Szukaj

Eurowizja 2021. Cleo oceniła piosenkę Rafała: „Miałam rozkminkę”. Podzieliła się swoimi uwagami. Słuszne?

Cleo, Rafał Brzozowski

Cleo, Rafał Brzozowski

Jak Cleo ocenia piosenkę Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021? Gwiazda, która siedem lat temu reprezentowała Polskę, skomentowała dla nas utwór The ride. Będziemy w finale?

12 marca Polska wybrała piosenkę na Eurowizję 2021. TVP po przesłuchaniu nadesłanych propozycji zdecydowała, że największe szanse w Rotterdamie będzie miał Rafał Brzozowski, który na potrzeby konkursu nagrał utwór The ride. Propozycję skomponowali szwedzcy producenci, którzy umieścili ją w banku piosenek. Nasz reprezentant tak bardzo się nią zachwycił, że zdecydował się ją wykupić i włączyć do swojego repertuaru.

Tegoroczny kawałek budzi sporo emocji wśród odbiorców. Opinie w internecie są skrajnie różne. Jedni chwalą utwór za ukłon w stronę trendów w muzyce, jakie wylansowali Dua Lipa i The Weeknd, inni zaś uważają, że piosenka nie obroni się na Eurowizji i wysyłanie jej jest kolejną prośbą o pozostanie w półfinale. A co do powiedzenia ma Cleo?

Eurowizja 2021. Cleo oceniła piosenkę Rafała Brzozowskiego

Cleo z Eurowizją związana jest od lat. W 2014 roku reprezentowała Polskę w Kopenhadze, w której zajęła 5. miejsce w głosowaniu widzów (14. w klasyfikacji ogólnej). W 2020 wokalistka wybierała kandydata na ubiegłoroczny konkurs, który ze względu na pandemię został odwołany. Teraz tylko dla nas oceniła propozycję Brzozowskiego.

Według autorki hitu Łowcy gwiazd piosenka The ride wpisuje się w to, co króluje na listach przebojów za granicą. Gdy Cleo usłyszała utwór po raz pierwszy, zastanawiała się, czy taki klimat sprawdzi się na Eurowizji:

Na pewno nawiązujemy do lat 80., które są teraz na maksa modne. I teraz jest pytanie – czy to, że jest dość dużo tego na rynku, czy to jest dobrze, że startujemy z „eightisami” czy nie. Tu miałam rozkminkę. Bo jeżeli coś jest na topie i słuchamy „80s”, to może to się obroni na Eurowizji – powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Cleo trzyma kciuki za Rafała i wierzy, że w maju wywalczy dla Polski awans do finału, w którym nie byliśmy od 2017 roku:

Ja jestem optymistką. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona. Kawałek jest taneczny, dynamiczny.

Cała rozmowa z Cleo poniżej.


Cleo na Eurowizji 2014

Cleo na Eurowizji 2014

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski w Pytaniu na śniadanie

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski w Pytaniu na śniadanie

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski i Mateusz Szymkowiak w Pytaniu na śniadanie

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski i Mateusz Szymkowiak w Pytaniu na śniadanie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×