Wirtualna Polska

Abba wróciła na scenę! Legendarny zespół wystąpił razem po 30 latach!

Abba wróciła na scenę! Legendarny zespół wystąpił razem po 30 latach!

Abba reaktywacja 2016 rok po 30 latach

Występ Abby po 30 latach

Wirtualna Polska

Abba wróciła na scenę po 30 latach? Taka informacja obiegła wszystkie skandynawskie dzienniki. Według doniesień gazet Expressen i Aftonbladet zespół świętował 50-lecie swojej przyjaźni. Agnetha Faltskog i Bjorn Ulvaeus oraz Benny Andersson i Anni-Frid (Frida) Lyngstad mieli wystąpić na imprezie w Berns Hotel dla kilkunastu znajomych.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kwartet zaśpiewał piosenkę The Way Old Friends Do, która ukazała się w 1980 roku, czyli osiem lat po rozwiązaniu Abby. Z kolei Agnetha i Frida wykonały utwór You and I, który zadedykowały swoim… byłym mężom.

To było niesamowite. Wiele emocji. To było bardzo nostalgiczne – powiedziała Frida szwedzkiemu dziennikowi

Szczęśliwymi uczestnikami reaktywacji Abby, na którą od trzech dekad czekają miliony fanów na całym świecie, byli szwedzcy aktorzy, celebryci i muzycy, w tym kilka gwiazd Eurowizji. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Peter Jöback, Lasse Berghagen, Björn Skifs, Pernilla Wahlgren, Lena Philipsson, Kristina Lugn, Jerry Williams, Niklas Strömstedt, Helen Sjöholm, Tommy Körberg i Thomas i Marie Ledin.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Szwedzkie media spekulują, że występ Abby po 30 latach na zamkniętej imprezie może być zapowiedzią oficjalnej reaktywacji. Przypomnijmy, że już w styczniu Agnetha, Bjorn, Frida i Benny pojawili się w Sztokholmie na otwarciu restauracji Mamma Mia!, w której kelnerzy śpiewają największe przeboje grupy. Wówczas cała ekipa nie rozmawiała ze sobą i odmawiała wspólnego pozowania do zdjęć. Aftonbloded sugeruje, że za kulisami miało dojść do przełomowego momentu w relacji całej czwórki, która zdecydowała się zakopać topór wojenny.

Pozostaje nam trzymać kciuki i wierzyć, że nieśmiertelne Dancing Queen czy Super Trouper usłyszymy po ponad 30 latach jeszcze raz na żywo.

Zobacz: Niezapomniane kreacje na Eurowizji! Każdej towarzyszy niezwykła historia

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Abba w 2016 rok. Będzie reaktywacja po 30 latach?

Abba w 2016 rok. Będzie reaktywacja po 30 latach?

Kiedy Abba zakończyła działalność?

Wirtualna Polska

Nie ma świecie osoby, która nie znałaby chociaż jednej piosenki zespołu Abba. Legendarna grupa swoją światową karierę rozpoczęła w 1974 roku od występu na Eurowizji. Po sukcesie piosenki Waterloo każda kolejna zyskiwała miano przeboju. W sumie szwedzki kwartet sprzedał aż 380 milionów płyt na całym świecie (nieoficjalnie mówi się, że było to pół miliarda sztuk).

W 1982 roku Abba zakończyła działalność. Pomimo kuszących propozycji (padały astronomiczne kwoty, takie jak miliard dolarów!) nie doszło do reaktywacji. Nawet 50-lecie Eurowizji w 2005 roku nie skusiło grupy do powrotu na scenę, chociaż plotkowało się, że do tego najprawdopodobniej miało dojść. Piosenka Waterloo została wybrana największym hitem w historii całej Eurowizji (z Polski wyróżniono tylko Edytę Górniak).

Ostatni wspólny występ Abby to ten z 1986 roku, kiedy to wszyscy członkowie na chwilę pojawili się na scenie by oddać hołd swojemu menedżerowi Stigowi Andersonowi.

Przypomnijmy, że zespół w 1976 roku zagrał jedyny koncert w Polsce. Całe show możecie obejrzeć poniżej.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Abba reaktywacja po 30 latach

Abba reaktywacja po 30 latach


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×