NewsyEdyta Górniak o śmierci ojca. Coś w niej pękło na wizji, otworzyła się i wzruszyła fanów. „Tata na mnie czeka”

Edyta Górniak o śmierci ojca. Coś w niej pękło na wizji, otworzyła się i wzruszyła fanów. „Tata na mnie czeka”

Edyta Górniak wspomina ojca
Edyta Górniak wspomina ojca
Krystyna Miśkiewicz

26.01.2021 08:40, aktual.: 26.01.2021 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Edyta Górniak jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki. Znana jest nie tylko w kraju, ale także za granicą. Na swoim koncie ma aż 7 studyjnych albumów, z których każdy odniósł sukces. Jej wielki muzyczny talent porównywany jest do takich gwiazd, jak Whitney Houston czy Celine Dion. Do wszystkiego doszła bardzo ciężką pracą, a życie niestety jej nie rozpieszczało. Jako mała dziewczynka żyła bardzo skromnie.

Wokalistka do 6 roku życia miała pełną rodzinę. Później jej ojciec, Jan Górniak, który był Romem, zostawił ją i jej matkę. Od tamtej pory musiały radzić sobie same. Ich jedynym wsparciem była babcia, która pomagała w wychowaniu małej Edyty. Ojciec artystki nie uczestniczył w jej życiu. Przez wiele lat nie utrzymywali żadnych kontaktów, a słuch po nim zaginął. Teraz gwiazda postanowiła podzielić się z fanami rodzinnymi wspomnieniami.

Edyta Górniak wspomina ojca. Poruszające słowa

Edyta Górniak jest bardzo aktywna na Instagramie. Jakiś czas temu była gotowa na to, by opuścić social media, jednak ku wielkiej uciesze fanów zdecydowała się pozostać w sieci. Ma doskonały kontakt ze swoimi obserwatorami i chętnie dzieli się z nimi przemyśleniami, a także osobistymi wspomnieniami. Podczas ostatniej transmisji live postanowiła opowiedzieć o swoim ojcu.

Diwa przez wiele lat nie miała z nim żadnego kontaktu. Nikt też nie wiedział, gdzie mężczyzna się znajduje. Podobno śledził on z ukrycia jej karierę, ale wolał trzymać się z boku. Przed ślubem gwiazda próbowała go odnaleźć, pomagał jej w tym nawet Don Vasyl, ale bezskutecznie. Udało się im spotkać dopiero na krótko przed jego śmiercią. Pomimo że nie wychowywała się z tatą, to bardzo go kochała. O wszystkim opowiedziała fanom.

Wiecie, ja nie mam taty. I żadnej babci. Ale też z drugiej strony myślę: no to mam już tam po drugiej stronie kogoś, kto czeka, więc już będzie mi łatwiej tam przyjść. Wierzę całym sercem w mnóstwo opowieści osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Bardzo zbieżne są te wrażenia, te opowiadania. Więc ja już jestem w zasadnie spokojna, że tata na mnie czeka w razie czego. Mam nadzieję, że znalazł fajną łąkę z huśtawką. A jak go kiedyś zobaczę, to się tak ucieszę! Będę biegła z całych sił – mówiła zapłakanym głosem Górniak.

Podziękowała też swojemu tacie za to, że odziedziczyła po nim swój wielki talent do muzyki i ogromną wrażliwość:

I powiem mu, że jestem wdzięczna, że mi zostawił swój talent, piękne geny wrażliwości na muzykę. Że miałam go bardzo mało, ale był bardzo dobry dla mnie, chociaż było go tak mało... Ale przecież mieszka we mnie, w moich genach, w mojej krwi. Zawsze, kiedy dotykam muzyki, też jest w tej muzyce. Przecież po nim mam ten talent – wzruszyła się Edyta.

Artystka podzieliła się bardzo osobistym wyznaniem, ale w ten sposób chciała wesprzeć swoich fanów, którzy nie mogą uporać się ze stratą najbliższych. Ojciec Edyty Górniak zmarł w 2007 roku, przegrywając walkę z nowotworem.

Grażyna Jasik bierze ślub. Matka Edyta Górniak
Grażyna Jasik bierze ślub. Matka Edyta Górniak
Edyta Górniak — Sylwester 2014 r.
Edyta Górniak — Sylwester 2014 r.
Edyta Górniak trzeci odcinek finałowy The Voice of Poland
Edyta Górniak trzeci odcinek finałowy The Voice of Poland
Edyta Górniak zachwycona występem Przemysława Pajdaka
Edyta Górniak zachwycona występem Przemysława Pajdaka
The Voice of Poland - Edyta Górniak
The Voice of Poland - Edyta Górniak
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także