Sylwester 2020: TVP zmiażdżył Polsat. Kurski opublikował wyniki oglądalności. Zenek z gigantyczną publicznością

Zenek Martyniuk i Jacek Kurski

Zenek Martyniuk i Jacek Kurski

Sylwester 2020 za nami. Dwie stacje telewizyjne TVP i Polsat w tym roku zorganizowały koncerty, podczas których wystąpiły gwiazdy. Który program cieszył się większą popularnością wśród widzów?

Pandemia koronawirusa wpłynęła na sylwestra 2020. Był on mniej huczny niż w poprzednich latach. Przez obostrzenia nałożone przez rząd nie odbywały się m.in. imprezy plenerowe. Pomimo tak trudnej sytuacji na świecie dwie stacje telewizyjne: TVP i Polsat postanowiły przygotować występy z udziałem gwiazd. Nieco zmieniono jednak zasady.

Polsat przygotował Sylwestrową Moc Przebojów, którą promował jako „największą domówkę w kraju”. Na zaproszenie stacji pozytywnie odpowiedziało sporo znanych osób, wśród których warto wymienić: Marylę Rodowicz, Michała Szpaka oraz Sylwię Grzeszczak. Nie brakowało też występu niespodzianki, która nie została dobrze przyjęta przez widzów.

Zobacz: Wielka sylwestrowa bomba okazała się niewypałem. Widzowie dawno nie byli tak rozczarowani „niespodzianką”

Telewizja publiczna zaprosiła do Ostródy. To właśnie tam odbył się Sylwester Marzeń z Dwójką. Na scenie pojawiła się cała plejada gwiazd, wśród której warto wspomnieć m.in. Zenka Martyniuka, Cleo oraz Viki Gabor. W jej trakcie bawili się wynajęci tancerze, którzy mieli zapełnić puste miejsca.

Sylwester 2020 TVP

Sylwester 2020 TVP

Sylwester 2020 w TVP czy w Polsacie? Co chętniej oglądali widzowie?

Stacje telewizyjne stawały na głowie, by przyciągnąć do siebie widzów. Który program odbiorcy wybierali chętniej?  Z odpowiedzią na to pytanie przyszedł Jacek Kurski. Prezes TVP na Twitterze opublikował Model Oglądalności Rzeczywistej. Został on opracowany na podstawie danych uzyskanych z dekoderów abonamentów Netii.

Z zestawienia wynika, że tuż po północy Polsat oglądało 4,75 mln widzów, z kolei TVP 8.04 mln osób. To bardzo ucieszyło Kurskiego, który podziękował oglądającym za to, że wybrali Sylwestra Marzeń:

Z serca dziękuję Widzom Telewizji Polskiej za 5. z rzędu wspaniałe zwycięstwo, kt. dali Sylwestrowi Marzeń. 5,9 mln śr. obejrzało wlk. taneczne show TVP2 (8,04 mln w piku o 0.07 na Nie wolno zabić tej miłości Z. Martyniuka). Sylwestrową Moc Przebojów-śr 3,2mln; pik 4,75mln o 0.04.

Warto wspomnieć, że wyniki oglądalności koncertów, które gromadzi Nielsen Audience Measurement zostaną zaprezentowane w poniedziałek.


Sylwester 2020 TVP

Sylwester 2020 TVP

Sylwester 2020 TVP - Roksana Węgiel

Sylwester 2020 TVP - Roksana Węgiel

Sylwester 2020 TVP - Top Girls

Sylwester 2020 TVP - Top Girls

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×