Szukaj

Książka Małgorzaty Rozenek o in vitro wywołała masę kontrowersji. Co na to gwiazda? [WIDEO]

Małgorzata Rozenek o książe o in vitro

Małgorzata Rozenek o książce o in vitro

Książka Małgorzaty Rozenek o in vitro od początku budzi mnóstwo kontrowersji. Gwiazda w rozmowie z naszą reporterką opowiedziała o szczegółach swojej szeroko komentowanej publikacji. Co chce w niej przekazać?

Już w połowie maja swoją premierę będzie miała głośna książka Małgorzaty Rozenek o in vitro. Gwiazda poruszyła temat, który od lat budzi mnóstwo kontrowersji w polskim społeczeństwie. Wszystko przez krytyczne spojrzenie kościoła katolickiego, z którym utożsamia się wielu współwyznawców.

Rozenek ma celu wyjaśnić czytelnikom na czym polega in vitro i jak bardzo pomaga odmienić los samotnych par, czego prezenterka TVN-u jest najlepszym przykładem. Małgorzata sama poczęła dwóch synów dzięki „sztucznemu zapłodnieniu”. O swojej książce gwiazda opowiedziała w rozmowie z naszą reporterką:

Tworząc tę książkę miałam przede wszystkim na celu rozpoczęcie merytorycznej debaty o in vitro. Rozpoczęcie mówienia o tym, jak bardzo wiele par, jak bardzo wiele rodzin, dotyka problem niepłodności i mam nadzieję, że premiera tej książki, która jest zaplanowana na połowę maja, będzie takim przyczynkiem do dyskusji, będzie taką iskrą, która pozwoli zacząć rozmawiać o problemie niepłodności, bez niepotrzebnego wstydu. Dla mnie najważniejsze jest to, że ja napisałam tą książkę jako mama dwóch synów poczętych dzięki tej metodzie. I dla mnie najważniejsze jest to, żeby była ta książka traktowana jako książka mamy, a nie mnie jako mnie.

Małgorzata jasno postawiła sobie cele tworząc kontrowersyjną publikację. Gwiazda ma nadzieje, że pomoże ona wszystkim parom starającym się o dziecko metodą in vitro:

Celem tej książki jest rozpoczęcie rozmowy o in vitro takim, jakim jest. To jest jedno ze schorzeń – niepłodność i coraz więcej par się z nią mierzy. Chciałabym, żebyśmy zaczęli o tym mówić, żebyśmy pracowali nad refundacją zabiegu i równą dostępnością tego zabiegu dla wszystkich par, nie tylko tych, którzy mieszkają w dużych aglomeracjach, nie tylko tych, którzy mają dostęp do dobrych klinik, tylko dla każdego. To jest problem bardzo demokratyczny, on dotyka i mieszkańców dużych miast, i małych miasteczek. Chciałabym, żeby wszyscy mieli możliwość cieszyć się tym cudem, jakim jest dziecko.

Cała rozmowa poniżej:

ZobaczRzekoma ofiara Jarosława Bieniuka chciała ugody. Zażyczyła sobie kwoty z kosmosu

Zobacz: Jarosław Bieniuk straci fortunę przez fałszywe zarzuty? Specjalista od marketingu nie ma wątpliwości

Zobacz: Co Jarosław Bieniuk robił z Sylwią S. w hotelu? Nagranie z monitoringu rozwiewa wątpliwości!


Małgorzata Rozenek została autorką książki

Małgorzata Rozenek została autorką książki

Małgorzata Rozenek - na temat in vitro

Małgorzata Rozenek - na temat in vitro

Małgorzata Rozenek wydała książkę

Małgorzata Rozenek wydała książkę

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×