Michał Malitowski pochwalił się nową partnerką. Pochodzi z Australii i pomogła mu wygrać z depresją: „Budujemy nasz związek na zupełnie innych fundamentach”

Michał Malitowski pokonał depresję. Mężczyzna nie tylko wygrał z chorobą, ale także znalazł nową ukochaną, która wspiera go w codziennej walce. Co wiadomo na jej temat?

Michał Malitowski poważnie zachorował. Tancerz cierpiał na depresję, która sprawiła, że na jeden sezon zrezygnował z oceniania uczestników Tańca z gwiazdami. Kiedy stanął na nogi, o chorobie zaczął mówić głośno. Tak jak podczas ostatniego wywiadu, w którym przyznał, że wpłynęła na jego życie.

ZobaczMichał Malitowski rozstał się z partnerką, ale rozwodu nie będzie. Skąd to zamieszanie?

Michał Malitowski o chorobie i nowej partnerce. Co zdradził?

Michał, w rozmowie z Plejadą wyznał, że depresja na pewien czas odebrała mu umiejętność pozytywnego myślenia. Chociaż nie jest mu łatwo odnaleźć się we współczesnym świecie, postanowił mówić o chorobie głośno. Dlaczego?

Chcę głośno mówić o depresji, żeby pomóc innym osobom, które mierzą się z tą chorobą. Często ludzie, którzy cierpią na depresję, są stygmatyzowani przez społeczeństwo, a przecież tak nie powinno być. To nie jest żaden powód ani do wstydu, ani do strachu. Uważam, że ciągle za mało się o tym mówi.

Zwłaszcza, że przez chorobę Malitowski był gotowy ze sobą skończyć:

Nie bałem się, byłem już pogodzony z tym, że ze sobą skończę. Te myśli towarzyszyły mi przez jakiś miesiąc. Mimo że zacząłem już leczenie, to one dalej wracały – już rzadziej, ale wracały.

Zobacz: „Taniec z gwiazdami”: Michał Malitowski zniknie z jury jeszcze w tym tygodniu. Kto go zastąpi?

Michał Malitowski - Taniec z gwiazdami 5, odcinek 7

Michał Malitowski – Taniec z gwiazdami 5, odcinek 7

Michał nadal chodzi na terapię, bierze leki, a także jest w stałym kontakcie z lekarzami. Jego stan jest stabilny.

Czuję, że wygrałem walkę z depresją. Mam nadzieję, że ta choroba do mnie nie wróci. Choć cały czas się tego boję. Nie chciałbym przechodzić przez to raz jeszcze. Muszę więc uważać i trzymać się tego, co daje mi satysfakcję i radość, a nie tego, co mnie dołuje i smuci.

W codziennym życiu tancerz może liczyć nie tylko na wsparcie rodziny, ale także nowej partnerki. Bardzo mu pomaga:

Na szczęście, nie jestem w tym wszystkim sam. Bardzo pomaga mi moja nowa partnerka. Nie boję przyznać się przed nią do moich słabości i problemów. Nie muszę się uśmiechać, gdy mam zły nastrój. Ona mnie doskonale rozumie. Budujemy nasz związek na zupełnie innych fundamentach. Poza tym, ona też kiedyś mierzyła się z depresją, więc łączą nas wspólne doświadczenia.

Kim jest nowa partnerka jurora Tańca z gwiazdami? Jak zdradził jakiś czas temu, to Julia, jego długoletnia znajoma, która pochodzi z Australii. Przez lata nie utrzymywali kontaktu. Odnowili go dopiero wtedy, kiedy Malitowski opowiedział publicznie o swojej ciężkiej walce z depresją. Od tego momentu bardzo się do siebie zbliżyli.

Zobacz: Michał Malitowski chciał popełnić samobójstwo. „Zbierałem tabletki, wziąłem jakieś ładowarki, starałem się robić pętle”

[wp_quiz id=”605″]


Michał Malitowski z córką i mamą

Michał Malitowski z córką i mamą

Michał Malitowski - Taniec z gwiazdami, szósty odcinek

Michał Malitowski - Taniec z gwiazdami, szósty odcinek

Michał Malitowski – finał World of Dance

Michał Malitowski – finał World of Dance

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×