Gwiazdy na premierze filmu „Powrót do tamtych dni”: Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Weronika Rosati, Maciej Stuhr

Gwiazdy na premierze filmu Powrót do tamtych dni

Gwiazdy na premierze filmu Powrót do tamtych dni

Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Weronika Rosati, Maciej Stuhr... Gwiazdy na premierze filmu Powrót do tamtych dni. Zdjęcia.

W poniedziałek 6 grudnia w warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera filmu Powrót do tamtych dni z Maciejem Stuhrem, Weroniką Książkiewicz, Katarzyną Warnke, Teodorem Koziarem i Sebastian Stankiewiczem.

Film Konrada Aksinowicza był jednym z kandydatów do tegorocznych Złotych Lwów na festiwalu filmowym w Gdyni. Zdaniem krytyków także jednym z ważniejszych tytułów.

Myślę, że „Powrót do tamtych dni” może być początkiem terapii dla osób, które w ogóle boją się tego słowa. Pewnie wiele osób z syndromem DDA nie zobaczy tego filmu od razu, bo będzie się bało. Zupełnie jak ja, nie oglądając przez jakiś czas „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego – mówił reżyser.

Na premierze pojawiły się gwiazdy. Kto?

Gwiazdy na premierze filmu Powrót do tamtych dni. Kto się pojawił?

Na premierze filmu Powrót do tamtych dni w Kinotece nie zabrakło gwiazd: Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Weronika Rosati, Maciej Stuhr, Edyta Herbuś, Teresa Rosati, Marianna Schreiber, Konrad Aksinowicz, Katarzyna Zawadzka, Aleksandra Hamkało, Sebastian Stankiewicz, Agnieszka Kawiorska.

Zajrzyjcie do naszej galerii.

O czym jest film Powrót do tamtych dni?

Akcja filmu toczy się na początku lat 90. Na jednym z wrocławskich blokowisk mieszka Ewa Malinowska (Weronika Książkiewicz), która samotnie wychowuje syna Tomka (Teodor Koziar). Po wielu latach z emigracji wraca Alek (Maciej Stuhr), ale jego powrót, okazuje się początkiem rodzinnego koszmaru, z uzależnieniem od alkoholu w roli głównej.

Reżyser próbuje rozliczyć się z własną, bolesną historią dziecka alkoholika, pokazać mechanizmy uzależnienia, ale również traumy, z którymi zmaga się cała rodzina. Bo przecież choroba alkoholowa dotyczy wszystkich bez wyjątku. Dzieci z rodzin alkoholowych, rodzin dysfunkcyjnych, właściwie przez całe życie zmagają się z bólem dzieciństwa i dorastania. To jedna z ważniejszych ról w dorobku Macieja Stuhra, który w filmie wcielił się w ojca alkoholika, który po latach wraca do Polski i stara się wychować nastoletniego syna – czytamy o produkcji.

Wybieracie się do kina na ten film?


Katarzyna Warnke - premiera filmu

Katarzyna Warnke - premiera filmu "Powrót do tamtych dni"

Weronika Książkiewicz - premiera filmu

Weronika Książkiewicz - premiera filmu "Powrót do tamtych dni"

Edyta Herbuś - premiera filmu

Edyta Herbuś - premiera filmu "Powrót do tamtych dni"

Komentarze

  • Gość pisze:

    A gdzie reszta celebrytek nie przyszły bo temat nie medialny. Lepiej ustawić się na ściance domu mody, bo ciuchy za darmo. A Herbusiowa pomyliła imprezy, powinna iść na jakiś darmowy festyn, pewnie bilet miała za darmo i nunie tak skrzyżowała jak cnotliwa Zuzanna.

  • mirek pisze:

    przypomina mi mnie w podwójnej roli jakie miało moje życie –mnie jako 10letniego chłopca syna alkoholika. i mnie obecnego alkoholika 53 lata .

  • Gośćmiruś pisze:

    przypomina mi mnie jako ojca -czyli mnie i zarazem mnie jako dziecko mojego ojca

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×