Szukaj

Michał Szpak po drugiej próbie. W tej stylizacji wystąpi na Eurowizji 2016 [ZDJĘCIA + WIDEO]

Występ Polski Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Występ Polski Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Michał Szpak na próbie przed Eurowizją 2016

Za Michałem Szpakiem druga próba przed występem na Eurowizji 2016. Tym razem Polak wystąpił w stylizacji, w której zaśpiewa w najbliższy czwartek w drugim półfinale. Zanim jednak o stroju polskiego reprezentanta, krótkie streszczenie tego, co działo się na scenie w Globe Arena w Sztokholmie.

Na scenie niezmiennie Michałowi towarzyszy kwartet smyczkowy oraz pianista. Cały zespół ma ciemne stylizacje dzięki czemu Szpak wysuwa się na pierwszy plan. Artysta zrezygnował z wizualizacji, a na scenie pojawia się tylko gra świateł – niebieskich podczas zwrotek na zmianę z czerwonymi w trakcie refrenu. Jedyne co wyświetla się na ekranach ledowych jest napis: What color is your life, przy czym ostatni YOUR LIFE pozostaje w tle aż do końca występu.

Serwis eurowizja.org podkreśla, że Michał Szpak zaprezentował się na scenie lepiej niż za pierwszym razem. Przypomnijmy, że artysta zmagał się z chorobą, przez co musiał oszczędzać głos na pierwszej próbie.

Michał wkłada całą moc w swój występ – żyje nim. Na jego twarzy i w gestykulacji widać ogromne emocje, które mu towarzyszą i które też chce przekazać oglądającej go publiczności. Widzimy to dzięki zbliżeniom na twarz wokalisty. Tu trzeba podkreślić, że poprawiona została praca kamer. Emocje narastają powoli – początek bardzo delikatny i spokojny. Potem są coraz większe, by ostatecznie doszło do ich pełnej kumulacji

Minimalistyczne show może okazać się kluczem nie tylko do awansu Polski do finału Eurowizji 2016, ale też zajęcia wysokiego miejsca w ostatecznym starciu. Trzymamy kciuki za Michała Szpaka.

Zobacz: Jak bukmacherzy oceniają Michała Szpaka po próbie? Przeglądamy eurowizyjne notowania

Strój Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Michał Szpak na Eurowizji 2016 wystąpi w czerwonym płaszczu z licznymi zdobieniami, który jest podobny do tego z preselekcji. Jak ustalił Jastrząb Post, kostium dla Polaka zaprojektowała marka Greed. Wokalista zdradził nam także, że podczas występów zdecyduje się na falowane włosy.

Zobacz: Michał Szpak zapytany o Edytę Górniak na drugiej konferencji przed Eurowizją 2016. Zaskoczył odpowiedzią

Wideo z drugiej próby Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Wideo z drugiej próby Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Opinie po drugiej próbie Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Dziennik Eurowizyjny na żywo relacjonuje to, co dzieje się w centrum prasowym w Sztokholmie. Według relacji bloga, Michał Szpak zbiera pozytywne opinie po drugiej próbie przed Eurowizją 2016. Po raz kolejny Polak nie uniknął porównań do Conchity Wurst. Tym razem w kontekście swojej piosenki.

Co z tego, że utwór brzmi trochę staromodnie, skoro Conchita też z taką klasyczną kompozycją zdołała wygrać Eurowizję – powiedział zagraniczny dziennikarz

Inni z kolei porównują reprezentanta Polski do… Jezusa Chrystusa.

Prosty, nieprzesadzony, klasyczny, eurowizyjny występ oparty na bardzo dobrym głosie i wielkich emocjach. Przemyślany strój i oprawa sceniczna – pisze dziennik

Co to oznacza? Na pewno tyle, że obok Michała ciężko przejść obojętnie, a przecież na tym polega fenomen zwycięzców Eurowizji, że wzbudzają sporo emocji. Oby to był dobry omen.

Zobacz: Oto faworyci Eurowizji 2016. Kto z nich wygra konkurs?

Konferencja Michała Szpaka na Eurowizji 2016

Konferencja Michała Szpaka na Eurowizji 2016


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×