Skandaliczne warunki na planie sylwestra TVP. Poirytowany statysta ujawnia kulisy. Agencja się tłumaczy

Sylwester 2020 w TVP

Sylwester 2020 w TVP

Nie milkną echa sylwestra 2020 organizowanego przez TVP. Statysta ujawnia skandaliczne kulisy. Złamano zasady bezpieczeństwa, nie wypłacono należnych wynagrodzeń. Agencja współpracująca z telewizją odniosła się do zarzutów w oficjalnym oświadczeniu.

Sylwester 2020 już dawno za nami, ale wciąż nie milkną echa najchętniej wybieranej przez Polaków imprezy, którą przygotowało TVP. Według statystyk koncert w Ostródzie oglądało ponad 5 milionów widzów, a w szczytowym momencie, gdy na scenie Przez twe oczy zielone śpiewał Zenek Martyniuk, swoje odbiorniki na Dwójkę ustawiło prawie 9 mln odbiorców.

Jeszcze zanim zorganizowano Sylwester Marzeń 2020, w mediach zrobiło się głośno na temat udziału statystów, którzy mieli zapełnić puste trybuny w wynajętym obiekcie. Do sieci wypłynęło ogłoszenie, które w imieniu TVP wystosowała Agencja Statystów i Epizodystów Barbary Bartosiewicz. Każdy, kto wziął udział w imprezie, mógł liczyć na wysokie wynagrodzenie w wysokości 500 złotych.

Sylwester 2020 TVP. Statystka opisuje skandaliczne warunki

Z oficjalnego stanowiska agencji wynikało, że podpisano umowę jedynie z profesjonalnymi tancerzami. Tymczasem osoba, która wzięła udział w hucznym widowisku, przedstawiła nieco inną wersję. Wystosowała oficjalny list do redakcji serwisu Plotek, w którym odsłoniła kulisy współpracy.

Z informacji zawartych w komunikacie wynika, że głównym warunkiem udziału w przedsięwzięciu były nie umiejętności taneczne, a negatywny wynik tekstu na obecność COVID-19:

Informacja o tancerzach na widowni jest grubo przesadzona. Agencja Barbara Bartosiewicz wcale nie szukała tancerzy, łapała każdego, kto mieścił się wiekiem lub nawet wyglądem w ramy wyznaczone przez TVP. Warunkiem był jedynie negatywny wynik testu. (…) Były one wykonywane przez panie pielęgniarki. Każdy otrzymał wynik testów i z nim miał stawić się w dniu zbiórki pod siedzibą TVP.

Statyści na sylwestrze 2020 w TVP

Statyści na sylwestrze 2020 w TVP

Uczestników imprezy podobno traktowano w sposób skandaliczny:

Bliżej wyjazdu wszystko zaczęło przypominać dezorganizację. Ludzie zostali porozsadzani po autokarach. Ładowali nas jak bydło. (…) Niejedna osoba na miejsce dojechała pod wpływem alkoholu. To właśnie przez nich czekaliśmy na wejście na teren amfiteatru ponad 2 godziny, bo nie było odpowiednich dokumentów. Nikt nawet nie mógł skorzystać z toalety, bo jedyne znajdowały się na obiekcie.

Statystka zapewnia, że nie zachowano podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pominięto na przykład wymagane odstępy. Źródło Plotka twierdzi, że kontakt z opiekunem z ramienia agencji był bardziej niż utrudniony – „nikt nie mógł go zlokalizować”. To niejedyny problem, jakiemu musieli stawić czoła wynajęci obserwatorzy:

Kiedy już przeszliśmy przez bramki, pozostało niewiele czasu na obiecany ciepły posiłek. Tylko czy był on na pewno ciepły? Został donoszony z „dołu“ po 10 – 15 porcji, więc kolejka się wydłużała i jedzenie chłodnego posiłku na zimnie nie sprawiało przyjemności. Obiecanych ciepłych napojów nie zobaczyliśmy.

W sylwestrze 2020 TVP rzekomo miały uczestniczyć osoby nietrzeźwe. Podobno „ludzie pomimo kontroli na bramkach, która była dość długa i tak wnieśli alkohol i pili go po toaletach”. Po zakończeniu show pojawił się problem z wypłatą należnego wynagrodzenia:

Okazało się, że wielu z nas swoje umowy o dzieło oddało razem z testem i pozostałymi dokumentami przy wejściu. Pani asystentka stwierdziła: „Potem dostaniecie nowe, nie chce mi się szukać teraz”. Niestety, nikt z tych osób nowej umowy nie dostał, przez co został postawiony przed faktem dokonanym, że pieniądze otrzyma przelewem. Takich osób było wiele.

