Tokio 2020. Emocjonalna reakcja Igi Świątek na konferencji. Pokazała pazurki. Reagował nawet Kubot

Iga Świątek

Iga Świątek

Tokio 2020. Iga Świątek nie wytrzymała na konferencji prasowej i wprost powiedziała, co myśli jednemu z dziennikarzy. Takiej jej jeszcze nie widzieliście.

Iga Świątek już zapisała się w historii polskiego tenisa, a przypomnijmy, że ma zaledwie 20 lat. Jest pierwszą Polką, która zwyciężyła w wielkoszlemowym turnieju Roland Garros. Dzięki temu nie tylko zgarnęła cenne nagrody, ale zyskała też nowych fanów i stała się popularna. Dowodem może być fakt, że zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Najlepszego sportowca Polski w 2020 roku. Przegrała jedynie z Robertem Lewandowskim.

Zaraz potem tenisistka osiągnęła kolejny sukces. Doszła do finału turnieju WTA w Rzymie. W ostatnim meczu wygrała z Karoliną Pilskovą 6:0, 6:0. Potrzebowała na to jedynie 47 minut.

Pojechała także do Tokio. Na igrzyskach olimpijskich nie poszło jej jednak tak, jak tego oczekiwała, co bardzo przeżyła.

Zobacz także: Dramat Świątek. Po dotkliwej porażce na Igrzyskach Olimpijskich płakała przed kamerami

Dziś już wiadomo, że to koniec marzeń o medal dla polskich tenisistów w Tokio. Łącznie sportowcy na kortach zagrali trzy mecze — Hubert Hurkacz i Iga Świątek w singlu oraz Łukasz Kubot i Iga Świątek w mikście.

Tokio 2020: Iga Świątek nie powstrzymała emocji na konferencji prasowej po meczu miksta

Iga nie kryła rozżalenia po przegranym meczu z Badosą, jednak nie przeszkodziło jej to, aby ponownie pojawić się na korcie obok Łukasza Kubota, żeby powalczyć o medale w mikście. Jednak i tu nie było zwycięstwa. Na konferencji prasowej Świątek dała wyraz swojej irytacji po pytaniu jednego z dziennikarzy.

Czy ma pan jakiś pomysł, na czym polega nasza klątwa igrzysk w tenisie? Niezwykle trudno jest ugrać coś sensownego kolejnym pokoleniom polskich zawodników – zapytał Łukasza Kubota.

Ale dlaczego uważa pan, że nie ugraliśmy nic sensownego?– od razu skwitowała Iga Świątek.

Dziennikarz podkreślił, że od lat polscy tenisiści na igrzyskach wygrywają jedno, dwa spotkania. Jak również zaznaczył, że w Tokio wystąpili nasi najlepsi zawodnicy i dlatego zadał powyższe pytanie.

No dobrze, ale ilu mamy zawodników na topowym poziomie? […] Jeśli ktoś śledzi tenis, to wie, że czasami wyniki są wbrew temu, co mówi ranking. Zawody olimpijskie są specyficzne, potrzeba na nich większego doświadczenia. Czasami trudniej jest na nich zaprezentować formę z turniejów WTA. Zdarza się, że po medale sięgają zawodniczki do nich nietypowane – odpowiedziała wyraźnie poirytowana Świątek.

Do całej dyskusji włączył się Kubot, który stanął w obronie młodszej koleżanki z kortu:

Proszę nie atakować Igi. Tak się nie robi. To jej pierwsze igrzyska. Odpowiedź na pana pytanie dostaniemy na kolejnych igrzyskach. Mamy młodych obiecujących zawodników. Trzeba też pamiętać, że Hubert Hurkacz wrócił z Wimbledonu, gdzie doszedł do półfinału. Na igrzyska poleciał parę dni po tym. Nie jestem w stanie odpowiedzieć panu na zadane pytanie – zakończył przepychankę słowną

Kolejna szansa dla tenisistów na zdobycie medalu olimpijskiego dla Polski będzie za trzy lata w Paryżu.


Iga Świątek i Łukasz Kubot - Tokio 2020

Iga Świątek i Łukasz Kubot - Tokio 2020

Iga Świątek i Łukasz Kubot - Tokio 2020

Iga Świątek i Łukasz Kubot - Tokio 2020

Iga Świątek i Łukasz Kubot - Tokio 2020

Iga Świątek i Łukasz Kubot - Tokio 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×