William będzie tego żałował? Relacje księcia z królową Camillą budzą niepokój

William będzie tego żałował? Relacje księcia z królową Camillą budzą niepokój

Książę William popełnił błąd? (fot. Getty Images)
Książę William popełnił błąd? (fot. Getty Images)
Źródło zdjęć: © Getty Images | HENRY NICHOLLS
02.04.2024 12:46

Z racji na ciężki okres w rodzinie królewskiej, książę William i królowa Camilla mają pełne ręce roboty. Według płynących z pałacu wieści, miało to ich do siebie zbliżyć. Wcześniej Williamowi ciężko było zaakceptować macochę. Będzie miało to wpływ na jego reputację?

Po oświadczeniu księżnej Kate dotyczącym jej choroby nowotworowej w pałacu zrobiło się jeszcze goręcej. W tej napiętej atmosferze musi pracować m.in. książę William, który wziął na siebie sporo obowiązków żony. W podobnej sytuacji jest królowa Camilla, wyręczająca Karola III. Monarcha również dowiedział się, że ma nowotwór.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Książę William zbliżył się do Camilli?

Natłok nowych wyzwań miał podobno sprawić, że William i Camilla zbliżyli się do siebie. Jak podaje "The Mirror", to właśnie na nich spadła teraz odpowiedzialność, aby utrzymać Koronę w ryzach. Były korespondent BBC, Jennie Bond, nakreślił obecną sytuację za pałacowymi murami.

Ostatnie zdarzenia sprawiły, że William i Camilla są obecnie znacznie bliżej. Zostali pozostawieni sami sobie, dopóki król i księżna nie wyzdrowieją.

Zapytany prze "O!" o to, jakie warunki bądź sytuacje mogły na to jeszcze wpłynąć, dodał:

Ciężkie czasy wielokrotnie zbliżyły do siebie ludzi. Nawet pomimo postępów, które poczyniono w zakresie walki z rakiem, wciąż jest to straszna rzecz.

Przyjaźń z Camillą może zaszkodzić reputacji księcia Williama?

Relacje księcia i jego macochy nie zawsze były serdeczne. Po śmierci księżnej Diany zarówno William, jak i Harry długo nie mogli jej zaakceptować. Karol miał spory problem w tym, aby przekonać swoich synów nie tylko do nowej wybranki, ale także do samego pomysłu ślubu. Królowa miała również wyniośle spoglądać na księżną Kate.

Camilla to snobka, która od zawsze obraca się w towarzystwie z wyższych sfer. Mówiła, że jest dziedziczką Alice Keppel, jej prababki, kochanki Edwarda VII. Patrzyła na Kate jak na osobę, która nie jest godna wstąpienia do rodziny królewskiej - mówił swojego czasu ekspert, Christopher Andersen.

Biorąc pod uwagę fakt, jak dużo Brytyjczyków wciąż pielęgnuje pamięć o Dianie i docenia działania Kate, bratanie się Williama z Kamilą może stanowić dla niego problem wizerunkowy. Poddani łatwo nie zapominają.

Książę William zbliżył się do Kamili? (fot. Getty Images)
Książę William zbliżył się do Kamili? (fot. Getty Images)© Getty Images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także