Ostatnie nagranie z udziałem Kamila Durczoka. Miał jeszcze wiele planów na przyszłość

Kamil Durczok

Kamil Durczok

Kamil Durczok nie żyje. Ta informacja obiegła media we wtorkowy poranek. Miał zaledwie 53 lata. Odszedł w szpitalu w Katowicach. Tak wygląda jedno z ostatnich nagrań z jego udziałem. 

Kamil Durczok był jednym z najbardziej uznanych polskich dziennikarzy, prezenterów i publicystów. Karierę w mediach zaczynał w latach 90. Najpierw był związany przez kilka lat z TVP. Pracował w lokalnych oddziałach, by później trafić na główną antenę. Został prowadzącym wieczorne wydanie Wiadomości. Jego kariera zaczęła wówczas nabierać tempa.

Po pewnym czasie zdecydował się przenieść do TVN. Współpracę z komercyjnym nadawcą rozpoczął w 2006 roku. Do 2015 roku pełnił rolę prezentera i redaktora naczelnego Faktów. Po serii skandali z jego udziałem pracodawcy zdecydowali się zakończyć współpracę i rozwiązali umowę za porozumieniem stron. Przez rok związany był ze stacją Polsat News, gdzie poprowadził format Brutalna prawda. Durczok ujawnia znany później pod nazwą Durczokracja. 

Dziennikarz w 2017 roku  rozpoczął pracę na własną rękę.Od 2016 do 2019 był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl. Jakiś czas temu stworzył też własną aplikację.

Ostatnie nagranie z udziałem Kamila Durczoka

Kamil Durczok nie miał zamiaru załamywać się po tym, jak zakończył swoją współpracę z telewizją. Dziennikarz nadal miał wierne grono fanów, którzy trzymali kciuki za to, aby na nowo odnalazł się w świecie mediów. Postanowił on iść z duchem czasu i stworzył innowacyjną aplikację, którą nazwał Durczokracja. Pierwsza subskrypcja obejmowała okres 3 miesięcy i trzeba było za nią zapłacić 27 zł. Chociaż na początku znalazło się tam niewiele tekstów, to i tak nie zabrakło chętnych do tego, by ją pobrać.

Fani dziennikarza wyczekiwali na kolejne artykuły jego autorstwa. Były prezenter Faktów, mocno angażował się w rozreklamowanie swojej działalności w sieci. W serwisie You Tube pojawiło się nagranie, w którym opowiadał o rozwoju swojego pomysłu. Był pełen nadziei i miał dużo planów.

Niestety we wtorek nad ranem portal Press.pl jako pierwszy poinformował o tym, że dziennikarz nie żyje. Jak kilka minut później podali dziennikarze serwisu Interia, miał on dostać krwotoku, a pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu w Katowicach. Miał zaledwie 53 lata.


Kamil Durczok

Kamil Durczok

Kamil Durczok - metamorfoza

Kamil Durczok - metamorfoza

Kamil Durczok

Kamil Durczok

Komentarze

 • Gość pisze:

  Miałam 25 lat i kilku tygodniową córkę kiedy mój tata trafił do szpitala okazało sie że pękł mu tętniak w mózgu po 2 ciężkich tygodniach pochowaliśmy go miał 54 lata ,a u mnie została wyrwana część serca .. Tak bardzo nie zdajemy sobie sprawy jak życie w każdej chwili może się zakończyć piszecie hejty i co to wam da. bądźmy dla siebie mili i szanujmy sie

 • Gość pisze:

  Z wielką przyjemnością słuchałam i oglądałam, szkoda, za wcześnie, żegnaj, R. I. P.

  • Gość Grazyna pisze:

   Nie byłeś nudny Panie Kamilu,dałeś zdrowo popalić najbliższym …ale dla nas potencjalnych odbiorców ,był Pan niedoścignionym wzorem i perfekcyjnym dziennikarzem .
   Pana głos był rozpoznawalny i miło się go słuchało .Cydiwnej Żonie i Synowi składam wyrazy współczucia

 • Gość pisze:

  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
  A światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 • Gość pisze:

  Niech każdy kto tu napisze hejterski komentarz najpierw się sam w piersi uderzy. Spokòj Jego duszy.

 • Makrela makrela pisze:

  Szkoda chłopa zresztą jak każdego kto umiera tym bardziej w takim wieku ! Mógł jeszcze żyć a, żyć ! Ojjjjjjj przykre bardzo !

 • Gość zuza pisze:

  Myślę że nie nam oceniać ludzi,jego oceni sędzia sprawiedliwy.

 • Gość pisze:

  Debilu o zmarłym mówi się dobrze albo wcale, szkoda słów

 • Gość pisze:

  Taki live nikt nie zna godziny ani miejśca oprocz Boga jak mawia klasyk w pracy luksusy laurki kobiety mezczyzni a w domu kanapa i mtv mnie to do szczęscia wystarczy zawsze moźna się zamienic na to gówn..ane źycie chociaz rzeczywiscie nie nawet czego zazdrośćić a gdzie pani marcelina na teneryfie

 • Ani pisze:

  Człowiek nie żyje ? ! odrobine szacunku !!

 • Gość pisze:

  Bardzo Go lubiłam Współczucie dla rodziny

 • Gość pisze:

  Człowiek totalnie skompromitowany, wyrzucony z tvn za nieobyczajne zachowania staje się nagle ikoną dziennikarstwa? Darujcie sobie te peany pochwalne!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×