Szukaj

Eurowizja Junior 2020 w dobie pandemii koronawirusa. „Będzie sporo niespodzianek”. Co przygotowano? [WIDEO]

Martin Osterdahl i Jacek Kurski o przygotowaniach do Eurowizji Junior 2020

Martin Osterdahl i Jacek Kurski o przygotowaniach do Eurowizji Junior 2020

Jacek Kurski i Martin Österdahl opowiedzieli o przygotowaniach do Eurowizji Junior 2020, której finał odbędzie się już w niedzielę. Jakie rozwiązania zastosowano?

Eurowizja Junior 2020 zbliża się wielkimi krokami. Już 29 listopada utalentowani wokaliści z całej Europy zawalczą o główną nagrodę. Polskę będzie reprezentować 10-letnia Ala Tracz. Zaśpiewa piosenkę I’ll be standing. 

Na stronie wiwiblogs.com, która jest bardzo popularna wśród fanów Eurowizji, zapytano, kto jest faworytem tegorocznej edycji konkursu. Nasza reprezentantka znalazła się dopiero na 5. miejscu. Warto jednak wspomnieć, że Viki Gabor w zeszłorocznej ankiecie zajęła czwarte miejsce, a jej występ zakończył się zwycięstwem.

Eurowizja Junior 2020: Jacek Kurski i Martin Österdahl o przygotowaniach

Czy Ala Tracz powtórzy sukces Viki Gabor i Roksany Węgiel, które zwyciężyły w poprzednich edycjach? O tym przekonamy się już niedługo. Pewne jest za to, że tegoroczna Eurowizja Junior 2020 będzie wyjątkowa. Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie konkursowe wykonania zostały już wcześniej nagrane w lokalnych studiach. Jednak dopiero 29 listopada ujrzą one światło dzienne.

Martin Österdahl, producent wykonawczy producent wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji, mówi, że przygotowania do niedzielnego koncertu trwają od miesięcy. W rozmowie z Jastrząb Post zapowiada sporo niespodzianek, które przygotowano dla widzów:

Do takiego programu przygotowania trwają bardzo długo. To trwa miesiące. Cały czas komunikujemy się ze stroną EBU, z TVP oraz ekipą produkcyjną tu na miejscu. Trwa to właściwie już od wiosny, poprzez lat, aż do jesieni. Będzie sporo niespodzianek w niedzielę. To jest świetna produkcja z racji tradycji i wartości, jakim hołdujemy. Ale mamy tu też sporo najnowszej generacji technologii, której jeszcze w tym programie nie widzieliśmy. I myślę, że to was zaskoczy. Generalnie musieliśmy wprowadzić wiele zmian, przez wzgląd na sytuację, z którą wszyscy się mierzymy. Jednakże cała ekipa produkcyjna jest bardzo elastyczna i skupiona na znajdywaniu rozwiązań, więc myślę, że wykonali świetną robotę.

Niedzielnego wydarzenia nie może się doczekać Jacek Kurski. Prezes TVP informuje, że wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Chociaż uczestnicy nagrali swoje piosenki w różnych miejscach na świecie, wymyślono sposób, który sprawi, że każdy z utworów będzie niemal tak samo atrakcyjny wizualnie:

Przygotowania idą pełną parą i wszystko jest już dopięte na ostatni guzik. Wyzwanie było dwojakiego rodzaju. Techniczne i technologiczne. Jak zrobić show, które jest korespondencyjne? Uczestnicy nagrali swoje piosenki w różnych miejscach na świecie. Jak zrobić, żeby one miały równie szanse? Wymyśliliśmy moduł, który sprawi, że wszystkie realizacje mają te same aranże, kadry, przejścia, więc atrakcyjność wizualna realizacji, która jest ważna dla odbioru piosenki przez widzów, jest taka sama. W związku z tym będziemy mieli uczciwą realizację, pomimo że nie wszystkie piosenki będą wykonane w tym samym geograficznie miejscu.

Kurski dodał, że nie było to jedynym wyzwaniem, przed jakim stanęła Telewizja Polska:

Ale drugie wyzwanie jest większego kalibru. Ja się najbardziej obawiałem, że wygrywając drugi raz z rzędu organizację Eurowizji będziemy musieli ścigać się z własnym sukcesem z Gliwic sprzed roku, którego nie da się powtórzyć. 20 tysięcy osób i 10 tysięcy na koncercie próbnym i taki amazing show, jaki wtedy zrobiliśmy. Na szczęście nie musimy się ścigać wskutek tego, że jest pandemia. Oczywiście nie cieszę się z tego, że jest pandemia, ale nie musimy się sami ze sobą ścigać.

Będziecie oglądać niedzielne wydarzenie?


Mateusz Szymkowiak, Viki Gabor, Eurowizja Junior 2020

Mateusz Szymkowiak, Viki Gabor, Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz występ na Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz występ na Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz występ na Eurowizja Junior 2020

Ala Tracz występ na Eurowizja Junior 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×