Osiecka napisała największy hit Jeżowskiej, ale nigdy nie były przyjaciółkami. Dlaczego? Aż dziwne, że nie pokazali tego w serialu

Majka Jeżowska, Agnieszka Osiecka

Majka Jeżowska, Agnieszka Osiecka

Majka Jeżowska nagrała wiele przebojów, ale za największym z nich stoi Agnieszka Osiecka. Jak wyglądała znajomość gwiazd? Piosenkarka w rozmowie z Jastrząb Post wspomniała pierwsze i jedyne spotkanie z poetką.

Majka Jeżowska zyskała popularność jako propagatorka muzyki familijnej w Polsce. Każdy jej hit stworzony z myślą o najmłodszych odbiorcach obecnie uważany jest za kultowy. Za tekst jednego z przebojów gwiazdy odpowiada Agnieszka Osiecka. To ona napisała słowa do piosenki A ja wolę moją mamę, na której wychowuje się kolejne pokolenie.

Można odnieść wrażenie, że Majka i Agnieszka dobrze się znały, a piosenka napisana dla Jeżowskiej powstała z myślą o niej. Tymczasem nic bardziej mylnego. Piosenkarka w rozmowie z Jastrząb Post opowiedziała o swojej znajomości ze słynną poetką, która doczekała się serialu biograficznego, którego emisję niedawno zakończyła TVP.

Majka Jeżowska o znajomości z Agnieszką Osiecką

Majka zdradziła, że czuje niedosyt, że za mało poznała Agnieszkę. Utwór, który włączyła do swojego repertuaru, otrzymała z bazy tekstów, jaką dysponowała Osiecka:

Czuję niedosyt, że za mało ją znałam. Po pierwsze piosenkę A ja wolę moją mamę dostałam z szuflady, nie od Agnieszki Osieckiej, tylko od dziennikarza muzycznego radiowej Trójki. A ponieważ właśnie byłam młodą mamą i chciałam nagrać coś dla mojego synka Wojtka, więc ucieszyłam się, że dostałam fajny tekst, i to od Agnieszki Osieckiej.

Dopiero w USA Jeżowska po raz pierwszy poznała Osiecką, i to przez przypadek. Zdradziła nam, kto zainicjował ich spotkanie:

Potem piosenka stała się przebojem, nagrałam więcej takich piosenek i dopiero kiedy mieszkałam w Stanach Zjednoczonych, a Agnieszka Osiecka przyjechała do Chicago, moja przyjaciółka dziennikarka, Grażyna Sygitowicz, która teraz mieszka w Chicago, zorganizowała dla niej takie spotkanie autorskie, w fajnej galerii. No i fajnie by było, gdyby podczas takiego autorskiego spotkania z Agnieszką ktoś zaśpiewał jej utwory.

Pierwsza i jedyna rozmowa Majki z Agnieszką trwała tylko chwilę. Panie zamieniły ze sobą kilka słów, gdy Jeżowska zeszła ze sceny:

Ówczesny mąż Grażyny Sygitowicz, Leszek, znakomity gitarzysta legendarnej grupy Perfect, zaproponował mi taki duet. Na ten jeden jedyny wieczór nauczyłam się trzech piosenek. Między innymi śpiewałam Uciekaj moje serce z serialu Jan serce, Okularników i A ja wolę moją mamę. W każdym razie Okularników zrobiłam w wersji reggae. I Agnieszce bardzo się to spodobało. Po tym spotkaniu podeszła do mnie, powiedziała, że fajnie, że się spotykamy. I to było pierwsze nasze i jedyne spotkanie, gdzie mogłyśmy usiąść i porozmawiać.

Aż dziwne, że cała historia znajomości gwiazd nie została pokazana w serialu Osiecka. W końcu piosenka Majki i Agnieszki jest polskim hitem wszech czasów, a sam wątek wydaje się bardzo atrakcyjny dla widza.

Cała rozmowa poniżej.

Majka Jeżowska o nominacji do Fryderyka 2021:


Agnieszka Osiecka

Agnieszka Osiecka

Daniel Olbrychski, Agnieszka Osiecka

Daniel Olbrychski, Agnieszka Osiecka

Majka Jeżowska

Majka Jeżowska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×