NewsyW serialach przyjaciele, a prywatnie? Artur Barciś zdradza kulisy znajomości z Cezarym Żakiem

W serialach przyjaciele, a prywatnie? Artur Barciś zdradza kulisy znajomości z Cezarym Żakiem

Cezary Żak i Artur Barciś
Cezary Żak i Artur Barciś
Zuza Maciejewska
16.03.2021 15:00, aktualizacja: 16.03.2021 16:28

Cezary Żak i Artur Barciś od 1998 roku przez 5 lat grali razem w Miodowych latach. Pierwszy wcielił się w rolę Karola Krawczyka, drugi – Tadeusza Norka. Kilka lat później wspólnie zagrali w serialu Ranczo. Żak wcielił się w role księdza oraz wójta, a Barciś wystąpił jako asystent głowy gminy. Stworzyli niezapomniany duet, który niewiele brakowało, a nigdy by nie powstał.

O mały włos wszystko mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej. Podobno Barciś do samego końca nie mógł się zdecydować, czy przyjąć wspomnianą rolę. Jak donosił Super Express, „miał być zazdrosny o Cezarego Żaka”. Dodatkowo czekał na ofertę z innej produkcji TVP:

Po pierwsze, miał zamiar spokojnie czekać na Doręczyciela, mimo że decyzję o rozpoczęciu zdjęć cały czas odwlekano. Po drugie – mniej ważne, ale jednak – po sukcesie Miodowych lat aktorowi wydawało się, że powinien zagrać pierwszoplanową rolę, a nie jakiś ogon – można przeczytać w książce Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów.

Cezary Żak i Artur Barciś są przyjaciółmi?

Czy przyjaźń, jaką udało się im stworzyć przed kamerami, łączy ich także w życiu prywatnym? Artur Barciś na ten temat wypowiedział się w jednym z komentarzy na Facebooku. To właśnie tam internauta zapytał go o początki znajomości z Żakiem:

Panie Arturze, jak to się stało, że wspólnie z panem Cezarym Żakiem trafiliście na plan Miodowych lat? Zaskakujące jest to, że widzowie, w tym i ja, mają niewyczerpaną ochotę oglądania tego duetu. Jaki geniusz za tym połączeniem stoi? Czy może to był przypadek?

Barciś odparł, że to zasługa reżysera, który obsadził ich we wspomnianych rolach. Zdradził też, że z Cezarym rozumieją się bez słów i dlatego lubią ze sobą pracować:

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że to duża zasługa reżysera Maćka Wojtyszki, który nas w tych rolach obsadził. Mnie znał z teatru Ateneum, a Czarka dobrał z castingu. Umowa była taka, że nie będziemy grali sitcomu, że wszystko co naszych bohaterów spotka będzie podszyte dramatem. I to właśnie będzie śmieszne. Każdy odcinek był grany "na żywo" przy udziale publiczności i może to sprawiło, że podeszliśmy do tego zadania bardzo poważnie. Z Czarkiem rozumiemy się bez słów, znamy swoje możliwości i pewnie dlatego lubimy ze sobą pracować.

https://www.facebook.com/barcislandia/posts/288143106003150

Wygląda więc na to, że panowie także na co dzień się kolegują. Jesteście zaskoczeni?

Kuba Wojewódzki, Cezary Żak, Artur Barciś
Kuba Wojewódzki, Cezary Żak, Artur Barciś
Cezary Żak i Artur Barciś
Cezary Żak i Artur Barciś
Artur Barciś i jego rola w "Ranczo"
Artur Barciś i jego rola w "Ranczo"
Artur Barciś i jego rola w "Ranczo"
Artur Barciś i jego rola w "Ranczo"
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także