NewsyChoroba Kate przerosła Williama. Miały powrócić traumatyczne wspomnienia

Choroba Kate przerosła Williama. Miały powrócić traumatyczne wspomnienia

Książę William zmaga się z traumą (fot. Getty Images)
Książę William zmaga się z traumą (fot. Getty Images)
Źródło zdjęć: © Getty Images
15.04.2024 08:22, aktualizacja: 17.04.2024 11:31

Sytuacja na dworze brytyjskim staje się coraz poważniejsza. Zdaniem ekspertów, książę William radzi sobie coraz gorzej z chorobą księżnej Kate. Wszystko przez to, że kiedyś stracił już najważniejsze dla siebie kobiety. Trauma po tamtych wydarzeniach wciąż daje o sobie znać.

Choroba nowotworowa księżnej Kate budzi poważne obawy wśród poddanych i miłośników rodziny królewskiej na całym świecie. Książę William, który od lat pozostaje oparciem dla żony, mierzy się obecnie z niewyobrażalnie dużym wyzwaniem. Przejął znaczną część obowiązków swojej partnerki i musi przepracować traumę, która towarzyszy mu od kilku dekad.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Książę William stracił bliskie mu kobiety

Śmierć księżnej Diany w 1997 roku poruszyła całym światem. Ukochana członkini rodziny królewskiej zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu. Książę William i jego brat, Harry bardzo mocno przeżyli to wydarzenie. Pamięć o tragedii pozostaje w nim po dziś dzień. Co więcej, bardzo ciężko było mu przez to zaakceptować nową wybrankę swojego ojca, Kamilę.

To jednak niejedyna ważna dla niego kobieta, jaką stracił. W 2022 roku odeszła Deborah James, przyjaciółka księcia, która zmagała się z rakiem jelita grubego. Obserwowanie, jak organizm bliskiej osoby stopniowo słabł coraz bardziej, było dla Williama również traumatyczne. James zmarła w wieku 40 lat.

Jest w głębokim szoku z tego powodu. Wciąż próbuje udźwignąć złość i ból, które odczuwa z powodu bezwzględnej natury raka. To uruchomiło jego poprzedni traumatyczny epizod, kiedy zmarła jego mama - czytamy w "New Idea".

Choć stara się zachować zimną krew i pomagać żonie pomimo przeciwności losu, jest to dla niego większy ciężar, niż może się wydawać postronnym obserwatorom.

Dlaczego William nie towarzyszył Kate w oświadczeniu?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego William nie siedział przy Kate podczas nagrywania jej oświadczenia. Informator "New Idea" wytłumaczył, że był to świadomy wybór księżnej i chciała stawić temu czoła samodzielnie:

William spotkał się z krytyką za to, że nie siedział obok Kate podczas jej oświadczenia wideo, ale był to jej wybór, którego dokonała świadomie. Chciała zainspirować innych swoją siłą.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także