NewsyMichał Figurski przekroczył poziom żenady. Obraził Ewę Minge w najgorszy możliwy sposób! Będzie skandal jak z Ukrainkami?

Michał Figurski przekroczył poziom żenady. Obraził Ewę Minge w najgorszy możliwy sposób! Będzie skandal jak z Ukrainkami?

Michał Figurski i Ewa Minge
Michał Figurski i Ewa Minge
Zuza Maciejewska

31.07.2019 12:48, aktual.: 31.07.2019 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Michał Figurski kilka lat temu wraz z ówczesnym partnerem radiowym Kubą Wojewódzkim w Radiu Rock pozwolili sobie na kontrowersyjne żarty. Po meczu Ukrainy z Anglią król TVN przyznał, że "wyrzucił swoją Ukrainkę". Figurski dodał, że: "gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił”. W rezultacie Michał został bez pracy.

Chociaż w ostatnim czasie dziennikarz trzymał się z daleka od skandali, jego dobra passa niedawno się skończyła.  Wszystko przez słowa, które zwrócił w kierunku Ewy Minge. Skierował je w czasie audycji w Antyradiu, którą prowadził wraz z Karoliną Korwin Piotrowską.

Podczas audycji poruszono bowiem temat przeszczepów twarzy. Początkowo dziennikarze rozmawiali o tym, że kiedyś takie zabiegi były jedynie w sferze wyobraźni i mało kto mógł o nich pomyśleć w realnym życiu. Niespodziewanie Figurski postanowił zaczepić polską projektantkę.

Słuchaj, jak się nazywa ta projektantka z burzą rudych loków? - zapytał Figurski.

Kiedy Korwin Piotrowska stwierdziła, że zapewne chodzi o Ewę Minge, mężczyzna wypowiedział słowa, których nikt się nie spodziewał:

Od kogo ona tę twarz przeszczepiła?

Słowa te zabolały projektantkę, która pod adresem Figurskiego nie szczędziła gorzkich słów:

Pan redaktor z pewnością w cholerę przystojny, z burzą mózgu zamiast loków i osiągnięciami na skalę międzynarodową, poza słowotokiem i podrzeganiem do hejtu. Mój przegląd mediów szaleje od wczoraj panie redaktorze, czy na pana korzyść? Czy zrobił już pan karierę na mojej twarzy? A może coś dla ludzkości pan z tej kariery odda? Lepiej nie, bo cóż możecie mieć, drodzy państwo do zaoferowania światu?

Dosadniej odpowiedziała Figurskiemu w rozmowie z dziennikarzami Plejday: 

Rozumiem wszystkie spekulacje, jakie od lat pojawiają się na mój temat, ale to jest moja prywatna sprawa i wielokrotnie tłumaczyłam jej powody. Nawet gdybym wyglądała jak cztery potwory z Loch Ness, to jest to moja prywatna sprawa (...).  Ktoś, kto sam ma problem z opadającą po paraliżu twarzą, kto dochodził przez długi okres czasu do zdrowia, dostaje kolejną szansę, siada w radiu, pozwala sobie na taki komentarz...

Michał Figurski przeprasza Minge

Na temat ten wypowiedział się także Figurski. Przyznał, że nie chciał jej obrazić. Jego wypowiedź miała być jedynie satyrą:

Jeżeli pani Ewa Minge poczuła się urażona, to oczywiście serdecznie ją przepraszam. Wykonam do niej telefon. Porozmawiam z nią na ten temat. Nie mam problemu z powiedzeniem "przepraszam". To jest swego rodzaju satyra, dlatego jeśli pani Ewa czuje się urażona, to ją oczywiście najmocniej przepraszam.

Ciekawe czy na tym cała ta sprawa się zakończy.

 • Ewa Minge – święta Bożego Narodzenia 2018
 • Ewa Minge – Wprost 2019
 • Michał Figurski podczas spotkania zorganizowanego w Światowy Dzień Udaru Mózgu
 • Michał Figurski podczas spotkania zorganizowanego w Światowy Dzień Udaru Mózgu
 • Kuba Wojewódzki i Michał Figurski spotkali się
 • Ewa Minge – Róże Gali 2018
 • Ewa Minge - Mister Supranational 2018
 • Ewa Minge – Cracow Fashion Square 2019
 • Michał Figurski (fot. ONS)
 • Michał Figurski podczas spotkania zorganizowanego w Światowy Dzień Udaru Mózgu
[1/10] Ewa Minge – święta Bożego Narodzenia 2018
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także