadzka zaskakuje stylizacją
Marcelina Zawadzka zaskakuje stylizacją
Marcelina Zawadzka w warkoczach
Marcelina Zawadzka w warkoczach
Marcelina Zawadzka — Gwiazdy przed studiem Pytania na śniadanie
Marcelina Zawadzka — Gwiazdy przed studiem Pytania na śniadanie
Marcelina Zawadzka
Marcelina Zawadzka
Marcelina Zawadzka we fryzurze jak JLO
Marcelina Zawadzka we fryzurze jak JLO
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także