Ma 30 lat i mieszka w zamku. Maciej Musiałowski żyje na 5 tys. metrów kwadratowych
Maciej Musiałowski pokazał swój nabytek ekipie "Dzień dobry TVN". Posiadłość przez 40 lat stała pusta, aż trafiła w ręce aktora. Młody artysta poczynił już pierwsze remonty. Jak wygląda zamek Musiałowskiego?
Maciej Musiałowski właśnie spełnia marzenia o mieszkaniu w zamku. Dwa lata temu zainwestował niemałą sumę i kupił zamek nad Zalewem Mietkowskim w Domanicach na Dolnym Śląsku.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Olga Bończyk jest wegetarianką od 25 lat. Jak udaje jej się zbilansować dietę?
Maciej Musiałowski od dziecka marzył o zamku
Rokujący aktor nie ukrywa, że skrycie marzył o zamieszkaniu w zamku. Pragnienia te stały się rzeczywistością dwa lata temu. Nieruchomość pochodzi z XVIII wieku, a przez ostatnie 40 lat była niezamieszkana. Historia miejsca jest niezwykła, bowiem lata temu mieszkał tam książę Fryderyk Wilhelm von Brandenburg.
Maciej Musiałowski kupił zamek za 2 miliony złotych
Dwa miliony złotych to niemała suma, jak na 30-letniego mężczyznę. Aktor jednak nie zainwestował tych pieniędzy po to, by wyłącznie spełniać swoje marzenia. Inwestycją, której powierzchnia ma aż 5 tys. metrów kwadratowych, zarządza Fundacja Rodziny Musiałowskich na Rzecz Kultury.
Oczywiste jest, że aby obiekt nadawał się do użycia, musiał przejść poważną renowację.
W takim obiekcie, jak ten, nie ma za bardzo co remontować, trzeba przeprowadzać renowacje i rekonstrukcje.
Choć nieruchomość jest potężna, Musiałowski zapewnia, że to dom dla jednej rodziny.
Mam takie jasne poczucie na koniec dnia, że jest to dom jednorodzinny. I jakkolwiek zabawnie to zabrzmi i im bardziej go poznaję, jasne staje się dla mnie, że to miejsce doskonale zaprojektowane, aby w nietuzinkowy sposób zadowalać jedną rodzinę.
Artysta wyraził też cichą nadzieję, że kiedyś zamieszka tu rodzina, którą on sam założy.
Nie mogę się doczekać, jak wypełni się moją własną rodziną i będziemy tutaj malowali życie
Wnętrza robią wrażenie. Wysokie pomieszczenia, antyczne meble i klasyczny wystrój sprawia, że można się przenieść do minionej epoki.