Wiceprezydent Gdańska spotkał się z matką zabójcy Pawła Adamowicza. „Wielki gest!”

Piotr Kowalczuk spotkał się z matką Stefana W.

Stefan W. Paweł Adamowicz matka

Wiceprezydent Gdańska spotkał się z matką Stefana W.

Piotr Kowalczuk, wiceprezydent Gdańska i przyjaciel Pawła Adamowicza spotkał się z matką Stefana W. – zabójcy prezydenta Gdańska. Po spotkaniu podzielił się poruszającym wpisem w social mediach i zaapelował do Polaków. Co napisał?

Wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk wykazał się ogromnym sercem w obliczu tragedii, która dotknęła Pawła Adamowicza, jego rodzinę oraz cały kraj, przeżywający śmierć prezydenta Gdańska. Współpracownik zmarłego postanowił zainteresować się osobą, o której w chaosie, jaki opanował Polskę, zapomnieli niemal wszyscy. Kowalczuk wybrał się na spotkanie z matką Stefana W. – zabójcy Adamowicza, który 13 stycznia dźgnął go trzy razy na scenie WOŚP 2019.

Jak wyjawił, zrobił to by zapobiec linczowi, ale również dlatego, że chciał okazać serce osobie, która nie powinna być w żadnym stopniu obwiniana za zaistniałą sytuację. Odwiedził kobietę w jej mieszkaniu, a po spotkaniu udostępnił poruszający wpis:

Jestem po spotkaniu z mamą sprawcy. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie. Oni też przeżywają swój dramat, są zszokowani i zdruzgotani, łączą się w bólu z najbliższymi Prezydenta Adamowicza oraz gdańszczankami i gdańszczanami. Prosimy, by tak jak zawsze życzył sobie tego nasz Prezydent, objąć wszystkie ofiary tej tragedii modlitwą, opieką i wsparciem. Nie może być naszej zgody na hejt, przemoc oraz słowa, które ranią i zabijają – poinformował we wpisie

Internauci byli pod wielkim wrażeniem jego zachowania. W komentarzach wychwalali wielki gest, na który się zdobył i człowieczeństwo, jakie okazał. Ostatecznie matka Stefana W. nie jest winna temu, co zaszło. A w tych czasach bardzo potrzebujemy więcej takich ludzi jak wiceprezydent Gdańska.

Paweł Adamowicz nie był pierwszym celem nożownika! Przerażające plany Stefana W. wyszły na jaw!

O ostatnich chwilach Pawła Adamowicza opowiedział załamany brat. „Nie sądziliśmy, że jest aż tak źle”

Żona Pawła Adamowicza przekazała jego ostatnią wolę. Zaapelowała do Jurka Owsiaka

 


Piotr Kowalczuk spotkał się z matką Stefana W.

Piotr Kowalczuk spotkał się z matką Stefana W.

Stefan Wilmont (fot. o2.pl)

Stefan Wilmont (fot. o2.pl)

Stefana Wilmont (fot. o2.pl)

Stefana Wilmont (fot. o2.pl)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×