NewsyAktorzy "M jak Miłość" pogrążeni w żałobie. Odeszła jedna z najbliższych im osób. Z serialem była związana od 20 lat

Aktorzy "M jak Miłość" pogrążeni w żałobie. Odeszła jedna z najbliższych im osób. Z serialem była związana od 20 lat

M jak Miłość
M jak Miłość
Krystyna Miśkiewicz

27.01.2022 15:40, aktual.: 27.01.2022 16:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

M jak Miłość to serial, który od emisji pierwszego odcinka podbił serca widzów. Fani tłumnie zasiedli przed telewizorami w 2000 roku i od tamtej pory ich liczba wcale nie maleje. Z wypiekami na twarzy śledzą oni losy rodziny Mostowiaków. Seniorką rodu jest Barbara, która doczekała się czworga dzieci. Wychowywała je wspólnie z mężem Lucjanem, a te gdy dorosły rozpoczęły nowe życie w Warszawie. Produkcja opowiada losy całej sagi, ale też ich przyjaciół.

Serial cieszy się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą otrzymane Telekamery. Na swoim koncie mają ich aż 5, w tym Złotą i Platynową. Seniorkę rodu Mostowiaków gra w serialu Teresa Lipowska i chociaż aktorka ma już 84 lata, nadal uwielbia wcielać się w rolę serdecznej babci Basi, której dom jest ostoją dla wszystkich bohaterów tej produkcji.

M jak Miłość w żałobie. Odeszła osoba związana z serialem od 20 lat

W serialu M jak Miłość swoją karierę zaczęło wielu młodych aktorów. Telenowela rozsławiła między innymi: Małgorzatę Kożuchowską, Katarzynę Cichopek, Mikołaja Roznerskiego, czy Joannę Koroniewską. Na planie pojawiło się także wielu doświadczonych aktorów. W rolę Lucjana Mostowiaka, czyli seniora rodu wcielał się od samego początku Witold Pyrkosz. Aktor zmarł w 2017, co nadal jest nieodżałowaną stratą.

Teraz produkcja serialu musi pożegnać się z kolejną ważną dla nich osobą. Nie żyje Elżbieta Pietrzak. Była ona jedną z najbardziej utalentowanych charakteryzatorek w branży. Pracowała przy takich produkcjach jak: Dom, Nad Niemnem, Pogranicze w ogniu. Ostatnie dwie dekady spędziła jednak na planie M jak Miłość. O jej odejściu poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Elżbieta Pietrzak, znakomita charakteryzatorka, wieloletnia członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, zmarła 19 stycznia 2022 - brzmi komunikat na oficjalnej stronie.

Elżbieta Pietrzak miała 71 lat. Jej pogrzeb odbędzie się 28 stycznia 2022 roku, o godzinie 12.45 na Cmentarzu na Mani w Łodzi. Rodzinie składamy kondolencje.

Ostatni występ Kurdej-Szatan w M jak miłość. Fot. MTL Maxfilm
Ostatni występ Kurdej-Szatan w M jak miłość. Fot. MTL Maxfilm
Tomasz Kollarik i Barbara Wypych w M jak miłość
Tomasz Kollarik i Barbara Wypych w M jak miłość
Paweł Deląg opuścił obsadę M jak Miłość. Dlaczego?
Paweł Deląg opuścił obsadę M jak Miłość. Dlaczego?
Krystian Domagała opuszcza M jak Miłość
Krystian Domagała opuszcza M jak Miłość
Krystian Domagała opuszcza M jak Miłość
Krystian Domagała opuszcza M jak Miłość
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także