NewsyTo właśnie ONA jest podporą Kate w ciężkich chwilach. Towarzyszy księżnej od samego początku

To właśnie ONA jest podporą Kate w ciężkich chwilach. Towarzyszy księżnej od samego początku

Księżna Kate i księżna Sophie
Księżna Kate i księżna Sophie
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2022 Getty Images
18.04.2024 12:00

Księżna Kate nie ma wielu przyjaciół, ale od każdego z nich może liczyć na wsparcie. Nieocenioną pomoc zapewniać jej ma Sophie, księżna Edynburga. Od samego początku małżeństwa z Williamem jest dla niej niezwykle istotną osobą.

W obliczu choroby nowotworowej księżna Kate może borykać się z poczuciem samotności. Jak nieraz przekazywali eksperci, nie ma wielu przyjaciół na brytyjskim dworze. Może jednak liczyć na duże wsparcie ze strony rodziny i zaufanych osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Księżna Sophie jest dużym wsparciem dla Kate

Sophie Helen Rhys-Jones, księżną Edynburga, łączy z Kate mnóstwo rzeczy. Obie musiały sprostać wysokim oczekiwaniom, gdy wchodziły do rodziny królewskiej. Doskonale dogadują się w kwestii mody, często wybierając kreacje od tych samych projektantów i korzystają z usług tych samych fryzjerów. Wspólny grunt odnajdują także jako dwie zapalone miłośniczki aktywności na łonie natury.

Księżna Sophie została zaproponowana przez Elżbietę II jako mentorka Kate w momencie, gdy ta wychodziła za mąż za Williama. Towarzyszy młodszej przyjaciółce od początku jej przygody w rodzinie królewskiej, dzięki czemu zdobyła jej zaufanie. Obie mieszkają zaledwie 11 mil od siebie, co tylko podkreśla wzajemną bliskość.

Kate widzi Sophie jak "podporę"

Jak podaje "The Sun", w ciężkich chwilach walki z chorobą to właśnie Sophie jest dla księżnej źródłem siły. Claudia Joseph, biografka rodziny królewskiej, zauważa, że jest pomiędzy nimi niezwykła więź. Kate widzi w swojej mentorce podporę, osobę, z którą zawsze może bez przeszkód porozmawiać.

Jestem pewna, że Sophia stanowi swego rodzaju "twierdzę siły" dla Kate w obliczu jej diagnozy - przekazała Joseph.
Sophie, księżna Edynburga, to ważna osoba dla Kate (Instagram)
Sophie, księżna Edynburga, to ważna osoba dla Kate (Instagram)© Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także