Sylwester 2020 TVP. Oświadczenie agencji zatrudniającej statystów

TVP jak dotąd nie skomentowało relacji opłaconego widza uczestniczącego w plenerowym koncercie. Plotek opublikował stanowisko pracownika agencji pracującej na zlecenie telewizji:

Niestety, trzy osoby spożywały alkohol w trakcie przejazdu do Ostródy. Osoby te decyzją kierownika ochrony obiektu nie zostały wpuszczone na teren. Osoby te nie będą miały wypłaconych pieniędzy. Umowa dotyczyła aktywnego uczestnictwa w imprezie. Dodatkowo osoby te zostaną obciążone kosztami testów COVID-19 i kosztami transportu do i z Ostródy. Wypłata następowała na podstawie podpisanej umowy. Cztery osoby zgubiły umowy w trakcie imprezy. Dzisiaj, w pierwszym dniu roboczym po imprezie przelewy zostały zrealizowane. Niestety, nie było czasu o 1 w nocy w Nowy Rok, aby zajmować się podpisywaniem nowych umów.

To kolejne doniesienia, które pozostawiają niesmak po sylwestrze TVP. Wczoraj media dotarły do tożsamości „zagranicznej gwiazdy”, która okazała się mało znanym artystą bez większych sukcesów, a wcześniej pisano o wprowadzeniu szybkich zmian w przepisach dotyczących tzw. kwarantanny narodowej, który przyczyniły się do legalności imprezy.


Sylwester 2020 w TVP

Sylwester 2020 w TVP

Statyści na sylwestrze 2020 w TVP

Statyści na sylwestrze 2020 w TVP

Sylwester 2020 TVP - Cleo

Sylwester 2020 TVP - Cleo

Komentarze

 • Gość pisze:

  Nie rozumiem, to porozsadzali po autokarze czy jechaliście jak bydlo? I jak alkohol to wina organizatora?? Wystarczy popatrzeć co Polacy wyrabiają na hali odlotów przed swoimi oll inkljuziw;)

 • Gość pisze:

  To w TVP to Pikuś co zrobiło tv trwam to dopiero była jazda .

 • Gość pisze:

  Nie mieszkam w Polsce ale mam polska tv.
  Ogladalam na chwilę sylwester z tvp2 i zaraz przeszłam na Polsatowski bo nie rozumiem jak można pozwalać na to aby tvp2 łamała prawo…tam nie było bezpieczeństwa covidowego.
  Uważam że wszyscy Polacy powinni nie oglądać tvp 2 sylwestra to może by tą stację coś nauczyło.
  Pozdrawiam

 • Gość pisze:

  ***** PIS

 • Gość pisze:

  Dobrze wiedzą, że ta cała pandemia to ściema, więc żaden dystans nie jest potrzebny.

 • Gość pisze:

  Nawet za 1000zl bym w tym cyrku nie uczestniczyła. Oburzające było już to, że kilkakrotnie w ciągu kilku dni zmieniano przepisy, żeby TVPis mogło zorganizować tę szopkę pseudo legalnie. Nas zamykają w areszcie domowym w sylwestra a sami hulaj dusza piekła nie ma.

  • Gość pisze:

   Wiesz, jak by mi zapłacono 500 zł żebym mógł zobaczyć popularnych wokalistów na żywo i tylko się dobrze bawić w zamian to bym poszedł. Zwykle na 500 zł muszę się wysilać trochę bardziej.

 • Gość pisze:

  No wiecie co? Alkohol w robocie?

 • Gośćkamila pisze:

  A kto jest remu winien? Sami wiemy na co sie „piszemy”a skoro sam tego nie dopilnujesz to do kogo masz pretensje? Do Kurskiego? Dali ci umowę a jak ty nie szanujesz i rzucisz byle gdzie to na jakiej podstawie ci wypłacą?Oj ,przestancie przestancie pluc jadem,i ogarnijcie sie sami!

  • Gość Wander46 pisze:

   Czego się spodziewali po pisowcach, oni wszyscy oszukują, kłamią, bo to pisowska kurwizja.

 • Gość pisze:

  to kto jest winny? Tusk?

 • Gość pisze:

  A Jacuś mówił że jest piknie. Klamczuszek

 • Gość pisze:

  Normalka, znajoma załapała się na teleturniej „Milionerzy” jako uczestniczka i też narzekała.

 • Gość TyB pisze:

  niestety nawet najlepsza agencja nie ma wpływu niestety na bezmyślność ludzi, więc nie szukajmy skandalu w organizatorach, bo my sami powinniśmy ponisić odpowiedzialnosć za własne czyny a nie wiczni emszukać winnych… szczególnie w rządzących…..

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×