Stało się! Tomasz Komenda podpisał umowę z gwiazdą show TVN. Wiemy, czym się będzie zajmować

Tomasz Komenda

Tomasz Komenda

Tomasz Komenda przyjął ofertę pracy, którą zaproponowała mu gwiazda programu TVN. Mężczyzna dzisiaj podpisał umowę. Czym się będzie zajmował?

Historia niesłusznie skazanego Tomasza Komendy wstrząsnęła całą Polską. Tą sprawą żył cały kraj. Mężczyzna odsiedział 18 lat za makabryczną zbrodnię, której nie popełnił. W 2004 roku został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo 15-latki. Podczas przesłuchań nigdy nie przyznawał się do winy. Miał też alibi, które dało mu aż 12 osób. Potwierdziły one, że felernej sylwestrowej nocy znajdował się zupełnie gdzie indziej. Pomimo tego, że wszystko opierało się jedynie na poszlakach, sąd postanowił wydać krzywdzący dla niego wyrok.

W 2016 roku śledztwo zostało wznowione. Po ponownej analizie akt i zeznaniach świadków ustalono, że to nie Tomasz Komenda stoi za zabójstwem nastolatki. Mężczyzna został uniewinniony i oczyszczony z zarzutów. Jednak nawet po wyjściu z więzienia jego życie nie wyglądało kolorowo. Niesłusznie skazanemu ciężko było znaleźć pracę. W rozmowie z WP Magazyn zdradził, że rozpoczął pracę w myjni. Niestety w miejscu pracy Tomasz był wykorzystywany, jako element marketingu firmy.

Jak się okazało, że przyciągam klientów, to nie wolno mi było zejść ze stanowiska, nawet żeby iść do łazienki. Musiałem się pytać pana kierownika, czy mogę zjeść śniadanie, zrobić sobie kawę, zapalić papierosa. Nic mi nie było wolno — powiedział w wywiadzie dla WP Magazyn.

Mężczyzna postanowił się zwolnić, ponieważ nie mógł dłużej znosić takiego traktowania. Jego historię usłyszeli bracia Collins i zaproponowali mu pracę.

Tomasz Komenda podpisał umowę z braćmi Collins

Kiedy bracia Collins usłyszeli o tym, jak Tomasz był traktowany przez swojego poprzedniego pracodawcę, postanowili działać. Rafał na swoim profilu w social mediach zwrócił się bezpośrednio do Tomka, proponując mu pracę w swojej firmie.

Tomku, nie znamy się i nie mam do ciebie kontaktu, wobec czego napisze tutaj z nadzieją, że wiadomość do ciebie dotrze. Chce ci zaoferować spokojną, legalną, przyjemną i uczciwie opłaconą pracę, u nas zawsze dodatkowa para rąk się przyda, a ktoś taki jak ty zasługuje przynajmniej na spokój i porządną robotę.

Jak się dzisiaj okazało, Tomasz skontaktował się z braćmi Collins i przyjął ich ofertę. Właśnie w social mediach pojawił się post, w którym gwiazda Ameryki Express poinformowała, że ma w swojej firmie nowego pracownika.

Bardzo miło mi poinformować, iż z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z Tomkiem Komendą. Tomek miał do wyboru zatrudnienie w trzech spółkach, którymi kieruje: studio tuningu pojazdów, restaurację w Warszawie lub pracę w naszej fundacji. Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę. Funkcja, jaką będzie sprawować to: Specjalista do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych.

View this post on Instagram

Kochani Bardzo miło mi poinformować, iż z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z Tomkiem Komendą. Tomek miał do wyboru zatrudnienie w trzech spółkach którymi kieruje: studio tuningu pojazdów, restaurację w Warszawie lub pracę w naszej fundacji. Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę. Funkcja jaką będzie sprawować to Specjalista do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych. Dzięki takiemu rodzajowi pracy Tomek będzie miał wokół siebie wąskie grono ludzi, nie będzie musiał codziennie stawać do setek zdjęć, tak jak to było na myjni, w której pracował. Tomek dostanie od nas szanse na rozwój, początkowo w zakresie jego obowiązków będzie leżał jedynie jego rozwój osobisty. Mamy pełną świadomość, iż ma trochę do nadrobienia i musimy mu dać trochę czasu na pełną, obopólną współpracę. Aby biegać należy umieć na początek dobrze chodzić, wobec czego współpraca rozpocznie się od różnych kursów (m.in. prawa jazdy), oraz opieki psychologicznej ponieważ państwo nawet o to nie zadbało, powyższe aktywności przygotują go do lepszej współpracy. Ponadto Tomek będzie pracował z domu, tak aby nie musiał opuszczać otoczenia, które zna i w którym czuje się komfortowo, w gronie rodzinnym blisko narzeczonej i dziecka, które wkrótce przyjdzie na świat, tymczasem nasza współpraca zapewni jego rodzinie spokojne życie bez konieczności martwienia się o rachunki czy inne opłaty. Umówiliśmy się z Tomkiem, że będzie sam decydował, w którym momencie będzie w stanie udźwignąć duży projekt. Nie ukrywamy że nasza współpraca w zakresie, w jakim ją planujemy, jest dla nas nowością i będziemy musieli nieco zrestrukturyzować nasze plany, na szczęście dzięki ludziom którzy nas otaczają mamy możliwości, które nam na to pozwalają. Uzgodniliśmy z Tomkiem, iż wypowiadamy się na temat tej sprawy jedynie do końca tego tygodnia, po czym odmawiać będziemy komentarzy celem uzyskania spokoju potrzebnego Tomkowi oraz nam aby nasza współpraca dobrze się ułożyła. A tak totalnie od siebie dodam tylko, że to jest straszna farsa iż Tomek wciąć czeka na zadośuczynienie od Państwa i musiał pracować po myjniach, jego wyrok nie zakończył

A post shared by Gregory Collins (@grzegorz_greg_collins) on

Z obszernego wpisu, jaki opublikował Rafał Collins, dowiadujemy się także, że praca Tomka będzie miała charakter zdalny, czyli będzie ją wykonywał w swoim domu. Zostanie objęty on także pomocą psychologa i ukończy kurs prawa jazdy.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować Tomaszowi nowej pracy. Jesteśmy również pod wielkim wrażeniem gestu braci Collins.


Tomasz Komenda

Tomasz Komenda

Rafał i Grzegorz Collins — Gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Rafał i Grzegorz Collins — Gwiazdy w Dzień Dobry TVN

Tomasz Komenda z narzeczoną pod studiem DDTVN

Tomasz Komenda z narzeczoną pod studiem DDTVN

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×