Rząd w ostatniej chwili poprawił przepisy pod sylwester TVP. Co zostało zmienione?

Sylwester 2020 w TVP. Rząd zmienił przepisy

Sylwester 2020 w TVP. Rząd zmienił przepisy

Sylwester Marzeń z Dwójką już za pasem. Okazuje się jednak, że w znacznej mierze do legalności imprezy przyczyniły się szybkie zmiany, jakie wprowadził rząd w przepisach dotyczących tzw. kwarantanny narodowej. Zobaczcie.

Koronawirus zupełnie zmienił naszą codzienność. Żeby zatrzymać pandemię, rząd zdecydował się na radykalne działanie i wprowadził szczegółowe przepisy z ograniczeniami. Dokładnie określono, co nam wolno, a czego nie. Wiadomo już jednak, że rząd jest w stanie bardzo szybko zmodyfikować zapisy, żeby wszystko zadziałało tak, jak sobie tego życzą media publiczne, a w tym wypadku TVP. Zobaczcie.

Rząd zmodyfikował przepisy, żeby sylwester 2020 w TVP był całkowicie legalny

W niedzielę rząd niespodziewanie zmodyfikował przepisy o „narodowej kwarantannie”. Ta zmiana miała pomóc TVP w przygotowaniu sylwestrowego koncertu w Ostródzie. Rozporządzenie budziło jednak kontrowersje, więc dzień przed wydarzeniem, znowu zmieniono prawo.

Sylwester Marzeń z Dwójką odbędzie się w czwartek w Ostródzie i będzie transmitowany na żywo. Wśród gwiazd są m.in. Akcent, Boys, Cleo, Helena Vondráčková, Roksana Węgiel, Golec uOrkiestra, Viki Gabor, Weekend, Zakopower. Występy ma oglądać grupa kilkuset statystów, udających publiczność, którzy są legalnie zatrudnieni przez TVP.

Wiadomo jest, że artyści muszą mieć zapewniony nocleg w miejscu pracy. Jak to jest możliwe, kiedy działalność hoteli jest ograniczona? Można zmienić przepisy tak, żeby wszystko odbyło się legalnie.

Tuż przed publikacją i wejściem w życie aktu wprowadzono do niego kilka poprawek – dopisano m.in. wyjątek od zakazu przebywania w hotelach dla osób współpracujących z rozgłośniami radiowymi i stacjami telewizyjnymi, posiadającymi koncesję na nadawanie. Od razu doszukano się tu kontekstu TVP.

Jednak według części publicystów rząd popełnił błąd. Ta poprawka, nie pomogłaby TVP, bo jako stacja publiczna nie działa na podstawie koncesji i poprawka mogłaby pomóc raczej Polsatowi lub TVN. W związku z tym szybko przepis zmodyfikowano ponownie, dodając zapis, że wchodzą w grę także jednostki publicznej radiofonii i telewizji. Nie było o nich mowy we wcześniejszym rozporządzeniu.

W ten sposób impreza TVP, a zatrudnieni na niej artyści będą mogli legalnie skorzystać z infrastruktury hotelowej w Ostródzie.


Zmiany w przepisach

Zmiany w przepisach

Helena Vondrackova i Marcin Miller - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020

Helena Vondrackova i Marcin Miller - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020

Sylwester Marzeń z Dwójką - Defis

Sylwester Marzeń z Dwójką - Defis

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×