NewsyTak książę William prosił o rękę Kate. Musiała długo czekać. "Wiedziałem, że będę miał ogromne kłopoty"

Tak książę William prosił o rękę Kate. Musiała długo czekać. "Wiedziałem, że będę miał ogromne kłopoty"

Książę William i księżna Kate na portrecie zaręczynowym
Książę William i księżna Kate na portrecie zaręczynowym
Źródło zdjęć: © Instagram
21.04.2024 15:05

Już niedługo 13. rocznica ślubu księcia Williama i księżnej Kate. Idealne małżeństwo zaczęło się jednak od jednego pytania. Jak oświadczył się książę William?

Książę William i księżna Kate będą następną parą królewską w Wielkiej Brytanii. Zakochani pobrali się 29.04.2010 roku. Wychowują wspólnie troje dzieci i razem mierzą się z trudami dnia codziennego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Książę William oświadczał się Kate w Kenii

Każde małżeństwo zaczyna się od jednego pytania, także to zawierane w rodzinie królewskiej. Książę William nie spieszył się z proszeniem Kate Middleton o rękę. Kobieta zaczęła być nawet przezywana "Waity Kaity", gdyż musiała wykazać się ogromną cierpliwością, by otrzymać w końcu pierścionek zaręczynowy.

Książę William ostatecznie zdobył się na prawdziwy gest. Na jej dłoni można było w końcu zobaczyć imponujący klejnot. Jest to pierścionek bardzo ważny dla Willa - ten sam błyszczał bowiem na dłoni jego matki, księżnej Diany, od dnia zaręczyn.

Miejsce zaręczyn również było z nią związane.

To miejsce, do którego mój ojciec zabrał mnie i brata wkrótce po śmierci naszej matki. A podejmując decyzję, gdzie najlepiej oświadczyć się Catherine, nie przychodziło mi do głowy bardziej odpowiednie miejsce niż Kenia - wyznał książę podczas wywiadu z Tomem Bradbym z ITV

Tak książę William prosił o rękę księżnej Kate

Okazuje się, że sam moment, w którym William ukląkł na jedno kolano, nie był taki oczywisty. Książę William wyznał, że pierścionek, wykonany przez królewskiego jubilera Gerrarda, nosił w plecaku trzy tygodnie przed zaręczynami.

Wiedziałem, że jeśli to coś zniknie, będę miał ogromne kłopoty - wyznał ze śmiechem w wywiadzie.

Ostatecznie księżna Kate zgodziła się zostać przyszłą królową Wielkiej Brytanii. Para za kilka dni będzie świętować 13. rocznicę ceremonii ślubnej. Jesteśmy ciekawi, czy książęca para postanowi w jakiś szczególny sposób upamiętnić ten moment, pomimo choroby, z którą walczy w tej chwili Kate.

portret zaręczynowy księcia Williama i księżnej Kate
portret zaręczynowy księcia Williama i księżnej Kate © Instagram
portret zaręczynowy księcia Williama i księżnej Kate
portret zaręczynowy księcia Williama i księżnej Kate © Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także