Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz zmarł w szpitalu w Katowicach. Miał 53 lata. Informację potwierdziła rodzina

Kamil Durczok nie żyje

Kamil Durczok nie żyje

Kamil Durczok nie żyje. Co było przyczyną śmierci dziennikarza? Na co zmarł? Informację jako pierwszy podał serwis internetowy Press.pl, potwierdziła ją rodzina. Odszedł nad ranem w szpitalu. Miał 53 lata.

Kamil Durczok nie żyje. Był dziennikarzem z wieloletnim doświadczeniem oraz licznymi nagrodami na swoim koncie. Wśród nich warto wymienić nagrodę Grand Press oraz Wiktora dla najbardziej cenionego dziennikarza, komentatora oraz publicysty.

Choć wniósł wiele do polskich mediów, przez lata cieszył się niepochlebną opinią w środowisku. W 2015 roku na karierze publicysty pojawiła się spora plama. Tygodnik Wprost poświęcił mu serię artykułów, a w jednym z nich ujawnił, że stosował mobbing, oskarżono go także o molestowanie seksualne.

Stacja TVN zdecydowała się wówczas rozwiązać z nim umowę o pracę za porozumieniem stron. Przypomnijmy, że współpracował z nadawcą od 2006 roku i był prowadzącym oraz redaktorem naczelnym Faktów.

Zobacz także: Dlaczego syn Durczoka zrzekł się nazwiska ojca?

Kamil Durczok nie żyje. Przyczyna śmierci jest znana

16 listopada nad ranem media obiegła wiadomość o śmierci dziennikarza. Wszystko potwierdziła rodzina. Na co zmarł? Co było przyczyną śmierci Kamila Durczoka? Serwis interia.pl przekazał, że doznał krwotoku, a wcześniej miał być reanimowany.

Wiele lat temu toczył on walkę z chorobą nowotworową, o czym można było przeczytać w książce Wygrać życie. W 2003 roku wykryto u niego białaczkę. W 2020 roku wyznał, że cierpiał także na depresję i chorobę alkoholową.

W połowie maja dziennikarz trafił do szpitala. Poinformował, że musiał mieć przetaczaną krew. Czuł się wówczas na tyle dobrze, że kontaktował się z fanami za pomocą social mediów.

W nocy pilnie przetaczano mi krew. Poruszające doznanie… Nie medycznie, bo to prosty zabieg, ale psychicznie. Wszystkie wyświechtane hasła typu „krew darem życia” nagle nabierają zupełnie nowego znaczenia. Wszystkim krwiodawcom nisko się kłaniam. Tym z BRh+ szczególnie.

Oświadczenie szpitala w sprawie śmierci Kamila Durczoka

Po kilku godzinach od śmierci pojawiło się w sieci oficjalne oświadczenie dotyczące dziennikarza wydane przez szpital w Katowicach. Do placówki trafił już dzień wcześniej.

Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii – informuje biuro prasowe placówki.

Jego stan od samego początku był bardzo zły. Pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować Kamila Durczoka. Zmarł nad ranem.

Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Ostatnie wpisy Kamila Durczoka w social mediach

Ostatni wpis Kamil Durczok zamieścił na Twitterze 8 listopada. Napisał w nim krótkie:

Dzień dobry.

Nie wiedział wtedy, że jego powitanie będzie zarazem pożegnaniem z odbiorcami, których zgromadził ponad 80 tysięcy.

W marcu 2019 Kamil opublikował swoje ostatnie zdjęcie w social mediach. Fotografię z podróży skomentował następująco:

Ludzie w drodze. Czyli moment w którym pożyczasz samochód od własnego dziecka i marzysz tylko o tym, żeby zniknąć.

Ostatnie nagranie Kamila Durczoka:

Kim był Kamil Durczok? Kariera i życie prywatne

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiował także prawo i filologię polską. Podczas studiów odbywał praktyki robotnicze w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Tychach.

Durczok karierę zaczynał w Radiu Katowice. Popularność przyniosła mu praca w TVP, gdzie prowadził m.in. główne wydanie Wiadomości. W 2006 roku przeszedł do TVN. Był szefem redakcji Faktów. Z telewizji odszedł w 2013 roku, po oskarżeniach o mobbing. Związany był z radiową Trójką. Od 2016 do 2019 współpracował z Polsat News. W 2019 roku założył portal Silesion.pl.

Był laureatem wielu nagród, m.in. Wiktora, TeleKamery i Grand Press.

W 2017 roku przeszedł imponującą metamorfozę. Znacznie schudł i zaczął wychodzić na prostą po głośnym skandalu sprzed lat. Rozmowę o zmianach w życiu publikujemy poniżej.

W 2020 przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję. W latach 1995–2017 jego żoną była Marianna Dufek, dziennikarka w TVP3 Katowice, z którą ma syna, Kamila (ur. 1997, zdecydował się na zmianę nazwiska). W latach 2017–2019 jego partnerką życiową była blogerka Julia Oleś, która była także zastępczynią Durczoka w redakcji jego serwisu internetowego Silesion.pl (2016–2018). O swoim związku opowiedzieli reporterce Jastrząb Post:


Kamil Durczok - metamorfoza

Kamil Durczok - metamorfoza

Kamil Durczok - metamorfoza

Kamil Durczok - metamorfoza

Kamil Durczok, Telekamery 2008

Kamil Durczok, Telekamery 2008

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×