Szukaj

Nie żyje 16-letnia gwiazda „The Voice Kids”. Przegrała walkę z rakiem

Grace Mertens

Grace Mertens

Młodziutka wokalistka, której popularność przyniósł udział w The Voice Kids, przegrała walkę z rakiem mózgu. Miała 16 lat. Jej matka i fani przechodzą trudne chwile.

The Voice Kids jest programem typu talent show, w którym głównymi gwiazdami są dzieci. Niewątpliwie jest to jedyny program na świecie, w którym jury może zobaczyć wokalistów, dopiero gdy zadeklaruje chęć przyjęcia uczestnika do swojej ekipy lub gdy skończy się jego występ. W show liczy się tylko głos.

Produkcja bije rekordy oglądalności w ponad 30 krajach świata. W Polsce pierwszy odcinek został wyemitowany dwa lata temu. Wcześniej jednak The Voice Kids można było zobaczyć w Niemczech, które emitują program od 2013 roku.

The Voice Kids: Nie żyje 16-letnia uczestniczka programu

Jednym z objawień niemieckiej edycji The Voice Kids była Grace Mertens, która na scenie zaprezentowała się w wieku 13 lat. Wystąpiła w programie w 2017 roku i od razu oczarowała jury swoim niezwykłym głosem. W trakcie przesłuchań w ciemno zaśpiewała piosenkę zespołu Nashville pod tytułem Don’t Put Dirt on my Grave. Po prezentacji otrzymała owacje na stojąco.

Choć już wtedy chorowała na raka mózgu, nie był on na tyle dokuczliwy, aby utrudniał jej normalne funkcjonowanie. Grace wzięła również udział w bitwach, po których dorobiła się sporego grona fanów.

Niestety choroba zaczęła postępować, co odebrało dziewczynce szansę na dalszą karierę. Mimo wszystko jej miłość do muzyki nie gasła, a na Instagramie powstało hasło #sing4grace, pod którym znaleźć można nagrania osób wykonujących swoje ulubione utwory z dedykacją dla nastoletniej gwiazdy The Voice Kids. W najgorszych momentach matka dziewczynki odtwarzała filmy, które pozwalały jej, choć na chwilę zapomnieć o dotychczasowym cierpieniu.

Rodzice Grace trzy tygodnie przed śmiercią poinformowali o tym, że jej stan uległ pogorszeniu:

Czas Grace z nami dobiega końca. Większość dnia przespała i prawie nic nie powiedziała. Najczęściej chrząkała w odpowiedzi na nasze pytania. Skorzystałam z chwili, gdy odzyskała świadomość i pokazałam jej nagrania, w których śpiewacie dla niej.

16-latka od dłuższego czasu przygotowywała się na odejście. Kilka tygodni wcześniej wystosowała do swoich fanów oficjalny komunikat, który rozdziera serce:

Mój guz rośnie i jest już poza kontrolą. Lekarze nie mogą nic zrobić, aby zahamować jego wzrost. Chciałabym tego nie mówić i chciałabym, żeby to nie była prawda.

W następnej notatce zdradziła, jakie jest jej ostatnie marzenie:

Planujemy mój pogrzeb i pomyślałyśmy, że cudownie byłoby przygotować film z moimi przyjaciółmi i rodziną, którzy mnie wspominają. Którzy opowiadają historie o tym, jak się poznaliśmy lub jakie było ich pierwsze wrażenie o mnie lub opowiadające o czymś głupim/zabawnym, co ma ze mną związek.

Grace była fanką Lady Gagi, która nagrała dla niej specjalny filmik, w którym powiedziała:

Cześć Grace! Tu Lady Gaga! Mam nadzieję, że poznasz mnie w tych okularach. Nagrywam ten filmik, żeby Ci powiedzieć, że cię kocham i słyszałam Twoją historię i dowiedziałam się, że jesteś bardzo dzielną dziewczyną. Będę się za Ciebie modlić i myśleć o Tobie. Będziesz stale w moich myślach. Chciałabym, żebyś wiedziała, że niezależnie od tego, co będzie się działo, walcz i trwaj z Twoją rodziną. Oni bardzo Cię kochają i to jest piękne, bo nie ma nic cudowniejszego od miłości i Ty to masz.

Grace Mertens odeszła 22 października. Informację o jej śmierci przekazali producenci The Voice Kids na oficjalnej stronie programu.

W weekend otrzymaliśmy niesamowicie smutną wiadomość. Grace Mertens z Hamburga zmarła w wieku zaledwie 16 lat w wyniku powikłań po operacji guza mózgu. Nigdy Cię nie zapomnimy.

Z rodziną nastolatki łączymy się w bólu.


Grace Mertens

Grace Mertens

Grace Mertens

Grace Mertens - The Voice Kids

Grace Mertens

Grace Mertens

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×