Coraz częściej gwiazdy wychowują dzieci w duchu gender neutral. Para z „Prince Charming” komentuje: „Sam przebierałem się za księżniczkę”

Oliwer Kubiak, Jacek Jelonek

Oliwer Kubiak, Jacek Jelonek

Jacek Jelonek i Oliwier Kubiak jako zadeklarowani członkowie środowiska LGBT wypowiedzieli się na temat wychowywania dzieci w neutralności płciowej.

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak tworzą jedną z najbardziej znanych homoseksualnych par w Polsce. Zakochani poznali się na planie programu Prince Charming – pierwszego i jak dotąd jedynego w Polsce gejowskiego programu randkowego, w którym trzynastu uczestników stanęło do walki o serce tytułowego księcia, czyli Jacka. Zwycięzcą został Oliwer Kubiak, który błyskawicznie rozkochał w sobie głównego bohatera.

Zakochani do dziś tworzą szczęśliwą relację, a już niebawem będą świętować swoją pierwszą rocznicę związku. Para mieszka razem w stolicy, wychowując wspólnie szczeniaka. Jelonek i Kubiak nie ukrywają, że rozważają w przyszłości adopcję dziecka.

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak o osobach niebinarnych

W rozmowie z naszą reporterką znana para zdradziła, co myśli o wychowywaniu dzieci w neutralności płciowej:

Ja mam duszę artysty i to bardzo mocno rozumiem. Ja sam jak dorastałem często przebierałem się za księżniczkę, więc dla mnie dorastająć też nie było czegoś takiego, że jestem chłopcem, więc nie mogę się ubierać jak dziewczynka. Myślę, że często ludzie lubią zamykać pewne rzeczy w schematach. Mogę powiedzieć, że ja też byłem dzieckiem niebinarnym – zdradził Oliwer.

Jak oceniają decyzję rodziców, którzy – tak jak Aleksandra Domańska, Megan Fox, Gwyneth Paltrow czy Elon Musk – zdecydowali się nadać swojemu dziecku imię neutralne płciowo?

Jak dla mnie to jest super. W tej kwestii, że nie nakładasz na małe dziecko co powinno, co nie powinno, tylko ma pole wyboru. Jeżeli chce chwycić za lalkę, chwyci za lalkę, jeżeli za samochodzik, to za samochodzik – skwitował Kubiak.

Jacek dodał:

Nasza najbliższa przyjaciółka wychowuje swoje dziecko w podobny sposób. Daje mu wybór. Opowiadała, że chciał się przebrać za księżniczkę i powiedziała, że ok, będzie księżniczką. W następnym roku chciał być Spider-Manem. Wydaje mi się, że trzeba dać możliwość wyboru.

Cała rozmowa poniżej.


Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak z Prince Charming zdecydowali się na adopcję

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak z Prince Charming zdecydowali się na adopcję

Oliwer Kubiak i Jacek Jelonek na wakacjach

Oliwer Kubiak i Jacek Jelonek na wakacjach

Oliwer Kubiak i Jacek Jelonek. Fot. Instagram

Oliwer Kubiak i Jacek Jelonek. Fot. Instagram

Komentarze

 • Gość pisze:

  Neutral ? dżendery atakują

 • Gość Aani pisze:

  Dziecko ma mieć płeć ohydni ludzie chcą to zmienić

 • Gość BABCIA pisze:

  Też jestem za tym żeby nie narzucać dziecku schematów.Jednak gdy urodzi się chłopiec nie ulegalabym tak szybko prośbom np.o strój królewny,tylko wytłumaczyłabym że to raczej strój dla dziewczynki i dzieci mogą się z niego śmiać.Bedzie mu wtedy przykro.Niestety nasze społeczeństwo nie jest tolerancyjne i o ile toleruje gdy dziewczynka przebierze się np.za pirata z wąsem,to już chłopca przebranego za królewnę nie.Oczywiscie gdy dziecko trochę podrośnie trzeba zaaprobować chęć zmiany płci przez dziecko.Trzeba dać mu wsparcie bez względu na to czy nam się to podoba czy nie.

  • Gość pisze:

   Co Pani wypisuje? „Gdy dziecko trochę podrośnie”, to może chcieć zmiany płci?! Ono jeszcze NIE MYŚLI O PŁCI jako biologicznej różnicy między ludźmi, w ogóle nie rozumie jej w ten sposób. Natomiast tęczowi porąbańcy tylko czekają, aby namieszać mu w głowie. To rodzice są od tego, aby dziecka bronić przed tymi ludźmi i ich zapędami! Jakie „pozwalanie DZIECKU na zmianę płci”, kobieto?!

 • Gość pisze:

  Ten ciemny wyglada jak włóczykij z muminkow

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×