TVN żegna Kamila Durczoka. Reportaż w „Faktach” i łapiące za gardło słowa Moniki Olejnik. Poruszono wątek mobbingu

Kamil Durczok

Kamil Durczok

Kamil Durczok nie żyje. Na antenie TVN pojawiło się wspomnienie o dziennikarzu, który lata świetności swojej kariery notował podczas współpracy ze stacją. Kolegę pożegnała także Monika Olejnik.

Kamil Durczok zmarł 16 listopada w szpitalu w Katowicach. Smutne wieści we wtorkowy ranek obiegły media, a fani znanego dziennikarza pogrążyli się w żałobie. Informacje potwierdzili bliscy, a także szpital – opublikowano oficjalny komunikat w tej sprawie.

Durczok miał wiele planów. Śmierć przyszła niespodziewanie. Od czasu, kiedy potwierdzono, że nie żyje, pojawiają się pożegnania. Nie zabrakło także tych na antenie TVN.

Fakty TVN żegnają Kamila Durczoka

Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz zmarł nagle w wieku 53 lat. Informacja o jego śmierci zaskoczyła tysiące widzów, a dziennikarz został pożegnany przez największe serwisy informacyjne w kraju. Największą uwagę wywołał reportaż w Faktach TVN, których Durczok był szefem.

Grzegorz Kajdanowicz przypomniał, że dziennikarz pracował w TVN przez dziewięć lat, wcześniej spędził kilkanaście lat w redakcji Polskiego Radia i TVP, a później w Polsacie. Przypomniano m.in. ścieżkę zawodową nieżyjącego dziennikarza, wyliczono jego liczne nagrody za osiągnięcia w branży. Między kolejnymi informacjami o dokonaniach zawodowych opisano także problemy w życiu prywatnym Durczoka.

Nie przemilczano także okoliczności zakończenia z nim współpracy. W trakcie reportażu widzowie usłyszeli:

Były też poważne zarzuty, które skutkowały załamaniem kariery i rozstaniem z TVN w 2015 r. Raport wewnętrznej komisji potwierdził oskarżenia dot. mobbingu i wykorzystania seksualnego.

Monika Olejnik pożegnała Kamila Durczoka

Monika Olejnik 16 listopada przyszła do studia TVN ubrana na czarno. Na koniec programu po pożegnaniu się z gośćmi, postanowiła wspomnieć Kamila Durczoka, z którym dobrze się znała.

Kamil, kiedyś ty zapowiadałeś „Kropkę nad i” po Faktach. Teraz ja muszę coś powiedzieć – zaczęła, po czym zacytowała słowa dziennikarza Gazety Wyborczej Pawła Wrońskiego o Durczoku – Żegnaj Kamilu. Byłeś jak Ikar polskich mediów, który poleciał za wysoko – powiedziała Monika Olejnik, której ciężko było ukryć łzy cisnące się do oczu.

Pożegnanie zamieściła także na Instagramie

Polsat i TVP wspominają Kamila Durczoka

Kamil Durczok został wspomniany także w Wydarzeniach Polsatu. Dziennikarz przez kilka miesięcy był związany ze stacją Polsat News, prowadził tam program Brutalna prawda, Durczok ujawnia w latach 2016-2017.

Znaliśmy go wszyscy. Poruszające, że tak wcześnie odszedł. (…) W ostatnich latach mierzył się z wieloma chorobami i problemami. Jak sam mówił, doznał zarówno życia na szczycie, i na dnie. W takim momencie warto pamiętać o tych lepszych chwilach… – mówiła Dorota Gawryluk.

O śmierci Durczoka wspomniano też w Wiadomościach TVP.

Pracował w TVP od 1992 do 2006 r., potem swoje życie zawodowe związał z mediami komercyjnymi – powiedziała Edyta Lewandowska.

Fani ciągle nie mogą uwierzyć, że już nie usłyszą Kamila Durczoka


Kamil Durczok

Kamil Durczok

Anita Werner, Kamil Durczok

Anita Werner, Kamil Durczok

Edward Miszczak, Kamil Durczok

Edward Miszczak, Kamil Durczok

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ludzie przestancie wypisywac tak o zmarlym p.Kamilu takie wypisywanie jest bezsensu .Nikt nie jest idealny i kazdy ma cos za uszami a co niektorzy co pisza komentarze nie zdaja sobie sprawy ze zycie jest bardzo kruche dzisiaj mozna byc wsrod zywych a jutro juz nie.Nikt niewie ile mu zycia zostalo , czy wszyscy sa nieskazitelni – niewierze .A pan Kamil byl wspanialym i sympatycznym czlowiekiem jak osobiscie go bardzo lubilam i uwazalam za super fajnego faceta.Naprawde zastanowcie sie co piszecie .

 • Ela pisze:

  uwazam,ze ten ktosc jako gosc to albo jakas zazdrosna osoba,niechciana ,nieakceptowana,umarł lubiłam ,był dobrym dziennikarzem i przystojnym, a reszta ni mi go oceniać,, kondolencje dla rodziny.

