NewsyDostaliśmy niepokojącego e-maila w sprawie śmierci Magdaleny Żuk: "Dlaczego prokuratura bagatelizuje tak ważny dowód?"

Dostaliśmy niepokojącego e‑maila w sprawie śmierci Magdaleny Żuk: "Dlaczego prokuratura bagatelizuje tak ważny dowód?"

Magdalena Żuk donos w sprawie śmierci Jastrząb Post
Magdalena Żuk donos w sprawie śmierci Jastrząb Post
Aneta Błaszczak
25.09.2018 19:15, aktualizacja: 26.09.2018 00:34

Śmierć Magdaleny Żuk wywołała wielkie poruszenie w całym kraju. Przypomnijmy, że piękna Polka zmarła podczas wakacji w Egipcie. Do dzisiaj sprawa nie została wyjaśniona. Pojawiło się wiele sprzecznych wątków. Wciąż liczne wątpliwości wśród zainteresowanych sprawą budzi raport przedstawiony przez Egipcjan, który wskazuje na to, że Żuk "zażywała leki na depresję przed swoją śmiercią, które miały doprowadzić do zgonu".

Wątek tragicznej śmierci Polki w Egipcie nadal nurtuje sporą grupę internautów, którzy aktywnie komentują temat na forach internetowych. Jedna z czytelniczek Jastrząb Post wysłała do naszej redakcji niepokojącego e-maila, którego treść publikujemy poniżej w oryginalnym zapisie:

My internauci jesteśmy oburzeni dzialaniami prokuratury. Od kilku miesięcy, nie jesteśmy informowani o żadnych szczegółach dotyczących śmierci Magdaleny Żuk. Sprawa, którą żyła cała Polska jest wyciszana. Uważamy, że w kwietniu 2017r. Nasza rodaczka zostala doprowadzona umyślnie do śmierci,a sam wyjazd nie był wycieczką niespodzianką.Według ostatniego oświadczenia prokuratura nie zauważa niczego co wskazywałoby na popełnienie przestępstwa, co jest sprzeczne z doniesienami siostry Magdaleny Zuk, Anny Cieslinskiej, która głośno informuje,że z najnowszych materiałów zgromadzonych w aktach wynika iż Magdalena Żuk padla ofiarą przestępstwa. W związku z obowiązującą tajemnicą śledztwa nie może ujawnić żadnych szczegółów, a prośba o zwolnienie z tajemnicy została odrzucona.

Autor listu zarzucił prokuraturze niechlujne śledztwo i pomijanie kluczowych dowodów:

Prokuratura pomija wiele dowodów jednym z nich jest nagranie z wideo rozmowy, które wskazuje na to iż Magdalena Żuk nie mogla swobodnie rozmawiać, co wskazują jej slowa ‚’nie moge mowić’. Błaga o pomoc w wydostaniu się z Egiptu. Wie że sama nie ma możliwości powrotu.Słowa Magdaleny Żuk jasno wskazują, że jest osaczona i dzieje jej się krzywda ''oni tutaj maja różne sztuczki''.Magdalena jest upominana, ze ma mowić o szpitalu, czyli według czyjegoś scenariusza.Na tym nagraniu słychać jak kolega Markusa W szepcze ''nie wyciągaj od niej, trzeba ją spławić''.To wskazuje,ze nie chcieli by Magdazbyt dużo powiedziała, ponieważ mogło by sie to wiązać z jakimiś konsekwencjami dla nich. Nagranie to nie bylo spontaniczne a celowe. Mowiąc EM prawdopodobnie Wskazała sprawcę, który do dziś dnia nie został ustalony. Nagranie wideo rozmowy jest przez prokurature, tak jak przez wszystkie media tematem tabu.Według jednego z biur detektywistycznych w nazwie filmu widnieje „trim „ to nic innego jak program do edycji wideo. Dlaczego prokuratura bagatelizuje tak wazny dowód.Ważną informacją i wręcz brutalną jest informacja od pracownika fizycznego Domu Pogrzebowego, który zobaczył coś co go przeraziło, lecz boi się mówić.

W dalszej części wiadomości autor wyraźnie oświadcza, że jego wiara w skuteczność wymiaru sprawiedliwości została zachwiana:

Stracilismy zaufanie do prokuratury w Jeleniej Gorze z powodu nieprawidłowości w innych sprawach tj w sprawie Karoliny Kaczorowskiej. Gdy ginie najważniejszy dowód w sprawie jakim była prostownica do włosów na której to rzekomo Karolina się powiesiła i nie zostają zdjęte odciski palców, odrazu nasuwa się pytanie , jak można dopuścić się tak rażących zaniedbań? (…) Jednak My internauci się nie poddajemy. Grupy o Magdzie wciąż są aktywne i liczą kilkanaście tysięcy członków,analizujemy kolejne fakty i wątki. Jestesmy zdruzgotani tym jak prowadzona jest to śledztwo.Tym bardziej, gdy wszyscy słyszeliśmy zapewnienia Ministra Sprawiedliwości o obietnicy szczególnego nadzoru. Chcemy rzetelnego rozwiązania sprawy w związku z tym uważamy, iż śledztwo powinno zostać przeniesione do innego ośrodka. Oczekujemy rzeczywistego nadzoru nad sprawa Magdaleny Zuk ze strony prokuratury krajowej, tak jak obiecał Pan Minister Ziobro, w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności śmierci Magdaleny i ukarania winnych tej tragedii.

Przypomnijmy, że Fakt w październiku 2017 roku informował, że polskie służby zamknęły dochodzenie w sprawie domniemanego morderstwa. Rodzina Magdaleny miała wyznać, że dziewczyna zażywała leki psychotropowe i cierpiała na depresję, co również ustaliła strona egipska. Śledczy doszli więc do wniosku, że być może w jej śmierć nie były zamieszane osoby trzecie, a Polka zwyczajnie popełniła samobójstwo, bo nie wytrzymała presji.

Czy kiedyś poznamy ostateczną odpowiedź na wszystkie pytania w sprawie śmierci Żuk?

 • Magdalena Żuk - zginęła w Egipcie
 • Chłopak Magdaleny Żuk wrócił do zawodu
 • Pogrzeb Magdaleny Żuk, zdjęcia
 • Ostatnie pożegnanie Magdaleny Żuk
 • Magdalena Żuk była chora psychiczne?
 • Magdalna Żuk - tajemnicza śmierć Polki
 • Markus - chłopak Magdaleny Żuk
 • Magdalena Żuk nie żyje
 • Magdalena Żuk przyczyna śmierci
 • Choroba psychiczna Magdy Żuk
 • Grób Magdaleny Żuk
 • Magdalena Żuk nie żyje
 • Magdalena Żuk w 2011 roku
[1/13] Magdalena Żuk - zginęła w Egipcie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także