Eurowizja 2021. Tak wystąpi Rafał Brzozowski. Polska już po pierwszej próbie w Rotterdamie [WIDEO]

Rafał Brzozowski – próba przed Eurowizją 2021

Rafał Brzozowski – próba przed Eurowizją 2021

Pierwsza próba Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021. Tak będzie wyglądał występ Polski w drugim półfinale konkursu. Jak na scenie zaprezentowała się nasza ekipa? Zobaczcie nagrania i zdjęcia.

W sobotę Rafał Brzozowski wyleciał z Warszawy do Rotterdamu, gdzie intensywnie przygotowuje się do swojego eurowizyjnego występu. Reprezentant Polski z piosenką The Ride pojawi się w drugim półfinale, 20 maja, w którym zawalczy o awans do wielkiego finału.

Pierwsza próba Rafała Brzozowskiego przed Eurowizją 2021. Jak wystąpi Polska?

Rafał Brzozowski jest po pierwszej próbie w Ahoy Arena, gdzie odbywa się Eurowizja 2021. Piosenkarz zgodnie z zapowiedzią podczas swojego show nawiązuje do elementów znanych z teledysku The Ride. W tle pojawiają się neony z języku polskim. Nie brakuje też nowych elementów, m.in. kilkusekundowych wizualizacji z atrakcyjną tancerką.

Rafał podczas występu ubrany jest na czarno. Na początku ma okulary, które stały się jego znakiem rozpoznawczym. Na scenie wspierają go tancerze z grupy Egurrola Dance Studio, w tym Mister Polski 2019 – Daniel Borzewski. Ekipa ma na sobie białe garnitury, które kontrastują ze stylizacją głównej gwiazdy. W kulminacyjnym momencie występu wykorzystane zostały efekty pirotechniczne.

Rafał podczas występu czuje się doskonale. Niewinnie flirtuje z kamerą, co zdecydowanie podnosi atrakcyjność całego obrazka. Brzozowski wykorzystuje nie tylko główną scenę, ale także mniejszą, która przeznaczona jest przede wszystkim dla prowadzących widowisko.

Z relacji Eurowizja.org dowiadujemy się, że chórek kobiecy odtwarzany jest z taśmy, co od tego roku jest zgodne z regulaminem.

Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021. Opinie po próbie

Opinie zagranicznych internautów o występie Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021 po publikacji fragmentów z pierwszej próby są w większości pozytywne. Internauci często chwalą wizję:

  • Na początku nienawidziłam tej piosenki, ale teraz to moje guilty pleasure.
  • Nie rozumiem dlaczego ludzie tak hejtują ten utwór, bo jest naprawdę dobry. Występ zapowiada się ciekawie.
  • Staging jest interesujący. Wszystko ze sobą gra, a jego wokal nie jest zły. Powodzenia Polsko.
  • Te okulary są ikonicznym elementem tegorocznej Eurowizji. Pozdrawiam z Turcji.
  • Choreografia, tancerze, staging są na bardzo wysokim poziomie. Podoba mi się. W Ahoy Arena wokale brzmią dobre, ale na nagraniu wideo coś jest nie tak. Mam nadzieję, że do półfinału wszystko będzie w porządku, bo ta piosenka ma duży potencjał.

Pierwsza próba jest przede wszystkim próbą techniczną, podczas której ustalane są m.in. poszczególne ujęcia kamer. Po występie cała reprezentacja może zgłosić ewentualne uwagi, które zostaną uwzględnione przed próbą generalną:

Pierwszy z obejrzanych występów spotkał się z dezaprobatą dziennikarzy z powodu bardzo niestabilnego wokalu Rafała i źle brzmiącego chórzysty, który zbyt nagłośniony nie zgrywał się z głównym artystą. Drugi występ pod tym względem był jednak o wiele lepszy, dziennikarze zwrócili uwagę na mniejsze zdenerwowanie Rafała. Na plus również profesjonalny układ choreograficzny i szerokie skorzystanie z efektów pirotechnicznych. Pamiętajmy, że to dopiero pierwsza próba i mogą zajść jeszcze niewielkie zmiany w prezentacji scenicznej, jak i w jakości wykonania – relacjonują obecni na miejscu dziennikarze Eurowizja.org.

O losach Polski zdecydują widzowie i profesjonalne jury. Każda z grup przyzna swoje punkty, które po zsumowaniu dadzą ostateczny rezultat. W przeszłości zdarzało się, że faworyci widzów niekoniecznie wchodzili do finału ze względu na zbyt niskie noty u jurorów, taki los podzielił np. zespół Tulia w 2019 roku (zobacz więcej). Oby tym razem wszystko zakończyło się pomyślnie.


Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba (fot. eurovision.tv)

Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba (fot. eurovision.tv)

Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba (fot. eurovision.tv)

Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba (fot. eurovision.tv)

Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba (fot. eurovision.tv)

Rafał Brzozowski – Eurowizja 2021, pierwsza próba (fot. eurovision.tv)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×