Epidemia koronawirusa dotknęła media ojca Rydzyka. Duchowny prosi o wpłaty i skarży się na rząd

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk zwrócił się z prośbą do słuchaczy. W momencie, w którym w Polsce panuje koronawirus, duchowny zaapelował, by wpłacali pieniądze na Radio Maryja, czy Telewizję Trwam.

Koronawirus w Polsce po raz pierwszy pojawił się na początku marca. Od tego momentu liczba osób zarażonych gwałtownie wzrasta z każdym kolejnym dniem. Tylko w piątkowy poranek mówiło się o 367 przypadkach zachorowań, 5 z nich to ofiary śmiertelne.

By zmniejszyć falę kolejnych zakażeń, rząd wprowadził szereg działań, takich jak m.in. zamknięcie kin, restauracji, pubów, basenów, odwołano imprezy masowe, a także zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób.

Chociaż nikt nie ma wątpliwości, że podjęcie takich kroków było konieczne, wielu przedsiębiorców już liczy straty. Branże takie jak m.in. gastronomiczna, czy turystyczna z dnia na dzień zostały pozbawione źródła dochodów.

Koronawirus w Polsce: Ojciec Tadeusz Rydzyk zaapelował do wiernych. O co?

Okazuje się, że nie tylko przedsiębiorcy, którzy zostali zmuszeni zamknąć swoje działalności, mają problemy finansowe. Z takimi boryka się też ojciec Tadeusz Rydzyk, który do wiernych słuchaczy Radia Maryja i widzów Telewizji Trwam, zwrócił się z prośbą o pomoc finansową.

W oświadczeniu, które znajduje się na stronie radia, poprosił o wsparcie katolickich mediów w tym i w kolejnych miesiącach. Prosi, by pomocy nie odkładać na później.

W jego ocenie, o ile przed epidemią koronawirusa przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu środków skromnie starczało od pierwszego do pierwszego, teraz gdy zarobki spadną, jest realna obawa o dalsze funkcjonowanie katolickich mediów. Rydzyk poskarżył się na rząd, że wspiera publiczne media, nie ma jednak tego za złe rządzącym:

Nasze media nie mają przychodów z abonamentu ani dotacji rządowych, jak na przykład TVP i ostatnio przyznane 2 mld złotych, co oczywiście przyjmujemy ze zrozumieniem, bo utrzymanie telewizji, mediów kosztuje bardzo dużo. Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków. Szanowni Państwo, Kochana Rodzino Radia Maryja, mimo trudności, z jakimi się borykamy, jeszcze bardziej prosimy o pomoc – podkreślił ojciec Rydzyk.

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk

W dalszej części oświadczenia, duchowny zaapelował, by modlić się za ojczyznę, rząd, chorych, a także za wszystkie osoby, zaangażowane w niesienie pomocy:

Módlmy się za Ojczyznę, za Rodaków i świat, za chorych, za mądrze w tej trudnej sytuacji działający rząd, za ofiarną służbę zdrowia, wojsko, policję, straż miejską, kapelanów szpitali, wszystkich pomagających wolontariuszy. Módlmy się o mądre, odpowiedzialne zachowanie wszystkich.

Wspomożecie działalność katolickich mediów?

Zobacz także: Luksusowa kwarantanna polskiego piłkarza. Razem z żoną mają dla siebie cały hotel


Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Tadeusz Rydzyk

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×