Sylwester 2020: TVP szuka publiczności za niemałe pieniądze? Intrygujące ogłoszenie namieszało w mediach

Sylwester w TVP

Sylwester w TVP

Sylwester Marzeń z Dwójką odbędzie się z udziałem publiczności? Wiele wskazuje na to, że pomimo narodowej kwarantanny pod sceną w Ostródzie nie zabraknie bawiących się osób. Co na to TVP?

W tym roku ze względu na pandemię odwołano wiele masowych imprez. Wiosną zawieszono wszystkie wydarzenia kulturalne, by jedynie na kilka tygodni latem częściowo powrócić do normalności. Wraz z nadejściem jesieni i drugiej fali pandemii rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych restrykcji i wstrzymaniu koncertów aż do odwołania. Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzono narodową kwarantannę, co oznacza jeszcze większy reżim sanitarny i kolejne ograniczenia.

Pod wielkim znakiem zapytania cały czas stała organizacja sylwestra. Ostatnie nocy w roku zawsze towarzyszyły huczne imprezy w największych miastach Polski. Czołowe stacje telewizyjne przygotowywały dla widzów widowiskowe koncerty z udziałem całej plejady gwiazd. Okazuje się, że w tym roku tylko TVP i Polsat przygotują noc pełną największych przebojów, która będzie transmitowana 31 grudnia.

Na samym początku zastanawiano się, gdzie będą nocowały gwiazdy, skoro hotele zostały zamknięte dla podróżujących. Ten problem został już jednak rozwiązany. A co z publicznością?

Sylwester 2020. TVP szuka publiczności

Już od kilku tygodni wiadomo, że pomimo panujących obostrzeń Telewizja Polska przygotowuje koncert pełen gwiazd i wielu atrakcji. Na scenie zobaczymy między innymi: Cleo, Zenka Martyniuka, Roksanę Węgiel, a jedną z prowadzących będzie Ida Nowakowska.

Wszyscy zastanawiają się, co będzie działo się pod sceną w Ostródzie. Czy na miejscu pojawi się publiczność? Stacja TVP zapewnia, że impreza odbędzie się bez udziału zebranych. Taki komunikat został przesłany do agencji Press.pl z sanepidu:

Impreza w amfiteatrze będzie bez udziału publiczności, nie jest imprezą o charakterze masowym […] Sądzę, że jakaś forma nadzoru będzie ze strony policji, być może z naszym udziałem. To jest niewykluczone.

Portal Plotek dotarł jednak do ogłoszenia, które ukazało się na zlecenie TVP w Agencji Statystów i Epizodystów Barbary Bartosiewicz. Do pracy poszukiwani są statyści z poczuciem rytmu, którzy są dyspozycyjni 31 grudnia.

Agencja Statystów i Epizodystów Barbara Bartosiewicz poszukuje do udziału w sylwestrowej zabawie osób w wieku 18-35 lat z poczuciem rytmu, które będą dobrze bawiły się podczas sylwestrowej zabawy, 31 grudnia 2020 roku. Wyjazd z Warszawy do Ostródy około 12.00, powrót do Warszawy z Ostród 1 stycznia 2021 roku około 4 rano. Stawka 200 zł płatne po pracy. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie SMS (…) o treści SYLWESTER, imię, nazwisko, wiek, numer telefonu. Zapraszamy – brzmi pierwsze ogłoszenie przytoczone przez portal Plotek.

Screen z portalu Plotek - ogłoszenie o pracy w sylwestra dla TVP

Screen z portalu Plotek – ogłoszenie o pracy w sylwestra dla TVP

Ze względu na brak chętnych wynagrodzenie zostało podniesione aż do 500 zł, a kolejny komunikat, który się ukazał, brzmi już zupełnie inaczej.

Portal Plotek próbował się w tej sprawie skontaktować z rzecznikiem prasowym TVP. Nie udało im się jednak uzyskać żadnego komentarza w sprawie. Nieco więcej dowiedzieli się za to od przedstawicieli agencji, która opublikowała ogłoszenie.

Nie szukamy nikogo, kto będzie udawał pracowników TVP. Nie szukamy statystów, przynajmniej jeśli chodzi o sylwestra – czytamy w wiadomosci przesłanej do portalu Plotek.

Jednak kolejne słowa pracowników Agencji Statystów i Epizodystów Barbary Bartosiewicz świadczą już zupełnie o czymś innym.

Nie jest prawdą, że TVP chce zatrudnić od nas statystów. Poproszono nas o pomoc w znalezieniu kilkunastu osób, które potrafią tańczyć. To są osoby z naszej bazy, które w ankiecie w chwili dokonywania zapisu do bazy deklarowały określone umiejętności. Poza tym to są osoby, które realizują się jako epizodyści na planach filmów, reklam i seriali. Nie mamy powodów, żeby im nie wierzyć. Wszystkie osoby pracujące w trakcie realizacji programu będą miały wykonane testy w kierunku COVID-19 – czytamy w kolejnych wiadomościach udostępnionych przez serwis o życiu gwiazd.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać do sylwestra i przekonać się na własne oczy, czy podczas imprezy będzie obecna publiczność.


Michał Szpak - Sylwester z Dwójką 2012 rok

Michał Szpak - Sylwester z Dwójką 2012 rok

Paweł Kukiz — Sylwester z Dwójką 2007

Paweł Kukiz — Sylwester z Dwójką 2007

Edyta Górniak — Sylwester z Dwójką 2010

Edyta Górniak — Sylwester z Dwójką 2010

Komentarze

 • Hohoł pisze:

  Zżeby podgżać atmosferę to ,,pani kleło,, nawet węgiel osobiście dźwigiem dla starczyła na scenę , szkoda tylko że nie uczepiły się za szyję , wtedy osczędziły by sobie tego obciachu.
  Włe

 • Gość pisze:

  TVPropaganda całkiem zeszła na dziady , skoro muszą opłacać i zamykać w domach publiczność , aby słuchali i oklaskiwali te pseudo gwiazdy. Szanowane zespoły Ludowe-Żenada.

 • Gość pisze:

  Skoro są tacy chojni to trzeba poczekać, może też dadzą po 500 za zaszczepienie się , jak nie to niech się walą.

 • Gość pisze:

  Po raz kolejny władza pokazała , że obywatele to tylko bydło dojne do płacenia podatków. Pokazali że mamy siedzieć w domu i patrzeć jak się bawi chołota rządząca na buraczanej zabawie ze śpiewakami – wieśniakami. Żygać się chce. Ale miejmy nadzieję że się to zmieni , a te oszołomy pujdą siedzieć

 • Gość pisze:

  Pewnie będzie 20 osób, żeby usprawiedliwić obecność oklasków z puszki;)

 • Gość pisze:

  Nie bardzo rozumiem tego całego oburzenia. Ludzie w domku potańczą przed TV, pobawią się, odstresują. I o co ten krzyk?

 • alina pisze:

  Może po prostu potrzebują tancerzy, nie mam pojęcia. Będzie niedługo sylwester to zobaczymy jak to zorganizują . Jestem pewna, że żadnych przepisów związanych z pandemią nie złamią. Będzie za to dobra muzyka transmitowana na żywo.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×