Wyjątkowa retrospektywna wystawa w Starym Browarze. Pojawił się na niej niezwykły gość! [WIDEO]
Gianni Versace to ikona mody i popkultury. Mistrz maksymalizmu. Dla świata high fashion napisał nową definicję luksusu – adekwatną do społecznych zmian, których był częścią. Oryginalne kreacje, ubrania i akcesoria z najsłynniejszych kolekcji Gianniego Versace można zobaczyć na retrospektywnej wystawie w Starym Browarze w Poznaniu. Ten prestiżowy projekt jest częścią programu na 20. urodziny poznańskiego centrum – jednej z najbardziej unikalnych galerii handlowych w Polsce.
Co wiemy o Versace?
Gianni ubierał Księżną Dianę, Eltona Johna, Madonnę, Courtney Love czy Salmę Hayek. To jemu Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Carla Bruni i Linda Evangelista zawdzięczają status „supermodelek”. Kiedy gwiazdy pojawiały się na czerwonych dywanach w kreacjach jego autorstwa, wstrzymywano oddech. "That dress" – sukienka, w której w 1994 r. Elizabeth Hurley wystąpiła na premierze filmu Cztery wesela i pogrzeb, ma nawet stronę na Wikipedii. Chociaż minęło ponad ćwierć wieku od tragicznej śmierci Gianniego Versace (1946-1997), jego kreatywność i podejście do mody nie przestają inspirować. Wystawa w Starym Browarze jest symbolicznym spotkaniem z autorem "that dress".
Kto pojawił się na otwarciu wystawy w Starym Browarze?
Na otwarciu pojawiły się gwiazdy i ikony ze świata mody i show-biznesu, m.in. dawno niewidziany Tomasz Jacyków, który w rozmowie z Karoliną Motylewską zdradził, z czym kojarzy mu się nazwisko Versace i jak podoba mu się wystawa:
Ekspozycja odnosi się też do biografii projektanta, od jego narodzin w małym miasteczku na południu Włoch w połowie lat 40. do konsumowania sukcesu w Miami, blisko pół wieku później. Adam Leja, kolekcjoner modowy również uczestniczył w inauguracji wystawy i sam przyznał, że jest to wyśmienita okazja do zobaczenia niezwykle modnych projektów:
Wystawa poświęcona Versace wpisze się w świętowanie 20. urodzin Starego Browaru w Poznaniu. Centrum handlowe, w którego przestrzeniach publicznych umieszczono rzeźby oraz instalacje, a w planie uwzględniono galerię, zostało otwarte 5 listopada 2003 roku. Nowością był wtedy również zabytkowy park, otaczający kompleks – zrewitalizowane budynki XIX-wiecznego browaru Huggerów, według projektu Piotra Barełkowskiego i Przemysława Borkowicza. Mikołaj Komar uważa, że ekspozycja dzięki swojej formie i wyjątkowości zainteresuje absolutnie każdego:
Kto jego zdaniem wyglądałby fenomenalnie w takim stylu?
Adam Leja przyznał, że w tego typu projektach widziałby ikonę polskiej sceny muzycznej - Beatę Kozidrak:
Po oficjalnym otwarciu wystawy, goście mogli dalej pobudzać swoje zmysły na after party, które było wspólną imprezą Starego Browaru i Whiskey in the Jar. Pojawił się na niej Nusret Gökçe, restaurator i szef kuchni, którego konto na Instagramie śledzi ponad 50 milionów osób! Jak wypowiedział się o celebracji tego niezwykłego wieczoru?
Zapraszamy Was na relację z tego wydarzenia.