„Nikt nie projektuje z taką fantazją”. „Są bezpretensjonalni”. „Dodają do stylizacji nerwa”. Za co jeszcze gwiazdy kochają duet projektantów MMC?

Gwiazdy o marce MMC

Gwiazdy o marce MMC

20 lat marki MMC

20 lat minęło jak jeden dzień – chciałoby się powiedzieć. Jedna z najbardziej uznanych polskich marek – MMC – utworzona w 1996 roku przez trójkę projektantów, Rafała Michalaka, Ilonę Majer i Małgorzatę Czudak, obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia.

Na tę wyjątkową okazję projektanci MMC przygotowali pokaz swojej najnowszej kolekcji. Na przekór obowiązującym trendom zaprezentowali ją w kameralnej, intymnej wręcz atmosferze, a na wybiegu zobaczyliśmy inspirowane klimatem lat 60. i modą męską z tego okresu ubrania w stylu nowoczesnego retro.

Zobacz więcej: Nowoczesne retro w pokazie najnowszej kolekcji MMC na 20-lecie marki [FOTO + WIDEO]

Na pokazie nie mogło zabraknąć gwiazd, które od dawna kibicują MMC. Zapytaliśmy je więc o to, za co uwielbiają tę markę i co najbardziej im się podoba w propozycjach Rafała Michalaka i Ilony Majer.

Edyta Herbuś (miała na sobie kreację MMC) pokusiła się o stwierdzenie, że w Polsce MMC jest marką wyjątkową.

Dzisiejsza kolekcja świetna, spójna, bardzo nowoczesna, oryginalna. Nikt u nas tak nie projektuje, z taką fantazją – twierdzi Edyta Herbuś.

Aktorka Kasia Warnke (na pokazie była w kreacji MMC) podkreśla bezpretensjonalność projektów MMC.

Myślę, że to jest bardzo nowoczesne, co robi MMC – potwierdza Kasia Warnke. – Bardzo lubię ich bezpretensjonalność. Dzisiejszy pokaz był wrażeniem z lat 60. Wyłącznie płaskie buty. Odważnie! Tworzy to obraz kobiety nonszalanckiej, niezależnej. Na mapie naszego świata modowego to wyróżniająca się marka – dodała.

Uwadze Łukasza Jemioła nie uszła dbałość MMC o szczegóły.

Podobały mi się konstrukcje, rzeczy, które – nie wiem, na ile są komercyjne – są typowo MMC: szalone, awangardowe – wyznał Jastrząb Post Łukasz Jemioł. – Muchy (jeden z motywów nowej kolekcji – przyp. red.) już kiedyś u nich widziałem, fajnie, że się pojawiły – dodał.

Aneta Kręglicka (miała na sobie sukienkę MMC) od pewnego czasu lubi pokazywać się w MMC. Dlaczego?

Od jakiegoś czasu jestem fanką MMC. To są rzeczy dla mnie. Zawsze byłam dosyć stonowana, moje stylizacje były minimalistyczne, natomiast MMC do moich stylizacji dodało trochę „nerwa” – przyznała Aneta Kręglicka. – Oni nie podążają za trendami, wyciągają z nich coś, co mogą wykorzystać dla swojej marki. Zawsze to jest artystyczne.

Ilona Felicjańska podkreśliła wagę wyjątkowego jubileuszu.

Z całą pewnością MMC to marka, którą bardzo cenię, trzymam kciuki. Tym razem, z okazji 20-lecia, tym bardziej trzymam kciuki za kolejne 20, a potem co najmniej kolejne 20, a później kolejne 20… 20 lat to już, można powiedzieć, jest sukces!

Jastrząb Post również gratuluje MMC pięknego jubileuszu!

Na zdj. Ilona Majer i Rafał Michalak, projektanci MMC z modelkami. Pokaz kolekcji MMC, 20-lecie marki (fot. AKPA)

Na zdj. Rafał Michalak i Ilona Majer, projektanci MMC z modelkami. Pokaz kolekcji MMC, 20-lecie marki (fot. AKPA)


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×