NewsyDlaczego nikt na to nie zareagował?! Avicii przed śmiercią wyznał dramatyczną prawdę o swoim życiu

Dlaczego nikt na to nie zareagował?! Avicii przed śmiercią wyznał dramatyczną prawdę o swoim życiu

Avicii samobójstwo
Avicii samobójstwo
Elwira Szczepańska
27.04.2018 07:00

Śmierć 28-letniego dj-a wstrząsnęła całym światem. Tim Bergling, znany przede wszystkim jako Avicii, odszedł znienacka w hotelowym pokoju, pozostawiając w żałobie fanów, rodzinę i kolegów po fachu, którzy długo nie mogli uwierzyć w informację o jego śmierci i byli przekonani, że to ponury żart. Niestety, nie był to tylko przykry dowcip, a – jak się właśnie okazało – samobójstwo. Policja wykluczyła morderstwo i "pomoc" drugiej osoby.

Obecnie wszyscy zachodzą w głowę, jak mogło do tego dojść. Najnowszy klip, który został wycięty z filmu dokumentalnego o muzyku, i udostępniony w sieci, pokazuje obraz słynnego Szweda, jakiego nie znaliśmy. Ekstremalnie wyczerpanego, z trudem utrzymującego otwarte oczy podczas próby podołania napiętemu grafikowi.

Avicii: True Stories – które zostało wypuszczone na świat na pół roku przed jego śmiercią – skupia się na chwili, w której gwiazdor oznajmia swoim agentom, że zamierza przejść na emeryturę na krótko przed tym jak oznajmił to fanom.

Dramatyczne wyznanie Aviciego

W klipie widzimy, że Avicii, siedząc w samochodzie podczas podróży, z trudem utrzymywał powieki w górze i próbował pozostać przytomny, gdy jego agent pytał czy może odbyć 30-minutowy wywiad telefoniczny ze stacją radiową. Celem było zapewnienie wszystkich, że Avicii wraca na dobre tory. Muzyk długo nie odpowiadał, próbując utrzymać ciało w ryzach, aż wreszcie odparł krótko:

Jasne, czemu nie.

W filmie biograficznym, Avicii, który w przeszłości zmagał się z alkoholem i narkotykami, powiedział, że zapewne umrze, jeśli nie przestanie występować:

Gdy zdecydowałem się przestać występować, oczekiwałem całkiem innej reakcji. Liczyłem na wsparcie. Byłem otwarty wobec ludzi, z którymi pracowałem i wszyscy wiedzieli o moich problemach. Wiedzieli, że próbowałem występować, mimo napadów lękowych. Nie sądziłem, że wiedząc, jak bardzo źle się czuję, nadal będą wywierali na mnie presję, bym występował. Powiedziałem im, że muszę przestać. Że jeśli tego nie zrobię, w końcu umrę. Powtarzałem im to wiele razy – wyznał Avicii w usuniętym dokumencie o swoim życiu.

Myślicie, że przewidział co się wydarzy?

 • DJ Avicii nie żyje
 • DJ Avicii nie żyje. Zmarł Tim Bergling
 • Avicii z dziewczyną
 • Avicii z dziewczyną – Emily Goldberg
 • Avicii z dziewczyną – Emily Goldberg
 • Avicii z dziewczyną – Emily Goldberg
 • Dj Avicii był uzależniony od alkoholu – tak twierdzi jego znajomy
 • Co było przyczyną śmierci dj-a Avicii?
 • DJ Avicii nie żyje. Zmarł Tim Bergling
 • Avicii z dziewczyną – Emily Goldberg
 • DJ Avicii nie żyje. Zmarł Tim Bergling
[1/11] DJ Avicii nie żyje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także