10 najpopularniejszych filmów na Netfliksie. Co oglądać na koniec 2022 roku? Lista topowych produkcji
Koniec grudnia to dla wielu z nas czas odpoczynku. W chwilach wolnych od nadmiaru obowiązków warto zapoznać się z ofertą platformy Netflix. Na przełomie 2022 i 2023 roku króluje w niej dziesięć propozycji, które przybliżymy wam w niniejszym tekście. Z jakimi produkcjami warto się zapoznać? Oto top 10 najpopularniejszych filmów.
10. Plan lekcji
Nasz ranking zaczynamy od Planu lekcji – polskiego filmu sensacyjnego z tego roku, za którego reżyserię odpowiada Daniel Markowicz. Głównym bohaterem jest były policjant, który po śmierci przyjaciela, nauczyciela, rozpoczyna pracę w szkolę, by rozprawić się z gangiem podejrzewanym o jego morderstwo. W pozostałych rolach: Piotr Witkowski, Antonina Jarnuszkiewicz, Marcin Bosak, Jan Wieczorkowski.
9. Scrooge: Opowieść wigilijna
Scrooge: Opowieść wigilijna to tegoroczna adaptacja najbardziej znanego utworu Karola Dickensa. Ebenezer Scrooge zmierza się w nim z trudną przeszłością. Produkcję upiększa bogata warstwa muzyczna, przywodząca na myśl najlepsze musicale. Reżyserem animowanego dzieła jest Stephen Donnelly.
8. Buntownik z wyboru
Buntownik z wyboru to kultowy film z 1997 roku. Nagrodzono go dwoma Oscarami: za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę drugoplanową. Głównymi bohaterami są Will Hunting (Matt Damon) – nastoletni geniusz, który ma problemy z prawem i własną agresją oraz Sean Maguire (Robin Williams) – psychiatra, który pomaga mu radzić sobie z emocjami. W filmie mamy też szansę zobaczyć młodego Bena Afflecka. Reżyserem dzieła jest Gus Van Sant.
7. Nazywam się Vendetta
Nazywam się Vendetta w reżyserii Cosimo Gomeza to rozgrywający się we Włoszech dramat kryminalny. Śledzimy w nim ucieczkę byłego cyngla mafii i jego nastoletniej córki, których chcą zlikwidować bandyci. W rolach głównych: Alessandro Gassmann, Ginevra Francesconim, Remo Girone.
6. Kochanek Lady Chatterley
Kochanek Lady Chatterley to adaptacja klasycznej powieści autorstwa D.H. Lawrence’a. Reżyserka Laure de Clermont-Tonnerre obsadziła w niej brytyjskie i amerykańskie gwiazdy, takie jak: Jack O'Connell, Emma Corrin, Joely Richardson. Corrin wciela się w tytułową Lady Chatterley, mężatkę, która wdaje się w romans z parobkiem.
5. Małżeństwo na punkty
Małżeństwo na punkty to komedia romantyczna rodem z Argentyny. Jej reżyserem jest Sebastián De Caro. Oryginalny scenariusz skupia się na aplikacji, która nagradza dobre uczynki. Sfrustrowane małżeństwo popada w obsesję na jej punkcie. Główni bohaterowie: Belen (Luisana Lopilato) oraz Fede (Juan Minujín) są gotowi zrobić wszystko, by tylko zdobyć wyższe miejsce w rankingu.
4. Guillermo del Toro: Pinokio
Uznany meksykański reżyser Guillermo del Toro (dwukrotny zdobywca Oscara) wrócił w tym roku z filmem animowanym Guillermo del Toro: Pinokio. Nowa adaptacja znanej bajki zebrała pozytywne recenzje. Akcję produkcji osadzono w mrocznych czasach, gdy na Półwyspie Apenińskim królował faszyzm.
3. Troll
Film fantasy Troll zrobił sporo szumu. Roar Uthaug przybliżył nam w nim losy potwora, wybudzonego ze snu wskutek wybuchu. Misję powstrzymania bestii powierzono paleontolożce, w którą wcieliła się Ine Marie Wilmann. W obsadzie znalazło się miejsce dla aktorów, takich jak: Gard B. Eidsvold, Mads Sjøgård Pettersen, Kim Falck, Anneke von der Lippe.
2. Jeszcze przed świętami
Jeszcze przed świętami to polska propozycja na grudzień. Reżyserami komedii romantycznej są Aleksandra Kułakowska i Maciej Prykowski. Historia opowiedziana w filmie dzieje się w Wigilię. 30-letnia kurierka musi uratować święta mieszkańców miasta po tym, gdy ktoś złośliwie pozamieniał im paczki z prezentami. Monika Frajczyk, Mirosław Baka, Dorota Kolak, Zdzisław Wardejn, Łukasz Simlat – to artyści obecni w uroczej produkcji.
1. Krzywe linie Boga
Krzywe linie Boga są hiszpańskim dramatem z tego roku. Reżyserem dzieła jest Oriol Paulo. Fabuła dzieła skupia się na historii prywatnej detektyw, która zgłasza się do zakładu psychiatrycznego, aby tam zbadać zagadkową śmierć pacjenta. W rolach głównych: Bárbara Lennie, Eduard Fernández, Pablo Derqui, Javier Beltrán, Loreto Mauleón.