NewsyIga Świątek poddana badaniu. Wyniki są bardziej niż zadziwiające

Iga Świątek poddana badaniu. Wyniki są bardziej niż zadziwiające

Iga Świątek
Iga Świątek
Krystyna Miśkiewicz

14.10.2020 15:30, aktual.: 14.10.2020 20:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iga Świątek to polska tenisistka, która już na zawsze zapisała się w historii tego sportu. Do tego, by trenować, namówił ją jej ojciec, który również jest sportowcem. Tomasz Świątek był wioślarzem, uczestnikiem igrzysk olimpijskich w Seulu. Chciał, aby jego obie córki również związały się ze sportem. Marzył jednak, by zrobiły indywidualną karierę. Jego młodsza córka szybko sprostała wymaganiom swojego taty. 19-letnia tenisistka ma na swoim koncie ogromny sukces.

Do tej pory nazwisko Igi Świątek znali tylko prawdziwi pasjonaci tenisa ziemnego. Chociaż młoda sportsmenka odniosła już kilka spektakularnych zwycięstw w turniejach juniorskich, to od niedawna mówi o niej nie tylko cała Polska, ale i cały świat. W sobotnie popołudnie odniosła historyczne zwycięstwo w finale French Open. Pokonała swoją rywalkę, Sofię Kenin, w dwóch setach. Została tym samym pierwszym polskim zwycięzcą turnieju wielkoszlemowego w grze indywidualnej. Historyczny sukces przyniósł także wielką sławę. Jak dobrze Polacy znają Igę Świątek?

Iga Świątek poddana badaniu na rozpoznawalność. Jaki jest wynik?

Konsorcjum firm Sport Management Polska oraz Sport Analytics jako pierwsze w Polsce przeprowadziło badanie dotyczące rozpoznawalności i wizerunku Igi Świątek. Wyniki, które podano, są bardzo zaskakujące. W przeprowadzonym badaniu 61,2% ankietowanych potwierdziło, że wie, kim jest Iga Świątek. Natomiast tylko 38,8% badanych odpowiedziało, że nie ma pojęcia, o kogo chodzi.

W badaniu zapytano także, jak oceniają sukces, który osiągnęła. Tutaj zdecydowana większość potwierdziła, że jest to wydarzenie historyczne. Taką odpowiedź dało 57,3% Polaków. Pozostali równie wysoko ocenili rangę sportowej imprezy. Tylko nieliczne osoby odpowiedziały, że zwycięstwo Wielkiego Szlema to nic szczególnie ważnego.

Polacy mieli też opowiedzieć, czy im zdaniem sukces Igi otwiera jej drogę do kariery, czy jest tylko jednorazowym incydentem. Wynik? Aż 47,1% biorących udział w badaniu odpowiedziało, że Iga powalczy przez kilka sezonów. Jednak aż 44,3% Polaków uważa, że zdominuje ona światowy tenis.

Szczegółowe wyniki przeprowadzonych badań możecie zobaczyć w naszej galerii. Jedno jest pewne – tak wyglądają narodziny gwiazdy.

  • Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
  • Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
  • Badania dotyczące rozpoznawalności Igi Świątek
  • Badania dotyczące przyszłości Igi Świątek
  • Iga Świątek, Agata Świątek i Tomasz Świątek
  • Iga Świątek i Agata Świątek
  • Iga Świątek i Agata Świątek
  • Iga Świątek tuż po wygranej
  • Iga Świątek pozuje z pucharem. Wygląda jak prawdziwa gwiazda
[1/9] Iga Świątek o zwycięstwie w Paryżu
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także