 • Gość pisze:

  Spoczywaj w pokoju 🖤

 • Gość. Jarzębina pisze:

  Wyrazy współciucia dla rodziny i przyjaciół

 • Gość pisze:

  Cicho nad trumna spoczywaj w spokoju

 • ela pisze:

  z niszczyły go koleżanki nie które z tfn kóre jak mogli kolege z gnoic i zniszczyc a dzis sięwypowiadają

 • Gość pisze:

  uwazam ze był wspaniałm dziennikarzem , a człowiekim nie mnie oceniac .Wyrazy wspołczucia dla rodziny

 • Gość pisze:

  Dlatego Powinne byc kasowane nawet przez Dziennikarzy

 • Gość pisze:

  Bog go bedzie rozliczal a nie ludzie jak mozna pisac teraz o sprawach prywatnych czy ; polecial za wysoko: nikt nie wie co go czeka ludzie o pamietaj cie sie czlowiek odszedl a wy wyciagacie Brudy shame on you!!!

 • krajanka pisze:

  Wiele komentarzy jest obrzydliwych, bezdusznych i oczerniających.Trzeba pamiętać dobro człowieka za życia a w nim wiedzę, inteligencję i zawodowość z wysokiej półki.Ludzie są nieprzewidywalni w swoich opiniach.Niechaj zajrzą w swoje życiorysy i najbliższych.Dziennikarzu! Wielkiego Formatu odpoczywaj w spokoju po trudach życia.

 • Gość pisze:

  Ludzie opanujcie sie ………Zacznijcie szanowac zdanie innych I troche empatii, Kamilowi uderzyla woda sodowa do glowy ………co oczywiscie nie tlumaczy jago zlych zachowan………ale dobre I zle ……….zawsze sa 2 strong medalu…….Wszyscy powinnismy pamietac o wartosciach………..Kamil z Bogiem……..

 • Gość pisze:

  Każdy odpowiada za siebie a nie ocenia nawet po śmierci.

 • Gość Jolka pisze:

  Każdy popełnia błędy, niech rzuci kamieniem ten co ma czyste sumienie. Szkoda jako człowieka, dziennikarzem był super. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 • Gośćbogusia pisze:

  I co wszyscy mamy płakać, powiedzcie prawdę jakim bym draniem nawet dla swoich podwładnych.A pani Monika jak chce to nawet pomnik może mu postawić. Oczywiście przed swoją posiadłością.

 • Bernadeta pisze:

  Wspaniale czlowiek i dziennikarz 😘😢zegnaj Kamilu

  • Gość pisze:

   Dziennikarz może i tak …ale z tym człowieczeństwem to gruba przesada. Nawet w obliczu śmierci należy pamiętać o pewnych rzeczach. Nie róbcie z niego świętego. Umarł…..jak wielu wczoraj

  • Gość pisze:

   Dziennikarz może i tak …ale z tym człowieczeństwem to gruba przesada. Nawet w obliczu śmierci należy pamiętać o pewnych rzeczach. Nie róbcie z niego świętego. Umarł…..jak wielu wczoraj

 • Teresa pisze:

  Tak to wszystko czytam i się zastanawiam,-czy stacja TVN dopuszczała do pracy człowieka uzależnionego od alkoholu i narkotyków?Czy on będąc na wizji i przekazując nam ważne informacje był pod wpływem?????Czy ludzie tam pracujący przymykali oko na to wszystko i nikt nie wymógł na nim leczenie,nikt nie podał mu ręki????

 • Gość pisze:

  Spoczywaj w pokoju.

 • Gość pisze:

  TVN nie zaprosiła go na swoje obchody a teraz jaka rozpacz jakie pożegnanie. Jaki ten świat jest obrzydliwy.

  • Gość pisze:

   To prawda. Najgłośniej płaczą (czyt. ryczą) ci, którzy nie podali ręki b. uzależnienionemu, choremu i zaburzonemu człowiekowi. A festiwal „pięknych”pożegnań dopiero się zaczyna. Śp. Durczok miał wielką internetową społeczność wokół siebie. Miał też gromadkę wpływowych osób, kontakty … ale nie miał przyjaciół 😕, tylko kumpli od kielicha. A, no jeszcze osierocił tłumy internautów, którzy lgnęli do niego jak muchy na lep politycznych frustracji i pogardy do obecnie rządzących, którą pan Kamil tak zgrabnie rozniecał.
   Czy Durczok był zdolny? Na pewno był haryzmatyczny, skoro zebrał taki tłum wyznawców – fanów, którzy poszli by za nim w ogień, mimo tego dziadostwa, które zmarły uczynił i za które nie koniecznie odpowiedział przed polskim sądem. Teraz jest przed Sądem Bożym. Oby dobry i miłosierny Jezus odnalazł w nim dobro.

 • gość pisze:

  Jak Magda Gessler wrzeszczy w programie na biorących w nim udział pracowników, rzuca w nich przedmiotami, ubliża, dogryza to wszystko jest w porządku, jak facet prowadził mega stresującą redakcję i może w zbyt agresywny sposób mobilizował ludzi to trzeba było go zgnoić, jak mi wiadomo nie miał żadnej sprawy sądowej o mobbing i molestowanie, z WPROSTEM wygrał i musiał zostać przeproszony. Jego genialne dziennikarstwo wyniosło TVN na wyżyny a później nie pomogli mu w walce z nałogiem i poradzeniu sobie z agresją. TVN postąpił obrzydliwie nie uwzględniając go w obchodach 20-lecia WSTYD.

  • Gość kg pisze:

   Zgadzam się.
   To,co Fakty pokazały w dniu jego śmierci to już szczyt..Nie dorastanie mu do pięt!

 • Gość pisze:

  wszyscy jestesmy ikarami majestat smier