NewsyZostał ojcem przed 60 urodzinami. Żałuje późnego ojcostwa? "Mam kłopot wyskoczyć na kawę"

Został ojcem przed 60 urodzinami. Żałuje późnego ojcostwa? "Mam kłopot wyskoczyć na kawę"

Artur Orzech
Artur Orzech
15.12.2023 19:17

Artur Orzech to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy i prezenterów, znanych między innymi ze współpracy z Telewizją Polską. W lipcu 2023 roku zaskoczył nawet najwierniejszych fanów, informując, że został ojcem. Miał wtedy 59 lat, doczekał się więc pociechy nieco później, niż większość polskich ojców. W wywiadzie opowiedział, jak zmieniło się jego życie.

Artur Orzech szczerze o późnym ojcostwie. Został tatą w wieku 59 lat

W rozmowie z Plejadą Artur Orzech przyznał, że późne ojcostwo mu służy. Można by się spodziewać, że przed 60. urodzinami opieka nad dzieckiem jest bardzo męcząca. Tymczasem dziennikarz twierdzi, że jest w lepszej formie, niż przed narodzinami pociechy.

Nie dość, że odzyskałem chęć życia, to fizycznie czuję się lepiej. Przez moment wydawało mi się, że większa część ciekawego życia już za mną. Na szczęście, okazało się, że się myliłem. Jestem dość poukładanym człowiekiem i nie lubię, gdy wychodzi na jaw, że nie miałem racji, ale akurat w tym przypadku bardzo cieszę się z mojej pomyłki — wyjaśnił.

Orzech jednak nie twierdzi, że późne ojcostwo to wyłącznie przyjemności. Zdradził, jaki aspekt życia musiał poświęcić na rzecz bycia tatą.

Artur Orzech został ojcem przed 60. urodzinami. Żałuje swojej decyzji?

Artur Orzech doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest obecność w życiu małego dziecka. Z tego powodu nie może już sobie pozwolić na przyjemności tak często, jak przedtem. Jednak zupełnie tego nie żałuje.

Tu nie ma o czym dyskutować. (...) Mam kłopot z tym, żeby w ciągu dnia wyskoczyć na kawę. Kiedyś było to dla mnie zupełnie normalne, dziś bywa to wyzwaniem. Ale to są radosne zmiany. Cieszę się z tego, że moje życie przewartościowało się w ten sposób. Gdy zostałem ojcem, mój serdeczny kolega, Piotr Bukartyk, pocieszył mnie bardzo trafną konstatacją: lepiej późno niż za późno. I tego się trzymam — podsumował.

Jak widać, dziecko pojawiło się na idealnym etapie życia dziennikarza.

Artur Orzech
Artur Orzech
Artur Orzech
Artur Orzech
Artur Orzech - Opole 2016
Artur Orzech - Opole 2016
Artur Orzech post
Artur Orzech post
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także