Hotele w sylwestra. Gwiazdy na szczególnych prawach? Wszystko bardzo sprytnie wymyślono

Sylwester Marzeń z Dwójką

Sylwester Marzeń z Dwójką

Podczas narodowej kwarantanny, którą rząd ogłosił na okres od 28 grudnia do 17 stycznia wszystkie hotele i ośrodki wczasowe są zamknięte. Gdzie zatrzymają się gwiazdy podczas Sylwestra Marzeń z Dwójką?

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia rząd poinformował o kolejnych restrykcjach. W całym kraju od 28 grudnia do 17 stycznia została wprowadzona narodowa kwarantanna. Wszystko to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Chociaż liczba chorych powoli maleje, to pandemia cały czas stanowi ogromne zagrożenie. Szkoły, restauracje, ośrodki kultury, kina i galerie handlowe nadal są zamknięte. Wiele innych miejsc ogranicza swoją działalność do niezbędnego minimum. Cały czas obowiązuje także ścisły reżim sanitarny.

Nawet podczas Bożego Narodzenia nie można było sobie pozwolić tak jak dotychczas na spotkania w licznym rodzinnym gronie. Wiele osób zdecydowało się w tych dniach pozostać w domach, by nie narażać siebie i bliskich na zachorowanie. Pod wielkim znakiem zapytania stały także imprezy sylwestrowe. Okazuje się jednak, że największe stacje telewizyjne w tym roku nie zawiodą widzów i przygotują widowiskowe koncerty. Odbędą się one bez udziału publiczności, ale zabawa ma być doskonała.

Biorąc pod uwagę zakaz zatrzymywania się w hotelach, zastanawiano się, gdzie będą mogły zameldować się gwiazdy, które zagrają na tegorocznych imprezach. Wszystko jest już jasne.

Hotele w sylwestra. Gdzie zatrzymają się gwiazdy?

Od 28 grudnia do 17 stycznia wszystkie hotele i ośrodki w kraju są bezwzględnie zamknięte dla turystów i urlopowiczów. Przypadające na ten okres ferie, dzieci i rodzice będą musieli spędzić we własnych domach, ponieważ podczas wyjazdu nocleg w hotelu nie będzie możliwy.

Okazuje się, że w wydanym przez rząd rozporządzeniu są pewne odstępstwa, które pozwolą na to, aby zorganizować zabawy sylwestrowe planowane przez stacje telewizyjne bez żadnych problemów. Restrykcje nie dotyczą kilku grup zawodowych – w tym pracowników telewizji i radia.

Osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowanie treści wykorzystywanych przez nadawców posiadających koncesję, o której mowa w art. 33 ust.1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805), w związku z wykonywaniem zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z przygotowaniem treści wykorzystywanych przez tych nadawców.

Sylwester Marzeń z Dwójką, który w tym roku organizowany jest w Ostródzie, będzie zatem mógł się odbyć bez najmniejszych komplikacji. Wcześniej bowiem rozważano, że muzycy i osoby pracujące przy jego organizacji będą musieli się zatrzymać w ośrodku w Sarnówku, który jest oddalony o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca planowanej imprezy.

Dodajmy, że konkurencyjne show – Sylwestrowa moc przebojów 2020 w Polsacie zostanie nagrana w studiu telewizyjnym w Warszawie, z której na co dzień mieszka większość występujących gwiazd.


Natalia Oreiro — Sylwester Marzeń 2019

Natalia Oreiro — Sylwester Marzeń 2019

Magda Narożna — Sylwester Marzeń 2019

Magda Narożna — Sylwester Marzeń 2019

Natalia Szroeder — Sylwester Marzeń 2018

Natalia Szroeder — Sylwester Marzeń 2018

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×